Srbija preko Francuske do trećeg trijumfa na EP

Odbojka 26. avg 201915:54 > 17:49
CEV

Srpske odbojkašice upisale su i treću pobedu na Evropskom prvenstvu u Ankari, pošto su sa 3:1 slavile protiv Francuske.

Izabranice Zorana Terzića su posle trijumfa nad Finskom i Bugarskom, protiv Francuskinja slavile sa 25:19, 25:13, 17:25, 25:23, posle jednog sata i 34 minuta.

Selekcija Srbije je odigrala veoma dobar meč, bilo joj je potrebno da uđe u ritam, a kada se to desilo bila je nezaustavljiva do polovine trećeg seta. Tada je usledio pad u igri, dok su Francuskinje odlično servirale i tako uspele da se vrate u utakmicu osvojivši taj period igre. Usledio je set u kojem je viđeno najviše neizvesnosti, ali kada se rezultat lomio srpske odbojkašice su odigrale odlično i rešile meč u svoju korist.

Najbolje u trijumfu Srbije bile su Brankica Mihajlović i Tijana Bošković sa po 14 poena, a dvocifreni učinak imala je i Bianka Buša, koja je utakmicu završila sa 10 poena.

Na drugoj strani istakla se Lusil Giskel sa 12 poena.

CEV

Naredna utakmica Terzićeve izabranice čeka u sredu od 16 časova, kada će im rivalke biti Grkinje.

Tok utakmice:

Francuskinje su nešto bolje ušle u meč, pa su tako brzo stigle i do pet poena prednosti, a potom su održavale vođstvo, a tako je bilo do drugog tehničkog tajm-auta. Od tada je usledio preokret srpskih odbojkašica, koje su posle vođstva rivalki 19:16 vezale devet narednih poena i tom serijom rešile prvi set u svoju korist.

U drugom setu je viđena znatno bolja igra svetskih i evropskih šampionki, pa tako i znatno manji otpor selekcije Francuske. Srbija se od starta ustalila u vođstvu, Francuskinje im nisu dale da se odmah odvoje, ali su popustile, pa je razlika postala dvocifrena, a set je završen rezultatom 25:13. Srpske odbojkašice su u trećem setu nastavile gde su stale u drugom, sigurno su vodile, ali je potom usledio niz grešaka, njihove rivalke su odlično servirale, a došlo je do problema na prijemu, što je Francuska iskoristila i smanjila na 2:1 u setovima.

Najveća borba viđena je u trećem setu, Francuskinje su više vremena provele u vođstvu, ali nisu uspele da se odmaknu. Posle njihovog plus tri, usledila je znatno bolja igra srpskih odbojkašica, ali ni selekcija Francuske nije odustajala od namere da izbori peti set. Međutim, kada se lomio rezultat u samom finišu, došao je do izražaja kvalitet selekcije Srbije, koja je zasluženo upisala treći trijumf.