Odbojka

28.08.2019 | 23.54 > 23:59

Evrovolej: Turska drži korak sa Srbijom

U sredu su na Evropskom prvenstvu za odbojkašice koje se održava u Mađarskoj, Slovačkoj, Poljskoj i Turskoj igrani mečevi grupne faze, a do pobeda su došle ekipe Azerbejdžana, Belgije, Rusije, Turske i Nemačke.

ženska odbojkaška reprezentacija Rusija

CEV

Odbojkašice Azerbejdžana su došle do trećeg trijumfa u četiri meča pobedom nad Estonkama, koje su završile takmičenje bez pobede. Bilo je 3:2 (25:20, 18:25, 25:22, 22:25, 15:11), a najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Marija Kriljuk sa 20 osvojenih poena.

Belgija je bila bolja od Poljske takođe u taj-brejku (20:25, 27:25, 20:25, 25:21, 17:15). Oba tima su sigurna da će proći u narednu fazu pošto iz te grupe ispadaju Ukrajina i Portugal. Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je Brit Herbots sa sjajna 33 poena.

Rusija je nadigrala Španiju sa 3:0 (25:15, 25:19, 25:22) za maksimalni učinak u grupi nakon pet susreta, dok su Špankinje doživele treći poraz. Najbolja u „Zbornaji“ bila je Irina Koroljeva sa 15 osvojenih poena.

Turska je u grupi u kojoj igra i Srbija zadržala stoprocentnu uspešnost pobedivši Francuskinje sa 3:0, dok je u grupi D Nemačka Belorusiji prepustila tek 40 poena za tri seta.

Ranije u sredu reprezentativke Srbije lako su došle do pobede u Grčkoj uz 20 poene Tijane Bošković.

Hrvatska je preko Mađarske došla do naredne faze takmičenja, dok je Slovenija bila bolja od Ukrajine.

Turkinje se preko Nemica kvalifikovale za Tokio

Ženska odbojkaška reprezentacija Turske je pobedila Nemačku 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:22 i tako se kvalifikovala za Olimpijske igre.

Požrtvovanost u polju u najboljem izdanju (VIDEO)

Odbojkašice uglavnom znaju da nam prikažu veoma duge poene u kojima nema izgubljenih lopti. Jedan takav koji je trajao skoro čitav minut su odigrale Ruskinje i Amerikanke u petom setu meča na Svetskom kupu.

Svetski kup: Amerikanke skoro osigurale drugo mesto

Reprezentacija Sjedinjenih Država savladala je ekipu Rusije 3:2 u devetom kolu Svetskog kupa. Kina je bila bolja od Holandije 3:1, a pobede su slavili i Dominikanska Republika, Brazil i Južna Koreja.

Kineskinje deklasirale Amerikanke za prvo mesto

Odbojkašice Kine slavile su protiv Amerikanki u sedmom kolu Svetskog kupa 3:0, dok je maksimalnu pobedu i Rusija ostvarila protiv Argentine. Japanke su bile maksimalne protiv Kenijki kao i Srpkinje protiv Kamerunki, a Dominikanke su uzele jedan set Brazilkama.

Srbiji jedan set protiv Rusije, bez snage za preokret

Srbija je poražena u meču šestog kola Svetskog kupa od Rusije 3:1. Po setovima je bilo 25:16, 20:25, 25:23 i 25:15.

Rusija kroz pet setova, ubedljive pobede Kine i SAD

Odbojkaška reprezenacija Rusije savladala je Dominikanu 3:2 na Svetskom kupu u Japanu. Maksimalne pobede slavile su i Kineskinje, Amerikanke, Korejke i Argentinke.

SK: Kina i SAD i dalje bez poraza

U mečevima četvrtog kola Svetskog kupa za odbojkašice koje se održava u Japanu nije bilo iznenađenja.

Buša: Utišale smo navijače i odbranile tron

Primač reprezentacije Srbije Bianka Buša istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da nikada nije igrala u atmosferi kakva je vladala u Ankari.

Veljković: Veliko srce, smirenost i vera

Srednji bloker reprezentacije Srbije Stefana Veličković istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da je sve vreme verovala u pobedu.

Mihajlović: Presudila je naša mentalna snaga

Primač reprezentacije Srbije Brankica Mihajlović istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da ekipa ni u jednom trenutku nije pomislila da može da izgubi.

"Nismo prestale da verujemo, nada nas nije napuštala"

Prva dama odbojkaške reprezentacije Srbije Maja Ognjenović istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da je od početka imala osećaj da će ekipa savladati svoje protivnice, koje je u Ankari bodrilo 14.000 navijača.

Nema boljih: Srpkinje ostaju kraljice Evrope!

Odbojkašice Srbije osvojile su još jednu titulu šampiona Evrope! Izabranice Zorana Terzića su u finalu u Ankari savladale Tursku sa 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13). Na taj način su odbranile titulu osvojenu pre dve godine.

Mihajlović: Dug je put od početka priprema do finala

Primač odbojkaške reprezentacije Srbije Brankica Mihajlović istakla je posle pobede nad Italijankama 3:1 i plasmana u finale Evropskog prvenstva da je ovo bila timska pobeda.

Terzić za SK: Da se igra drugde ne bi bilo problema

Selektor srpskih odbojkašica Zoran Terzić rekao je za Sport Klub posle plasmana u finale Evropskog prvenstva u Ankari da je njegov tim u duelu sa Italijom očekivao sličnu utakmicu kao u finalu Svetskog prvenstva i najavio da neće biti lako u finalu sa Turskom.

Osveta Turske Poljskoj za finale EP

Ženska turska odbojkaška reprezentacija Turske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Ankari pobedom nad Poljskom 3:1 i u nedelju će se za titulu boriti sa Srbijom, aktuelnim šampionom.

EP: Turska izbacila Holandiju, Poljskoj triler

Ženske odbojkaške reprezentacije Turske i Poljske sastaće se u drugom polufinalu Evropskog prvenstva, dok prvi par čine Srbija i Italija.