Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

07.09.2019 | 20.30 > 20:32

Osveta Turske Poljskoj za finale EP

Ženska turska odbojkaška reprezentacija Turske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Ankari pobedom nad Poljskom 3:1 i u nedelju će se za titulu boriti sa Srbijom, aktuelnim šampionom.

odbojkaška reprezentacija Srbije

CEV

Turkinje su u tom duelu slavile sa 25:17, 25:16, 14:25, 25:18, posle jednog sata i 33 minuta igre. Prethodno je selekcija Srbije, takođe u četiri seta, pobedila Italiju, a finale se igra u nedelju od 18.30.

Pobedom u polufinalu Turkinje su se osvetile Poljakinjama za poraz u finalu Šampionata ‚Starog kontinenta‘ pre 16 godina. Tada su poljske odbojkašice slavile rezultatom 3:0, a zanimljivo je da je taj meč odigran takođe u Ankari.

Ovoga puta, turske odbojkašice su nošene podrškom 12.000 navijača bile ubedljive u prva dva seta, ali je potom usledio pad. Selekcija Poljske je to iskoristila i uspela da produži meč, ali su domaće igračice potom rutinski privele meč kraju.

Turkinje je do trijumfa predvodila Eda Erdem sa 19 poena, Hande Baladin je upisala 16, a Kubra Akman 12. Na drugoj strani istakla se Malvina Šmaržek.

Za Tursku će to biti drugo finale Evropsko prvenstvo u istoriji, dok će se Srbija boriti za treću titulu u svom četvrtom pokušaju.

Komentari (2)

Laki

Nije Srbija pobedila Francusku nego Italiju 😂

Odgovori 9 6

JocaKG

Gde Vi pročitaste da neko pominje Francusku ?

4 0

EP: Makedonci bez šanse protiv Rusije

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije doživela je i treći poraz na Evropskom prvenstvu, pošto je u Ljubljani izgubila od Rusije rezultatom 3:0.

EP: Turska izbacila Holandiju, Poljskoj triler

Ženske odbojkaške reprezentacije Turske i Poljske sastaće se u drugom polufinalu Evropskog prvenstva, dok prvi par čine Srbija i Italija.

Odbojkaši ponovo bolji od Slovenije

Srpski odbojkaši zabeležili su i drugu pobedu nad Slovenijom u Ljubljani u okviru priprema za Evropsko prvenstvo čiji domaćini će biti Slovenija, Belgija, Holandija i Francuska.

Vasileva: Srbija će odbraniti titulu

Elica Vasileva (29), najbolja bugarska odbojkašica, čestitala je Srbiji na pobedi u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Ankari i priznala da je uživala u igri protiv, kako je rekla „aktuelnog i budućeg prvaka Evrope”.

EP: Hrvatice slavile, debakl Slovenki

Hrvatske odbojkašice savladale su Rumuniju rezultatom 3:1 i tako zabeležile drugi trijumf na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

EP: Poraz Grčke pred susret sa Srbijom

Ženske odbojkaške reprezentacije Bugarske i Finske ostvarile su trijumfe u grupi A Evropskog prvenstva u Ankari u kojoj se nalazi i selekcija Srbije.

Srbija preko Francuske do trećeg trijumfa na EP

Srpske odbojkašice upisale su i treću pobedu na Evropskom prvenstvu u Ankari, pošto su sa 3:1 slavile protiv Francuske.

EP: Brankica vodila Srbiju do preokreta i druge pobede

Srpske odbojkašice savladale su Bugarsku rezultatom 3:1 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Ankari i tako došle do drugog trijumfa.

EP: Prvenac Hrvatske, Slovenija bez šanse

Hrvatske odbojkašice došle su do prve pobede na Evropskom prvenstvu čiji domaćini su Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka, pošto su savladale Estoniju 3:1.

Odbojkašice osvojile turnir u Beleku

Srpske odbojkašice savladale su Tursku rezultatom 3:2 u trećem kolu Glorija kupa u Beleku i tako došle do trofeja na tom turniru.

Brazil i SAD za titulu u Ligi nacija

Ženske odbojkaške reprezentacije Brazila i Sjedinjenih Država sastaće se u finalu Lige nacija u kineskom Nanđingu.

LN: Poznati parovi završnog turnira

Još pre poslednjeg kola bilo je poznato koje će reprezentacije igrati na završnom turniru drugog izdanja Lige nacija, a sada se znaju i sastavi grupa u Kini.

Žrebovi za EP u odbojci u Briselu i Istanbulu

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) saopštila je da će žreb za Evropsko prvenstvo u konkurenciji odbojkaša biti održan 16. januara u Briselu. Žreb za Šampionat ‚Starog kontinenta‘ za odbojkašice biće u Istanbulu, a datum će naknadno biti saopšten. Srpske odbojkašice brane titulu osvojenu 2017.

Kvalifikacije za EP: Portugal bolji od Hrvatske

Odbojkaška reprezentacija Hrvatske doživela je i drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine, pošto je na svom terenu izgubila od Portugala 3:0.

Juniori u III rundi kvalifikacija za EP

Juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije će igrati u III rundi kvalifikacija za prvenstvo Evrope, pošto je zauzela drugo mesto na turniru F grupe II runde kvalifikacija u Zrenjaninu.

Juniorke na Evropskom prvenstvu

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije igraće na prvenstvu Evrope, pošto je osvojila prvo mesto na turniru A grupe II runde kvalifikacija u Zrenjaninu.