Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

12.09.2019 | 22.01 > 22:10

EP: Lagane trojke Francuske, Italije i Bugarske

U prvom kolu Grupe A Evropskog prvenstva za odbojkaše koja se igra u Francuskoj, pobede su zabeležile domaća selekcija, Italija i Bugarska.

Odbojkaška reprezentacija Francuske

FIVB

Sve tri selekcije slavile su maksimalnim rezultatom i potvrdile su da su favoriti za prva tri mesta, dok će se za četvrto, poslednje koje vodi u osminu finala, boriti Grčka, Portugalija i Rumunija. U balkanskom derbiju Bugari su savladali Grke 25:22, 25:16, 25:20. Italijani su bili bolji od Portugalije 25:21, 25:10, 25:22, dok je domaćin Francuska bio silovit protiv Rumunije, ne dozvolivši joj da dođe do 20 poena ni u jednom setu. Slavili su Trikolori 25:19, 25:14, 25:16.

Ova grupa ukrstiće se sa Grupom C, koja se igra u Sloveniji, a u kojoj su pobede prvog dana zabeležile Finska, Slovenija i Rusija.

Ubedljivi Trikolori, Slovenija daleko od OI

Odigrani su mečevi prvog kola kvalifikacionih turnira za odlazak na Olimpijske igre naredne godine u Tokiju. Favoriti nisu ništa prepustili slučaju, a među njima posao je rutinski odradila Francuska, koja je ubedljivo savladala Sloveniju 3:0.

LN F6: Repriza finala, Kolaković na Selesao

Poznati su svi učesnici finalnog turnira Lige nacija, ali i sastavi grupa. U Čikagu se očekuju izuzetno zanimljivi mečevi i nekoliko velikih derbija.

LN: Revanš Trikolora u reprizi finala

Odigrano je nekoliko derbija prvog kola ovogodišnjeg izdanja Lige nacija za odbojkaše. Na turniru u Novom Sadu sastali su se u reprizi prošlogodišnjeg finala Rusija i Francuska, ali ovog puta su slavili Francuzi 3:1.

SP: Azuri na F6 posle drame, šampion u milosti Orlova

Pored Srbije plasman na F6 Svetskog prvenstva obezbedili su još Brazil, SAD i domaćin Italija, posle uzbudljivog susreta sa Rusijom.

LN: Rusi jači i od domaćina za premijernu krunu

Odbojkaši Rusije osvojili su prvu titulu u Ligi Nacija, pošto su u finalu u Lilu savladali domaćina Francusku 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

LN F6: Preokret Francuza, Srbija - Brazil za polufinale

U prvom meču Grupe A završnog turnira Lige nacija u Lilu Francuska je posle preokreta savladala Brazil 3:2. Srbija svoj prvi meč igra upravo sa olimpijskim šampionom i pobedom osigurava plasman među četiri najbolje ekipe.

LN: Lake pobede Poljske, Italije i Kanade

Lideri Lige Nacija Poljaci zabeležili su novu pobedu u Osaki. Posle Italije savladali su i domaćina turnira Japan, ovog puta maksimalnih 3:0. Na istom turniru Italija je bila bolja od Bugarske 3:1. U trci za završni turnir ostala je i Kanada pobedom u Otavi nad Australijom 3:0.

OI: Srećni Italijani u finalu

Odbojkaška reprezentacija Italije plasirala se u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je savladala ekipu SAD sa 3:2, po setovima 30:28, 26:28, 9:25, 25:22, 15:9. Ovo je Azurima prvo olimpijsko finale još od 2004. godine.