Adam Nurkiewicz/Getty Images for FIVB

Odbojka

13.09.2019 | 19.16 > 19:18

EP: Turska prejaka za Makedoniju

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije poražena je od Turske na startu Evropskog šampionata rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:23, 25:13.

Odbojkaška reprezentacija Makedonije, odbojkaška reprezentacija Turske

CEV

Makedonci nisu uspeli da ponove izdanje iz prvog meča na prvenstvu u kome su poraženi od Finske 3:1, a u njihovoj igri osetio se umor, pogotovo u trećem setu.

Igrači selekcije Turske su bili mnogo raspoloženiji u napadu, služio ih je blok i kako je vreme prolazilo bilo je jasno da Makedonija nema šanse da osvoji prvi bod na prvenstvu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Adis Lagumdžija sa 19 poena, dok je kod Makedonaca odskočio Aleksandar Ljaftov sa deset poena.

Makedonija sledeći meč igra u subotu protiv prvog favorita u grupi C Rusije, dok se Turska u nedelju sastaje sa Slovenijom.

Reprezentacija Srbije je u prvom duelu na šampionatu bila ubedljiva protiv Nemačke.

EP: Belgija sa 4-0 čeka Srbiju, pobede favorita

Odbojkaši Belgije maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:20 i 25:15 pobedili su selekciju Slovačke u meču 4. kola grupe B i odlučujući duel sa Srbijom dočekuju sa sva četiri trijumfa.

EP: Istorijska pobeda Makedonije, 37 poena Đorgieva

Odbojkaška reprezentacija Makedonije ostvarila je prvu pobedu u istoriji na Evropskim prvenstvima pošto je u četvrtom kolu grupe C u ljubljanskoj dvorani Stižice bila bolja od Belorusije rezutltatom 3:1, po setovima 23:25, 25:19, 29:27 i 25:20.

Srbija posle preokreta do pobede i osmine finala EP

Odbojkaška reprezentacija Srbije posle preokreta pobedila je selekciju Španije sa 3:1, po setovima 21:25, 25:19, 25:19 i 25:20 i sa maksimalnim učinkom dva kola pre kraja grupne faze takmičenja obezbedila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

EP: Srpkinje maksimalne na startu, šok za Hrvatice

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedom protiv Češke startovala je na Evropskom šampionatu koje se održava u Azerbejdžanu i Gruziji.

Oboren rekord - Srbiju gledalo 92.889 ljudi

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) saopštila je da je na jubilarnom 30. Evropskom prvenstvu u Poljskoj oboreno nekoliko rekorda.

Lisinac najbolji bloker, Mihajlov MVP

Srpski odbojkaš Srećko Lisinac proglašen je za najboljeg blokera Evropskog šampionata u Poljskoj sa kojeg se reprezentacija Srbije vraća sa osvojenom bronzanom medaljom.

Odbojkaši Rusije prvaci Evrope

Odbojkaška reprezentacija Rusije drugi put u istorija postala je prvak Evrope. "Zbornaja" je u finalu u Krakovu, posle velike borbe, pobedila selekciju Nemačke sa 3:2.

Neka krene pesma naša, pesma naših odbojkaša... (FOTO)

Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. U duelu za treće mesto ekipa selektora Nikole Grbića savladala je Belgiju sa 3:2.

Povratak Srbije: Bronza - mnogo više od medalje

Odbojkaška reprezentacija Srbije posle bolnog poraza u polufinalu od Nemačke (3:2) uspela je da ostane na nogama i u meču za bronzanu medalju preokrene protiv Belgije i osvoji bronzanu medalju.

Srbija preokrenula i osvojila bronzanu medalju!

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na šampionatu Evrope u Poljskoj. "Orlovi" su u neizvesnom meču za treće mesto savladali selekciju Beglije sa 3:2.

EP: Šampioni jedva preživeli, Nemačka 2-0

Aktuelni evropski šampioni, odbojkaši Francuske su se posle poraza na startu prvenstva od Belgije (3:2) provukli u meču 2. kola grupe D i teškom mukom upisali trijumf u duelu sa Holandijom.

EP: Odbojkaši Belgije šokirali prvaka Evrope

Aktuelni šampion Evrope, selekcija Francuske neprijatno je iznenadio svoje navijače i na startu šampionata u Poljskoj poražen je od Belgije sa 3:2.