Srbija bez izgubljenog seta do druge pobede na EP

Odbojka 15. sep 201918:15 > 19:54
Srbija odbojka
CEV

Odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu. Nakon Nemačke, u tri seta su pobeđeni i Slovaci.

Odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je u drugom meču na Evropskom prvenstvu u duelu sa Slovačkom u tri seta – 25:19, 25:20, 25:21.

U prva dva seta, nakon izjednačenog početka, Srbija je uspevala da se odlepi na nekoliko poena razlike i sigurno privede posao kraju.

U trećem, Slovaci su pružili najveći otpor. Sve do rezultata 19:18, imali su vođstvo. Napadom Krsmanovića, a zatim i dobrim blokom, Srbija je u seriji od 4:0 povela 22:19, što je ipak bilo dovoljno za mirnu završnicu. Nisu se predavali Slovaci, ali je Luburić imao mirnu ruku.

Poslednji poen na meču, zapravo je bila greška slovačkih odbojkaša, pošto je srednji bloker Filip Mačuha prešao orilikom doskoka na stranu terena, koji je pripadao Srbiji, što nije promaklo sudiji Žileu iz Francuske. Slovaci su se tek posle pozvanog „čelindža” uverili u grešku svog igrača i pomirili sa maksimalnim porazom.

Nakon dve pobede u Grupi B, Srbija treći meč igra protiv Španije, u ponedeljak od 20,30 časova. „Furija” ima dva poraza u prva dva meča, baš kao i Nemačka i Austrija. Trenutno je sa tri pobede iz tri meča, lider grupe selekcija Belgija, dok Slovačka sada ima dve pobede i jedan poraz.

Srbiju je u pobedi nad Slovacima predvodio raspoloženi Uroš Kovačević, koji je do 17 poena došao uz procenat napada od 62 % i čak četiri poenterska bloka. Po 11 su dodali Petar Krsmanović (četiri bloka i četiri asa!) i Marko Ivović (dva asa), a dvocifren broj poena upisao je i korektor Dražen Luburić (10), koji je na pravi način odmenio Aleksandra Atanasijevića.

U reprezentaciji Slovačke najbolji je bio Matej Patak sa 12 poena.

Tok meča možete pratiti na našem sajtu.

Sredina je prvog seta. Igra se praktično poen za poen i nijedna reprezentacija ne uspeva da napravi razliku veću od dva poena Trenutni rezultat je 12:12.

Uspela je reprezentacija Srbije ipak da preokrene rezultat u svoju korist i da stekne „opipljiviju prednost“ u prvom setu. Na drugom tehničkom tajm autu Srbija je vodila 18:15 nakon čega je nastavila sigurno da ide ka osvajanju prvog seta. Izabranici Slobodana Kovača slavili su na kraju u prvom delu meča 25:19.

U drugom setu je Slovačka povela 3:2, ali je zatim usledila serija i odlična igra Srbije koja na polovini seta vodi 11:4.

Čuva Srbija prednost, ali probudila se u nastavku seta i Slovačka pa ponovo gledamo zanimljiv meč. Trenutni rezultat je 20:15 za Srbiju.

U dobrom su raspoloženju reprezentativci Srbije, imaju podršku sa tribina, ali i sa klupe i sve, čini se, ide po planu. Srbija je drugi set osvojila rezultatom 25:20 iskoristivši drugu set loptu.

Probudili su se Slovaci u trećem setu, sredinom ovog dela igre oni su u prednosti 11:6.

Uspeva reprezentacija Srbije da stigne zaostatak i izjednači rezultat u trećem setu, a zatim i da preuzme vođstvo – 15:14.