Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

15.09.2019 | 21.12 > 21:14

Zajcev vodio Italiju, Belorusija slomila Finsku

U nedeljnim mečevima Evropskog prvenstva za odbojkaše pobede su ostvarile selekcije Italije, Belgije, Poljske Belorusije, Francuske, Srbije i Češke.

Ivan Zaytsev, Osmany Juantorena

CEV

Italijani su ostvarili i treći trijumf na turniru, pošto su pobedili Rumuniju sa 3:1 (25:15, 25:14, 23:25, 25:14).

Najbolji u trijumfu Italije bio je Ivan Zajcev sa 27 poena, Filipo Lanca je osvojio 13, a Osmani Huantorena 11 poena.

U redovima Rumunije istakao se Robert Adrijan Aciobanitei sa 10 poena.

Italija je treća na tabeli Grupe A sa tri pobede i devet bodova. Rumunija je na pretposlednjem, petom mestu i ima sva tri poraza.

Belgija je savladala Španiju u tri seta, 25:17, 25:15, 25:14, dok je Poljska takođe u tri seta bila bolja od Holandije.

Belorusija je posle velike borbe savladala Finsku sa 3:2 (13:25, 17:25, 30:28, 25:22, 15:13).

Francuzi su u tri seta stigli do pobede nad Portugalijom, 25:11, 25:20, 25:23.

Srbija je trijumfovala protiv Slovačke, dok je Češka slavila protiv Estonije sa 25:18, 34:32, 28:2

Zvezdani Grad

Vasil Zajcev igracina, ljubi ga brat.

Odgovori 2 1

Srbija sa sedam odbojkaških klubova u evro kupovima

Sedam odbojkaških klubova iz Srbije prijavilo se za učešće u evropskim takmičenjima (Liga šampiona, Kup CEV i Kup izazivača) sledeće godine, saopštio je Odbojkaški savez Srbije, a žreb će biti održan 21. avgusta.

Juniorke Srbije na otvaranju EP protiv Slovačke i na SK

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) objavila je raspored utakmica na 27. EP 2020. u konkurenciji juniorki, koje će se odigrati u Zenici i Osijeku od 22. do 30. avgusta.

CEV odredio šešire pred žreb za Ligu šampiona 2020/21

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je odredila šešire pred žreb za grupnu fazu Lige šampiona, koji će se sredinom avgusta održati u Luksemburgu.

CEV: Promenjen sistem i odložene kvalifikacije za EP

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) donela je odluku o izmeni termina i sistema kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine za odbojkaše i odbojkašice.

Kraj u Turskoj - nema šampiona

Odbojkaški savez Turske doneo je odluku da definitivno otkaže nastavak državnog prvenstva u obe konkurencije.

CEV: Evropska 2019/20 završena, nema šampiona

Završena je sezona 2019/20 u evropskim klupskim takmičenjima - Ligi šampiona, CEV i Čelendž kupu.

Šampioni su Budva i Luka Bar, odloženo finale Kupa

Odbojkaška sezona u Crnoj Gori je završena. Odbojkaški savez Crne Gore je odlučio da se takmičenje prekine.

Srbiji sedam mesta u Evropi, u LŠ kroz kvalifikacije

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je na osnovu bodova, koje su klubovi osvajali u periodu od 2017. do 2019. godine, saopštila kvote za nastupe u evropskim takmičenjima u sezoni 2020/21.

I CEV odlaže sva takmičenja, igraće se samo u Rusiji

Zbog pandemije koronavirusa otkazana su skoro sva takmičenja širom Evrope i sveta, a sada je Evropska odbojkaška konfederacija zvanično saopštila da će odložiti sva svoja takmičenja.

CEV odlučio: Šest mečeva LŠ u Mariboru, ali i na SK

Posle konsultacija i ponuda sa brojnim nacionalnim Savezima i klubovima, Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je odlučila da se čak šest mečeva Lige šampiona, u periodu od 13. do 19. marta odigraju u dvorani „Ljudski Vrt” u Mariboru.

Pobeda Zakse, Atanasijević i Podraščanin vodili Peruđu

Odbojkaši Zakse Keđeržin savladali su ekipu Kuzbasa u Kemerovu rezultatom 3:2 i tako osvojili važna dva boda u prvom meču četvrtfinala Lige Šampiona. Po setovima nakon velike borbe bilo je 22:25, 26:24, 17:25, 28:26 i 16:14.

Kup CG: Budva i Jedinstvo u finalu

U finalu Kupa Crne Gore za odbojkaše snage će odmeriti Budva koja brani trofej osvojen prošle sezone i Jedinstvo iz Bijelog Polja.

Grbićeva Zaksa bolja od Vojvodine u tri seta

Odbojkaši Vojvodine poraženi su i u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Od njih je bolja bila ekipa Zakse u tri seta, a Vojvođani su još uvek bez trijumfa u elitnom takmičenju.

Jedinstvo bolje od Sutjeske, Luka Bar bez poraza

Odigrana je prva utakmica četvrtog kola u konkurenciji odbojkaša, odnosno četiri u sedmom kolu šampionata Crne Gore za odbojkašice.

LŠ: Budva eliminisana, Voša na Šahtjor

Izabranici Vladimira Vasovića, odbojkaši Budve, nisu uspeli da naprave podvig. Plasman u treće kolo Lige šampiona izborila je Benfika, a Budvani su se preselili u CEV Kup.

Brazilac očajno servirao, pogodio saigrača u glavu

Nije prijatno kada vas nakon snažnog servisa pogodi lopta u glavu, a to se desilo igraču Brazila na utakmici sa Italijom, kada ga je njegov saigrač napucao loptom, nakon što je neprecizno servirao.