Odbojka

17.09.2019 | 20.17 > 20:22

Senzacija u Ljubljani: Makedonija nadomak osmine finala

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije zabeležila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto je od domaćina Slovenije bila bolja rezultatom 3:1 (26:24, 30:28, 19:25, 26:24) u krajnje uzbudljivom meču i održali šanse za plasman u narednu rundu.

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije

Slovenija, koja je do ovog meča bila bez poraza, imala je prednost u četvrtom setu, ali su Makedonci odličnom igrom ipak došli do veoma vredne pobede i prilike za plasman u nokaut fazu koja se igra u francuskom Nantu.

U prvom setu Makedonija je imala 8:2 i 17:12, ali je domaćin uspeo da izjednači na 23:23. Na kraju su set Makedoncima doneli ponovo odlični Nikola Đorgijev i jedna greška Slovenaca. U durgom setu je Makedonija imala zaostatak od 17:13, ali je gostujući tim ipak stigao do izjednačenja 22:22, pa je na kraju poenima Ljaftova stigao do vođstva 2:0.

U trećem setu je bolja bila Slovenija i na kraju slavila sa šest poena prednosti, a u četvrtom delu igre Slovenci su imali i tri set-lopte pri rezultatu 24:21, ali je Makedonija došla do 5:0, preokreta i pobede.

Ponovo je najbolji u makedonskoj reprezentaciji bio Nikola Đorđijev sa 24 poena, 19 je imao Vlado Milev, a Aleksandar Ljaftov dodao je 17. Kod Slovenaca istakao se Alen Pajenk sa 19 poena.