Prvakinje Evrope nadigrale šampionke Afrike

Odbojka 23. sep 20199:14 > 9:18
fivb.org

Odbojkašice Srbije savladale su Kamerun rezultatom 3:0 (25:22, 25:14, 25:17) i zabeležile četvrtu pobedu na 13. Svetskom kupu u Japanu, pa će u završnicu ovog takmičenja ući sa pete pozicije zbirne tabele.

Meč između aktuelnog šampiona Evrope i Afrike protekao je u apsolutnoj dominaciji ekipe, koju sa klupe vodi Aleksandar Vladisavljev.

Samo donekle u prvom setu, dok im je funkcionisao napad, Kamerunke su pružale ravnopravan otpor favorizovanoj Srbiji.

Pri rezultatu 23:18 činilo se da će „Bjelica i drugarice” lako rešiti set u svoju korist, ali su Afrikanke prišle na dva poena zaostatka (23:21). Ipak, greškama snažne Mome Basoko, a potom i Adijane Estel, Srbija je došla do prvog seta.

Od početka drugog, nije bilo dilema. Srbija je povela 5:1, na servise Ane Bjelice, držala tu prednost do drugog tehničkog tajm-auta, a do kraja ovog dela igre, razlika se samo uvećavala do, na kraju ubedljivih 25:14.

Već u ovom setu, trener Vladisavljev izvršio je nekoliko izmena, što će biti trend i u trećem.

Bilo je u jednom trenutku 18:9 za devojke u plavim dresovima, ton igri davale su Katarina Lazović i Bojana Milenković, a značajnu minutažu upisale su Mila Đorđević, Sara Lozo, Jovana Kocić i Bojana Gočanin. Posle 81 minuta igre, asom Bojane Milenković, stavljena je tačka na ovaj meč.

Katarina Lazović je osvojila 19 poena, Bojana Milenković 11, a Mina Popović 10. U selekciji Kameruna Moma Basoko je upisala 16 poena.

Srbija će u utorak, u 4 sata po našem vremenu igrati protiv Južne Koreje. To je meč koji bi u krajnjem zbiru mogao da bude jedan od najvažnijih u borbi za petu poziciju, što je i neki realan domet naše podmlađene selekcije na 13. Svetskom kupu.