fivb.org

Odbojka

24.09.2019 | 14.37 > 14:40

Kineskinje nastavljaju sa pobedama, slavile i SAD

Komplatirano je osmo kolo Svetskog kupa za odbojkašice. Kina je upisala novu pobedu, a ispratile su to i igračice SAD.

Odbojkašice Kine

Odbojkašice Kine slavile su i u osmom meču na Svetskom kupu. Kina je u utorak bila bolja od Kenije i slavila dominantno u tri seta 25:12, 25:12, 25:14.

Kina je jedina sa svim pobedama do sada, a Kenija je uz Kamerun bez pobede. Kamarun je u osmom kolu poražen od Argentine koja je napravila veliki preokret i slavila nakon pet setova - 25:21, 25:20, 20:25, 20:25, 12:15.

Sedmu pobedu na turniru upisale su odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država. SAD su bile bolje od Dominikanske Republike u tri seta - 25:22, 25:23, 25:9.

Brazilke su slavila protiv Japana (3:0), a Rusija je bila bolja od Holandije (3:0).

Srpkinja

Kineskinje lagano osvajaju ovaj Svetski kup

Odgovori 0 1

Amerikanke prate Kinu ali ostaju na drugom mestu

U pretposlednjem kolu Svetskog kupa u odbojci pobede su, pored Kine koja je bila bolja od Srbije, upisale i Sjedinjene Američke Države, kao i Rusija.

Kineskinje preko Srpkinja do odbrane trofeja

Odbojkašice Kine pobedile su Srbiju maksimalnim rezultatom 3:0 i kolo pre kraja Svetskog kupa osigurale prvu poziciju i odbranu titule.

Požrtvovanost u polju u najboljem izdanju (VIDEO)

Odbojkašice uglavnom znaju da nam prikažu veoma duge poene u kojima nema izgubljenih lopti. Jedan takav koji je trajao skoro čitav minut su odigrale Ruskinje i Amerikanke u petom setu meča na Svetskom kupu.

Svetski kup: Amerikanke skoro osigurale drugo mesto

Reprezentacija Sjedinjenih Država savladala je ekipu Rusije 3:2 u devetom kolu Svetskog kupa. Kina je bila bolja od Holandije 3:1, a pobede su slavili i Dominikanska Republika, Brazil i Južna Koreja.

Kineskinje deklasirale Amerikanke za prvo mesto

Odbojkašice Kine slavile su protiv Amerikanki u sedmom kolu Svetskog kupa 3:0, dok je maksimalnu pobedu i Rusija ostvarila protiv Argentine. Japanke su bile maksimalne protiv Kenijki kao i Srpkinje protiv Kamerunki, a Dominikanke su uzele jedan set Brazilkama.

Kina i SAD maksimalne, međusobno za prvo mesto

U okviru Svetskog kupa, u mečevima šestog kola, pobede su u nedelju upisale reprezentacije Južne Koreje, Dominikanske republike, Holandije, Kine i Sjedinjenih Američkih Država.

Rusija kroz pet setova, ubedljive pobede Kine i SAD

Odbojkaška reprezenacija Rusije savladala je Dominikanu 3:2 na Svetskom kupu u Japanu. Maksimalne pobede slavile su i Kineskinje, Amerikanke, Korejke i Argentinke.

SK: Kina i SAD i dalje bez poraza

U mečevima četvrtog kola Svetskog kupa za odbojkašice koje se održava u Japanu nije bilo iznenađenja.

Amerikanke prejake za podmlađeni tim Srbije

Odbojkašice Srbije pretrpele su drugi poraz na Svetskom kupu u Japanu. Mladi tim Aleksandra Vladisavljeva izgubio je u drugom kolu od selekcije SAD sa 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:15).

Andrea Druz MVP Lige nacija 2019.

Amerikanka Andrea Eni Druz (26) proglašena je za MVP-ja Lige nacija, posle blistavih partija na završnom turniru u Nanđingu i čak 33 poena osvojena u finalu protiv Brazila.

Amerikanke još jednom najbolje u Ligi nacija

Odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država odbranile su titulu pobednika Lige nacija, na finalnom turniru odigranom u kineskom Nanđingu.

LN: Bronza za Kinu B, Turkinje praznih šaka

Odbojkašice Kine osvojile su bronzanu medalju u drugoj Ligi nacija, pošto su u meču za treće mesto na finalnom turniru u Nanđingu savladale Tursku rezultatom 3:1, po setovima 25:21, 25:15, 20:25, 25:21.

Brazil i SAD za titulu u Ligi nacija

Ženske odbojkaške reprezentacije Brazila i Sjedinjenih Država sastaće se u finalu Lige nacija u kineskom Nanđingu.

Kina izbacila Italiju za meč sa SAD, Brazil na Tursku

Odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država savladale su Brazil rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:19, 20:25, 25:21 i sa prve pozicije u grupi idu u polufinale druge Lige nacija, čiji se završni turnri igra u kineskom Nanđingu.

F6 u Nanđingu: Slavlje Amerikanki i Turkinja

U sredu su u kineskom Nanđingu odigrana dva meča finalne serije Lige nacija u kojima su trijumfe zabeležile ženske selekcije Sjedinjenih Američkih Država i Turske.

LN: Poznati parovi završnog turnira

Još pre poslednjeg kola bilo je poznato koje će reprezentacije igrati na završnom turniru drugog izdanja Lige nacija, a sada se znaju i sastavi grupa u Kini.