Odbojka

28.09.2019 | 01.47 > 01:52

Podraščanin: Izdržali smo sve, pokazali smo inat

Najiskusniji reprezentativac Marko Podraščanin bio je miran posle velike pobede nad Francuskom u polufinalu Evropskog prvenstva i istakao da ova ekipa može svakoga da savlada.

Marko Podraščanin

Elsa/Getty Images

- Da budem potpuno iskren, ovo je za mene potpuno očekivano (smeh). Šalu na stranu, pričali smo pred utakmicu da smo pre dve godine dobili Poljake na onom stadionu i Italijane prošle godine u Torinu i rekli smo što ne bi dobili Francuze pred 11.000 gledalaca u Parizu. Jako puno lepih poruka podrške dobili smo pred utakmicu i svakako odigrali najbolji meč kada je bilo najvažnije - rekao je Podraščanin.

Bilo je nekoliko kontroverznih sudijskih odluka, ali srpski odbojkaši ostali su smireni u takvim trenucima.

- Ne bih da komentarišem sudije, s obzirom da nisu bili sve vreme meča na našoj strani, počevši maltene od prve lopte. Međutim, ostali smo istrajni i jaki, pokazali smo još jednom taj naš inat koji nas krasi i da svakako ako igramo zajedno i za našu zemlju, koja je najlepša i najsvetija na svetu možemo svakoga da pobedimo.

Komentari (9)

Werdy 67

Čovek ima 34 godine i "gomilu" medalja a motivisan kao da ima 18 i bori se za prvu.

Odgovori 89 4

Miloš XI

Marko Podraščanin je pre mesec dana napunio 32 godine.

43 1

TNT

Udovičić kaže pred 18.000 gledalaca, a na semaforu lepo piše 12.523.

Odgovori 30 13

Poznat put do Tokija: Francuzi, Bugari, Slovenci...

Odbojkaši Srbije osvojili su zlato na Evropskom prvenstvu, ali glavni cilj ostaje plasman na Olimpijske igre naredne godine u Tokiju. Put do glavnog grada Japana veoma je težak, a izabranici Slobodana Kovača dobili su rivale.

Petrić: Ovo je veliki korak, ali ne smemo da stanemo

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je jednu od najvećih pobeda ove decenije pobedom nad Francuskom u Bersiju za plasman u finale Evropskog prvenstva. Veoma emotivno ovo su preživeli primač servisa Nemanja Petrić i tehničar Nikola Jovović.

EP: Slovenija detronizovala Rusiju za polufinale

Poznati su prvi polufinalisti Evropskog prvenstva. Slovenija je u Stožicama savladala vladajućeg šampiona Rusiju 3:1, dok je Poljska u Holandiji bila uspešnija od Nemačke maksimalnim rezultatom.

EP: Francuskoj derbi, Makedonci bez osmine finala

Odigrani su mečevi pretposlednjeg dana takmičenja po grupama na Evropskom prvenstvu. Mnoge stvari su poznate, čak i neki parovi osmine finala, a ostala su još samo dva upražnjena mesta među 16 najboljih.

Srbija uraganski do pobede i prvog mesta

Odbojkaši Srbije zabeležili su i četvrtu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto su maksimalno u tri seta bili bolji u Antverpenu od, jednog od domaćina Belgije i na taj način obezbedili prvo mesto u grupi.

EP: Poraz Slovenije, smeši im se Bugarska

Odbojkaši Slovenije poraženi su u direktnom duelu za prvo mesto u Grupi C od Rusije 3:0 i gotovo sigurno će u osminu finala krenuti sa pozicije broj dva.

EP: Lagane trojke Francuske, Italije i Bugarske

U prvom kolu Grupe A Evropskog prvenstva za odbojkaše koja se igra u Francuskoj, pobede su zabeležile domaća selekcija, Italija i Bugarska.

Boba začinio prvenac pobedom u pet setova

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskom meču Sloveniju u gostima 3:2 (29:31, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13) u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.

Ubedljivi Trikolori, Slovenija daleko od OI

Odigrani su mečevi prvog kola kvalifikacionih turnira za odlazak na Olimpijske igre naredne godine u Tokiju. Favoriti nisu ništa prepustili slučaju, a među njima posao je rutinski odradila Francuska, koja je ubedljivo savladala Sloveniju 3:0.

LN F6: Repriza finala, Kolaković na Selesao

Poznati su svi učesnici finalnog turnira Lige nacija, ali i sastavi grupa. U Čikagu se očekuju izuzetno zanimljivi mečevi i nekoliko velikih derbija.

LN: Orlovima i rezervisti SAD skresali krila

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je i peti vezani poraz u Ligi nacija, pošto je u pretposlednjem 14. kolu interkontinentalne faze. Ovog puta u Plovdivu bolja je bila selekcija SAD 3:1.

LN: Srbija ispustila šampione, Rusija pobedila 3:2

U trećem kolu prve nedelje Lige nacija odbojkaši Srbije doživeli su i treći poraz na turniru u Novom Sadu, pošto su poraženi od aktuelnog šampiona Rusije 3:2.

LN: Revanš Trikolora u reprizi finala

Odigrano je nekoliko derbija prvog kola ovogodišnjeg izdanja Lige nacija za odbojkaše. Na turniru u Novom Sadu sastali su se u reprizi prošlogodišnjeg finala Rusija i Francuska, ali ovog puta su slavili Francuzi 3:1.

SP: Azuri na F6 posle drame, šampion u milosti Orlova

Pored Srbije plasman na F6 Svetskog prvenstva obezbedili su još Brazil, SAD i domaćin Italija, posle uzbudljivog susreta sa Rusijom.

LN: Rusi jači i od domaćina za premijernu krunu

Odbojkaši Rusije osvojili su prvu titulu u Ligi Nacija, pošto su u finalu u Lilu savladali domaćina Francusku 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

LN F6: Brazil u polufinalu, popravni sa Francuzima

U drugom meču Grupe A finalnog turnira Lige Nacija Brazil je ubedljivo savladao Srbiju 3:0 (25:16, 28:26, 25:19) i na taj način obezbedio plasman u polufinale. Među četiri najbolje na finalnom turniru plasman su obezbedile SAD i Rusija, dok će se za preostalo mesto boriti domaćin Francuska i Srbija.