Voša i Radnički maksimalni, Partizan uzeo set Nišu

Odbojka 5. okt 201921:31 > 21:33

Tri duela odbojkaške Superlige Srbije u subotu su nam doneli pobede Niša, Radničkog i Vojvodine.

Odbojkaši Vojvodine novu sezonu su otvorlili pobedom protiv Crvene zvezde u tri seta – 25:19, 29:27, 25:15.

Najneizvesnije je bilo u drugom setu koji se na kraju igrao na razliku, ali Novosađani nisu dozvolili gostima da uzmu taj set.

Pred oko 300 gledalaca Vojvodinu je predvodio Stevan Simić sa 17 osvojenih poena, a odlično su ga pratili Aleksandar Blagojević sa 13 i Pavle Perić sa 10.

Sa druge strane mreže najbolji je bio Lazar Dodić sa devet osvijenih poena.

Napad i blok bili su ono što je Vojvodinu odvojilo od rivala u ovom susretu. zanimljivo je da su oba tima rivalu svojim greškama poklonila po 20 poena.

U tri seta je pobedu upisao i Radnički koji je u Kragujevcu savladao Jedinstvo iz Stare Pazove 25:21, 25:23, 25:19.

Ekipu Ivana Blagojevića do pobede je predvodio Vladimir Jekić sa 19 osvojenih poena, dvocifren broj poena osvojio je i Nikola Stevanović sa 13, a 12 je na konto pobednika dodao Nikola Goić.

U poraženoj ekipi Jedinstva najbolji je bio Čedomir Stanković koji je osvojio devet poena.

Niš je u Beogradu savladao Partizan nakon četiri odigrana seta – 25:19, 16:25, 25:16, 25:18.

U ekipi Niša dominirao je Abulababa Ahmed sa 30 osvojenih poena, a 18 je dodao Numori Keita.

U Partizanu su najbolji poenteri bili Lazar Marinković sa 18 i Marko Nikolić sa 13.