Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

06.10.2019 | 20.40

Slavlje Mladog radnika u 'Pendiku'

Odbojkaši Mladog radnika pobedom su počeli novu sezonu u Superligi Srbije. Ekipa Milana Đuričića savladala je u gostima Novi Pazar sa 3:0 (25:19, 25:21, 25:20).

odbojka, lopta

Koki Nagahama Getty Images Sport

Znatno sigurniji bili su gosti u bloku, stabilniji im je bio blok, a manje su i grešili, pa su zabeležili maksimalnu pobedu.

Vrlo rano je u prvom setu tim iz Požarevca došao do prednosti. Iako je Novi Pazar izjednačio na 15:15 posle poena Eremića, gosti su preuzeli inicijativu u završnici i bez problema priveli set kraju.

Velika borba vodila se od početka drugog seta. Iako su bili u zaostatku (19:14), blokom su domaći prišli na 19:18. Ipak, više su grešili odbojkaši Novog Pazara u završnici, pa je Mladi radnik duplirao prednost u setovima.

Znatno sigurniji bili su i u trećem setu odbojkaši iz Požarevca, pa su upisali maksimalnu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Dukić sa 14 poena, dok je Tomo Micić upisao 12. S druge strane po 12 su osvojili Vanja Eremić i Benjamin Daca.