Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

10.10.2019 | 14.54

Brazilu derbi protiv SAD, Japan bolji od Rusije

Odbojkaši Brazila čuvaju oreol nepobedivosti na Svetskom kupu. Izabranici Renana dal Zota savladali su u derbiju sedmog kola selekciju SAD sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:17).

odbojkaška reprezentacija Brazila

fivb.org

Dominirali su Brazilci u bolku u odnosu na rivala (8-1), imao je Bruno više opcija u napadu, pa su gotovo rutinski savladali velikog rivala.

Alan je osvojio 16 poena, Leal je brojao do 15, a Lukareli do 11. S druge strane, Rasel je zaustavljen na 16, dok je Anderson osvojio samo sedam.

Olimpijski šampioni na prvom su mestu na tabeli sa svih sedam pobeda, dok je SAD sada na trećem sa pet trijumfa i dva poraza.

Poljska je usamljena na drugom mestu, pošto je ostvarila rutinksu pobedu protiv Egipta 3:0 (25:19, 25:18, 25.16).

Na četvrtoj poziciji je Japan, koji je u sedmom kolu savladao Rusiju sa 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:16).

Italija je bila bolja od Australije sa 3:0 (30:28, 25:13, 25:22), Iran je pobedio Tunis 3:0 (26:24, 25:17, 25:22), Argentina je savladala Kanadu 3:0 (25:16, 25:22, 25:20).

Brazilci sa svih 11 pobeda završili Svetski Kup

Odbojkaši Brazila okončali su učešće na Svetskom Kupu u Japanu sa maksimalnim učinkom.

Brazilac očajno servirao, pogodio saigrača u glavu

Nije prijatno kada vas nakon snažnog servisa pogodi lopta u glavu, a to se desilo igraču Brazila na utakmici sa Italijom, kada ga je njegov saigrač napucao loptom, nakon što je neprecizno servirao.

Nestvarno, ali nestvarno šta su Poljaci stigli! (VIDEO)

Na utakmici Svetskog Kupa u odbojci između Brazila i Poljske videli smo spektakularnu akciju poljskih odbojkaša, koji su na neverovatan način uspeli da spreče Brazilce da osvoje poen, a u nastavku akcije su i sami stigli do poena.

Brazilcima titula na Svetskom kupu

Odbojkaši Brazila osigurali su titulu šampiona na Svetskom kupu kolo pre kraja turnira u Japanu. Ekipa Renana dal Zota je prvu poziciju obezbedila pobedom nad domaćom selekcijom u ponedeljak od 3:1 (25:17, 24:26, 25:14, 27:25).

Brazil bolji od Poljske u reprizi finala SP

Odbojkaši Brazila upisali su devetu pobedu u devetom kolu Svetskog kupa, pošto su u velikom derbiju savladali selekciju Poljske sa 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11).

Brazilci i Poljaci maksimalni pred međusobni duel

Na Svetskom kupu u odbojci Brazil i Poljska su ostvarili maksimalne pobede protiv Tunisa odnosno Australije u osmom kolu. SAD su slavile protiv Kanade 3:2, istim rezultatom je Japan bio bolji od Egipta.

Brazil dominira, ali Poljaci i SAD prate

U derbiju šestog kola Svetskog kupa u Japanu reprezentacija Poljsku savladala je Rusiju sa 3-1, po setovima 25:27, 25:21, 25:18, 25:22.

Svetski kup: Brazilci čuvaju maksimalni skor

Odbojkaška reprezentacija Brazila ostvarila je i petu pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pošto je savladala Iran rezultatom 3:1.

Brazilci i Amerikanci maksimalni, Poljaci izgubili set

Reprezentativci Brazila, Sjedinjenih Država, Italije su slavili maksimalne pobede u četvrtom kolu Svetskog kupa. Poljska je bila bolja od Argentine 3:1, istim rezultatom je Iran savladao Australiju, a Kanađani su slavili protiv Egipćana u pet setova.

Svetski kup: Japan rutinski sa Tunisom

U petak je odigrano šest mečeva trećeg kola Svetskog kupa u odbojci.

SK: Egipat iznenadio Iran, Anderson predvodio SAD

Drugog dana Svetskog kupa u odbojci, koji se igra u Japanu, odigrano je šest mečeva, a pobede su zabeležili Argentina, Rusija, SAD, Brazil i Egipat.

Svetski kup: Argentinci uzeli meru Amerikancima

U utorak je u Japanu počeo Svetski kup za odbojkaše. Za evropske reprezentacije, posebno one koje su stigle do završnice Evropskog prvenstva ovo takmičenje poseban je izazov.

Prvakinje Evrope nadigrale šampionke Afrike

Odbojkašice Srbije savladale su Kamerun rezultatom 3:0 (25:22, 25:14, 25:17) i zabeležile četvrtu pobedu na 13. Svetskom kupu u Japanu, pa će u završnicu ovog takmičenja ući sa pete pozicije zbirne tabele.

SK: Kina i SAD i dalje bez poraza

U mečevima četvrtog kola Svetskog kupa za odbojkašice koje se održava u Japanu nije bilo iznenađenja.

SK: Holandija bolja od Brazila, Koreja savladala Japan

Odbojkašice Holandije savladale su selekciju Brazila u derbiju trećeg kola Svetkog kupa u Japanu sa ubedljivih 3:0 (25:23, 25:21, 25:22).

SK: Ruskinje rastužile domaćina, pobede favorita

Najzanimljiviji meč drugog kola Svetskog kupa u Japanu odigrale su domaća selekcija i reprezentacija Rusije. Posle pet dugih setova igre slavile su izabranice Serhija Busata sa 3:2 (25:11, 23:25, 25:27, 25:19, 15:7).