Odbojka

26.10.2019 | 20.00

Modena deklasirala Pjaćencu u derbiju

Zahvaljujući preokretu u prvom setu i kanonadi servisa tokom celog meča, odbojkaši Modene savladali su kao gosti Pjaćencu, rezultatom 3:0, u derbiju 2. kola italijanske Serije A.

Pjaćenca - Modena

Lega Pallavolo

Da su kojim slučajem domaći iskoristili vođstvo od 22:17 u prvom setu, možda bi meč protiv favorizovanih gostiju otišao u potpuno drugom pravcu.

Nakon što su spasili jednu set loptu domaćih (24:23), posle servis greške Krsmanovića, gosti su načinili potpuni preokret i na kraju asom Bartoša Bednorža stigli do vođstva.

U drugom i trećem periodu viđena je apsolutna dominacija Modene. Nizali su gosti as servise, kraj meča dočekali sa 13 poena iz ovog elementa, a uz sve sjajno su napadali Zajcev i Bednorž. To je bilo dovoljno za maksimalan trijumf, drugi na startu sezone.

U pobedničkom timu Zajcev je osvojio 17, Bednorž 14, a Anderson 12 poena.

Kod domaćih, koji su doživeli i drugi poraz bez osvojenog seta, Dik Koj je jedini zaslužio prelaznu ocenu, zbog osvojenih 15 poena. Gabrijele Neli je dodao 12, Petar Krsmanović 7, a Dragan Stanković 5 poena.

Serija A: Fenomnalni Petrić nosio Milano do pobede

U odloženom meču devetog kola odbojkaške Serije A Milano je kod kuće u četiri seta savladao Vibo Valenciju, a briljirao je reprezentativac Srbije Nemanja Petrić.

Pjaćenca slavila, sjajni Stanković i Krsmanović

Odbojkaši Pjaćence pobedili su na svom terenu Padovu u devetom kolu italijanske lige sa 3:2 u setovima.

Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

Derbi kola pripao Modeni, nezaustavljivi Lube

Odbojkaši Modene pobedili su Trentino u derbiju osmog kola italijanske Serije A. Domaći su savladali aktuelne svetske šampione sa 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:21).

Lube izgubio prvi bod, 12. put u nizu pobedio Ravenu

Odbojkaši Lubea savladali su Ravenu rezultatom 3:2 u okviru osmog kola italijanskog prvenstva i tako zabeležio osmu pobedu, ali je izgubio i prvi bod ove sezone.

Lube bez Huantorene pregazio Modenu, slavlje Trentina

Veliki derbi 6. kola, meč između dve neporažene ekipe, Lubea i Modene, pomalo neočekivano završen je maksimalnom pobedom domaćina.

Serija A: Pobeda Trenina, Lisinac 11 poena

U sredu je na programu u italijanskoj Seriji A na programu bilo pet mečeva – slavili su Modena, Monca, Trentino, Lube Ćivitanova i Zora.

Trentinu trijumf u maratonu nad Veronom

Odbojkaši Trentina savladali su Veronu rezultatom 3:2 posle niza preokreta u jedinoj utakmici subotnjeg programa u okviru četvrtog kola Serije A.

Peruđi pripao maraton u Monci, Kovačević sjajan

Odbojkaši Peruđe savladali su Moncu na gostovanju rezultatom 3:2 posle niza preokreta u okviru četvrtog kola italijanskog prvenstva.

Modena i Peruđa u borbi za Superkup

Odbojkaši Modene i Peruđe sastaće se u finalu Superkupa Italije, čija završnica se igra u Ćivitanovi.

Kao Vanja Grbić nekad: Neverovatan potez odbojkaša Modene! (VIDEO)

Odbojkaš Modene Majka Kristensen izveo je fantastičan potez u utakmici sa Lubeom. Posle skoka preko reklama spasao je loptu, a u nastavku akcije njegov tim je osvojio poen i napravio veliki korak ka osvajanju drugog seta.

Leal vodio Lube do druge pobede

Aktuelni šampion Serije A Lube ostvario je i drugu pobedu ove sezone, pošto je na svom terenu savladao Soru.

Podraščanin spasavao Peruđu, Lisinac MVP u Raveni

Prvo kolo 75. šampionata italijanske Serije A, prošlo je bez iznenađenja.

Lube trijumfalno započeo odbranu titule

Odbojkaši Lubea savladali su Pjaćencu u meču 1. kola italijanske Serije A rezultatom 3:0. Aktuelni šampioni su tako uspešlo započeli misiju odbrane Skudeta.

Milano pobedio na startu sezone, 7 poena Petrića

Odbojkaši Milana u gostima su pobedili Moncu u prvoj utakmici italijanskog šampionata u sezoni 2019/20.