Odbojka

26.10.2019 | 20.00

Modena deklasirala Pjaćencu u derbiju

Zahvaljujući preokretu u prvom setu i kanonadi servisa tokom celog meča, odbojkaši Modene savladali su kao gosti Pjaćencu, rezultatom 3:0, u derbiju 2. kola italijanske Serije A.

Pjaćenca - Modena

Lega Pallavolo

Da su kojim slučajem domaći iskoristili vođstvo od 22:17 u prvom setu, možda bi meč protiv favorizovanih gostiju otišao u potpuno drugom pravcu.

Nakon što su spasili jednu set loptu domaćih (24:23), posle servis greške Krsmanovića, gosti su načinili potpuni preokret i na kraju asom Bartoša Bednorža stigli do vođstva.

U drugom i trećem periodu viđena je apsolutna dominacija Modene. Nizali su gosti as servise, kraj meča dočekali sa 13 poena iz ovog elementa, a uz sve sjajno su napadali Zajcev i Bednorž. To je bilo dovoljno za maksimalan trijumf, drugi na startu sezone.

U pobedničkom timu Zajcev je osvojio 17, Bednorž 14, a Anderson 12 poena.

Kod domaćih, koji su doživeli i drugi poraz bez osvojenog seta, Dik Koj je jedini zaslužio prelaznu ocenu, zbog osvojenih 15 poena. Gabrijele Neli je dodao 12, Petar Krsmanović 7, a Dragan Stanković 5 poena.

Verona posle 136 minuta srušila Vibo

Odbojkaši Verone savladali su Vibo rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici odigranoj u italijanskom prvenstvu.

Serija A: Monci derbi za plej-of

U direktnom duelu dva najozbiljnija pretendenta za osmo mesto, poslednje koje vodi u plej-of Serije A, Monca je kod kuće savladala Pjaćenca 3:1.

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

Sigurni Lube, Modena, Peruđa...

U nedelju je u odbojkaškom šampionatu Italije odigrano pet mečeva 17. kola. Pobede su slavili Modena, Lube, Peruđa, Trentino i Vibo Valensija.

Peruđa nastavlja poteru za Lubeom

Odigrana su tri meča odbojkaške Serije A. Peruđa predvođena Aleksandrom Atanasijevićem zabeležila je maksimalnu pobedu u Milanu i tako nastavila poteru za vodećim Lubeom.

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Lisinac vodio Trentino do devete pobede

Odbojkaši Trentina ostvarili su pobedu nad Ravenom, rezultatom 3:1 i na najlepši način ispratili kalendarsku 2019. godinu.

Srećko Lisinac trenutno najbolji bloker Serije A

Srećko Lisinac (27) drži lidersku poziciju na rang-listi najboljih blokera Serije A, posle prvog dela šampionata.

Neverovatni Leon doneo pobedu Peruđi u derbiju

U derbi meču 12.kola italijanske Serije A, odbojkaši Peruđe savladali su Modenu na svom terenu rezultatom 3:1. Fantastično je odigrao Vilfredo Leon, a dobar doprinos dali su Atanasijević i Podraščanin.

Peta pobeda Pjaćence u taj-brejku

U prvom meču 12. kola italijanske Serije A, Pjaćenca je svaladala Ravenu sa 3:2, posle 145 minuta velike borbe.

Serija A: Fenomnalni Petrić nosio Milano do pobede

U odloženom meču devetog kola odbojkaške Serije A Milano je kod kuće u četiri seta savladao Vibo Valenciju, a briljirao je reprezentativac Srbije Nemanja Petrić.

Pjaćenca slavila, sjajni Stanković i Krsmanović

Odbojkaši Pjaćence pobedili su na svom terenu Padovu u devetom kolu italijanske lige sa 3:2 u setovima.

Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

Derbi kola pripao Modeni, nezaustavljivi Lube

Odbojkaši Modene pobedili su Trentino u derbiju osmog kola italijanske Serije A. Domaći su savladali aktuelne svetske šampione sa 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:21).