Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

01.11.2019 | 21.27 > 21:31

Modena i Peruđa u borbi za Superkup

Odbojkaši Modene i Peruđe sastaće se u finalu Superkupa Italije, čija završnica se igra u Ćivitanovi.

Matt Anderson

Lega Pallavolo

Modena je slavila protiv Lubea rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:21, 27:29 i 25:20 i tako došla u priliku da brani trofej osvojen prošle sezone.

Tada je u polufinalu bila bolja od šampiona tek posle taj-brejka, dok je ovoga puta trijumfovala posle četiri odigrana seta, a vrlo lako je mogla i maksimalnim rezultatom.

U prvom delu igre domaćin je igrao odlično i vodio 21:15, međutim Modena je odličnim servisima Bednorža i Holta napravila seriju 10:2 i došla do vođstva. U drugom delu igre viđena je izjednačena borba do rezultata 20:20, tada su gosti vezali četiri poena i stigli na korak od velikog trijumfa. Mogli su do njega da dođu već u trećem setu, ali je Lube uspeo da spase čak četiri meč lopte i produži meč. Ipak, u četvrtom periodu nije bilo uzbuđenja jer je ekipa Andree Đanija dominirala od prvog do poslednjeg poena.

Najefikasniji kod pobednika bili su Bednorž i Anderson sa 18 osvojenih poena, dok je Ivan Zajcev upisao 11. Na drugoj strani, Leal je imao 18, a Huantorena 12 poena.

Sir Safety Perugia

Modena će braniti trofej osvojen prošle sezone protiv Peruđe, koja je rezultatom 3:1 savladala Trentino u srpskom derbiju koji je opravdao očekivanja jer je viđena sjajna odbojka.

Iako su Uroš Kovačević, Srećko Lisinac i drugovi dobili prvi set rezultatom 25:21, Peruđa je u neizvesnoj završnici drugog perioda stigla do izjednačenja i najavila potpuni preokret. Ulazak rovitog Marka Podraščanina pokrenuo je vicešampiona Italije, a mora se priznati da je i veliki broj grešaka odbojkaša Trentina uticao na to da predvođeni Aleksandrom Atanasijevićem i Leonom Peruđa u potpunosti preuzme incijativu.

Pokušali su aktuelni prvaci sveta u četvrtom setu da se vrate u meč, poveli su 11:7, a onda je Leon sa sedam sjajnih servisa uz odličnu igru ostatka tima doprineo seriji od 8:0 koja je praktično i odlučila pobednika.

Najbolji pojedinac meča bio je Atanasijević sa 20 poena, Leon je dodao 19, Lanca 12, a Podraščanin pet. U ekipi iz Trenta, Luka Vetori je osvojio 18, Kovačević 14, a Lisinac 13 poena.

Veliko finale na programu je u subotu od 18 časova, a ljubitelji odbojke biće u prilici da gledaju direktan prenos iz Ćivitanove na SK3.