Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

03.11.2019 | 21.34

Verona u tajbrejku 'srušila' Pjaćencu

Posle velike borbe Verona je na svom terenu savladala Pjaćencu u trećem kolu italijanske serije A. Ekipa Radostina Stojčeva slavila je sa 3:2 (25:22, 25:27, 25:23, 18:25, 15:13).

odbojkaši Verone

Lega Pallavolo

Verona je upisala drugu pobedu, pa je na petom mestu. Pjaćenca je pretrpela treći poraz, ali je osvojila prvi bod i na 10. je poziciji.

Verona je sigurno došla do prvog seta. Prednost je imala i tokom drugog. Na 24:22 izgledalo je da će domaći duplirati prednost u setovima. Ipak, zaigrala je Pjaćenca mnogo bolje, stigla je do izjednačenja, a onda spasla još jednu set loptu. Gosti su u uzbudljivoj završnici iskoristili momentum, pa su izjednačili u setovima.

Imala je Pjaćenca blagu prednost do polovine trećeg seta, ali su od tada odbojkaši Verone ponovo preuzeli vođstvo, koju su zadržali do kraja. Uzvratili su gosti u četvrtom setu, koji su rutinski dobili.

Velika borba nastavila se u tajbrejku. Ipak, Verona je konstantno imala poen, dva prednosti, pa je došla do pobede.

Najbolji poenter meča bio je korektor Verone Stefan Boje koji je osvojio 26 poena, 15 je dodao Sebastijan Sole.

U dresu Pjaćence na 20 je stao Gabrijele Neli. Petar Krsmanović je meč završio sa 11 poena, a Dragan Stanković je za tri seta osvojio 6.