Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

03.11.2019 | 21.34

Verona u tajbrejku 'srušila' Pjaćencu

Posle velike borbe Verona je na svom terenu savladala Pjaćencu u trećem kolu italijanske serije A. Ekipa Radostina Stojčeva slavila je sa 3:2 (25:22, 25:27, 25:23, 18:25, 15:13).

odbojkaši Verone

Lega Pallavolo

Verona je upisala drugu pobedu, pa je na petom mestu. Pjaćenca je pretrpela treći poraz, ali je osvojila prvi bod i na 10. je poziciji.

Verona je sigurno došla do prvog seta. Prednost je imala i tokom drugog. Na 24:22 izgledalo je da će domaći duplirati prednost u setovima. Ipak, zaigrala je Pjaćenca mnogo bolje, stigla je do izjednačenja, a onda spasla još jednu set loptu. Gosti su u uzbudljivoj završnici iskoristili momentum, pa su izjednačili u setovima.

Imala je Pjaćenca blagu prednost do polovine trećeg seta, ali su od tada odbojkaši Verone ponovo preuzeli vođstvo, koju su zadržali do kraja. Uzvratili su gosti u četvrtom setu, koji su rutinski dobili.

Velika borba nastavila se u tajbrejku. Ipak, Verona je konstantno imala poen, dva prednosti, pa je došla do pobede.

Najbolji poenter meča bio je korektor Verone Stefan Boje koji je osvojio 26 poena, 15 je dodao Sebastijan Sole.

U dresu Pjaćence na 20 je stao Gabrijele Neli. Petar Krsmanović je meč završio sa 11 poena, a Dragan Stanković je za tri seta osvojio 6.

Važna pobeda Latine, poznati parovi četvrtfinala Kupa

Latina je zabeležila treću pobedu u sezoni, jako bitnu u borbi za opstanak, pošto je nakon preokreta savladala Pjaćencu 3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:18, 15:8).

Peta pobeda Pjaćence u taj-brejku

U prvom meču 12. kola italijanske Serije A, Pjaćenca je svaladala Ravenu sa 3:2, posle 145 minuta velike borbe.

Petrić slavio protiv Stankovića i Krsmanovića

Odbojkaši Milana zabeležili su drugu pobedu zaredom, pošto su u 11. kolu na svom terenu savladali Pjaćencu sa 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:22).

Pjaćenca slavila, sjajni Stanković i Krsmanović

Odbojkaši Pjaćence pobedili su na svom terenu Padovu u devetom kolu italijanske lige sa 3:2 u setovima.

Trentinu trijumf u maratonu nad Veronom

Odbojkaši Trentina savladali su Veronu rezultatom 3:2 posle niza preokreta u jedinoj utakmici subotnjeg programa u okviru četvrtog kola Serije A.

Peruđa lako u derbiju, odlični Atanasijević i Petrić

U drugom kolu italijanske Serije A Peruđa je u derbiju savladala Veronu rezultatom 3:0.

Lube trijumfalno započeo odbranu titule

Odbojkaši Lubea savladali su Pjaćencu u meču 1. kola italijanske Serije A rezultatom 3:0. Aktuelni šampioni su tako uspešlo započeli misiju odbrane Skudeta.

Stanković godinu u Pjaćenci, pa se vraća u Lube

Kapiten Lubea i najtrofejniji igrač kluba iz Ćivitanove, posle devet sezona u redovima šampiona Italije promenio je sredinu i potpisao jednogodišnji ugovor sa novim-starim članom elite, ekipom Pjaćence.

Nikola Grbić se rastao sa Veronom, želi ga Milano

Nikola Grbić nije više trener Verone. Selektor srpskih odbojkaša sporazumno je raskinuo ugovor sa klubom u kojem je proveo dve i po godine.

Đani bolji od Grbića, 25 poena sjajnog Petkovića

Odbojkaši Milana savladali su u derbiju 22. kola italijanske Serije A Veronu sa ubedljivih 3:0 i tako upisali devetu prvenstvenu pobedu u nizu.

Nikolina Verona slavila 3:2, Kovačević 20p

U poslednjem meču 21. kola italijanske odbojkaške lige igrači Verone bili su bolji na domaćem terenu od Trentino Voleja rezultatom 3:2 (21:25, 25:21, 21:25, 18:25, 16:14).

Verona rutinski do bodova u Raveni

U premijernom meču 20. kola Serije A, Kalcedonija Verona je savladala Konsar Ravenu rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:22 i 25:20. Bila je to četvrta pobeda u nizu ekipe Nikole Grbića, dok je Ravena doživela osmi poraz na poslednjih 11 mečeva.

Serija A: Stanković rastužio Grbića

U izuzetno zanimljivoj utakmici 16. kola italijanskog prvenstva Lube je pobedio Veronu sa 3:2 (23:25, 26:24, 23:25, 25:19, 15:12).

Atanasijević i Podraščanin bolji od Grbića posle drame

U nedelju je odigrano pet utakmica 15. kola italijanskog šampionata u odbojci, a najveća drama je viđena u Peruđi, gde je domaćin posle pet setova savladao Veronu sa 3:2.

Rutinski trijumf Grbićeve Verone

U Italiji se tradicionalno drugog dana Božića, kod njih poznatog kao dan Svetog Stefana, igraju mečevi odbojkaške Serije A.

Kovačević vodio Trentino do trijumfa u derbiju

Veliki derbi 12. kola Serije A pripao je odbojkašima Trentina koji su posle 140 minuta igre savladali Modenu rezultatom 3:1, po setovima 24:26, 25:23, 25:23, 25:20.