LŠ: Vojvodina nemoćna u Rumuniji

Odbojkaši Vojvodine poraženi su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od rumunske Arkade u Galaciju.

OK Vojvodina

CEV

Novosađani su pred 1.700 gledalaca izgubili sa 25:23, 25:17, 25:21, posle jednog sata i 17 minuta igre.

U duelu sa rumunskim klubom, Vojvodina praktično nije imala šanse, a najbolje se držala u prvom setu.

Najbolji u redovima šampiona Srbije bio je Aleksandar Blagojević sa 17 poena, dok je Stevan Simić dodao devet. U pobedničkom timu istakao se Nils Klapvejk sa 20 poena, dok srpski odbojkaš Milo Terzić nije upisao nijedan poen.

Revanš meč između dva tima na programu je naredne srede od 17.30 u maloj dvorani „Spens“ u Novom Sadu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti ‚zlatni set‘, koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice. ‚Zlatni set‘ se igra do 15 poena.

Ukoliko eliminišu Rumune, Novosađani će u trećoj rundi kvalifikacija igrati sa pobednikom dvomeča između beloruskog Šahtjora iz Soligorsk i finske Valepa Sastamale.

Komentari (2)

Monty

Na poziciji primaca Vosa ima mnogo losiji izbor igraca nego prosle godine, kad je isto bila daleko od plasmana i nema sta da trazi ni ove godine u LS, a trsko da moze i u LE.

Odgovori 1 0

Omg

Tuzno za prvaka evropskog sampiona.

Odgovori 2 2

SL: Pobede Vojvodine i Spartaka u trilerima

Odbojkaši Vojvodine i Spartaka upisali su pobede u mečevima od pet setova odigranim u petak u okviru petog kola Superlige Srbije.

LŠ: Mladost bez šanse protiv Benfike

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog poraženi su od Benfike u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 3:0.

LŠ: Mladost lako sa Londonom, Žiba igra tek u revanšu

Odbojkaši zagrebačke Mladosti savladali su Poloniju iz Londona rezultatom 3:0 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

LŠ: Pobeda Mladosti, poraz Jedinstva

Odbojkašice zagrebačke Mladosti savladale su Himik Južnji rezultatom 3:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Vojvodina odbranila titulu!

Odbojkaši Vojvodine osvojili su treću uzastopnu titulu šampiona Srbije, pošto su sa 3-1 u finalnoj seriji bili bolji od Crvene zvezde.

Vojvodina na pobedu od titule

Odbojkaši Vojvodine poveli su sa 2-1 protiv Crvene zvezde u finalnoj seriji Superlige Srbije pobedom na trećoj utakmici rezultatom 3:1.

Crveno-belo odbojkaško finale od ponedeljka

Odbojkaši Vojvodine i Crvene zvezde u ponedeljak u Maloj sali Spensa počinju borbu za titulu šampiona Srbije.

SL: Zvezda rutinski u Subotici za finale

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale prvenstva Srbije pošto su sa 3-1 u seriji eliminisali Spartak trijumfom u Subotici rezultatom 3:0.

SL: Vojvodina u finalu, Spartak vratio brejk

Odbojkaši Vojvodine prvi su finalisti Superlige Srbije, pošto su i u trećem meču polufinala savladali Mladi radnik.

LŠ: Repriza u Berlinu – Lube u finalu

Odbojkaši Lubea rutinski su izborili mesto u finalu Lige šampiona, pošto su u revanšu sa 3:0 savladali na svom terenu SKRA Belhatov.

SL: Zvezda i Vojvodina na korak od finala

Odbojkaši Vojvodine i Crvene zvezde poveli su sa po 2-0 u svojim polufinalnim serijama Superlige i samo ih po jedan trijumf deli od međusobnog susreta u finalu.

LŠ: Zenit preko Peruđe do petog uzastopnog finala

Odbojkaši Zenita plasirali su se u finale Lige šampiona pobedom nad Peruđom posle preokreta rezultatom 3:1 u drugoj utakmici polufinala.

Zenit i Lube korak do finala LŠ, 23 poena Atanasijevića

Aktuelni i šestostruki šampion Evrope, ekipa Zenita iz Kazanja, savladala je Peruđu u Italiji u prvom polufinalnom meču Lige šampiona 3:2 i tako došla na korak od plasmana u novo, svoje osmo finale u najelitnijem takmičenju. Lube je na gostovanju ekipi SKRA Belhatov slavio sa 3:0.

LŠ: Atanasijević vodio Peruđu do polufinala

Odbojkaši Peruđe rutinski su savladali Šamon u revanšu četvrtfinala Lige šampiona i plasirali se na završni turnir elitnog takmičenja.

SL: Vojvodina potvrdila prvo mesto

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Radnički na gostovanju rezultatom 3:1 i četiri kola pre kraja Mini lige od prvog do šestog mesta definitivno obezbedili prvo mesto na tabeli.

Vojvodina na korak od prvog mesta pred plej-of

Odbojkaši Vojvodine savladali su Jedinstvo u Staroj Pazovi rezultatom 3:1, dok je Spartak slavio protiv Crvene zvezde istim rezultatom u okviru petog kola Mini lige od prvog do šestog mesta Superlige Srbije.