fivb.org

Odbojka

09.11.2019 | 23.36 > 23:42

Antonijević i Popović vodile Kazalmađore do preokreta

U šestom kolu italijanske ženske odbojkaške lige u subotu Pomi Kazalmađore je kao gost savladao Brešu rezultatom 3:1 u meču koji je trajao 121 minut.

Pomi Kazalmađore

CEV

Ekipa u kojoj su glavne zvezde Srpkinje Ana Antonijević i Mina Popović načinila je preokret, pošto su domaće dobile prvi period igre rezultatom 27:25.

U drugom setu Pomi je dominirao, a kad su gošće osvojile treći set, bilo je jasno da psihološka prednost prelazi na njihovu stranu. Ipak, Breša se nije predavala, pa je u završnici četvrtog perioda povela 20:17, ali je sjajna Mina Popović sa dva dobra napada i odličnim servisima vratila prednost na stranu svog tima, da bi u dramatičnoj završnici gošće realizovale drugu meč loptu i upisale četvrtu ovosezonsku pobedu za skok na četvrto mesto na tabeli.

U pobedničkom timu Kutino je osvojila 20, Boseti 16, Popović 12 poena, a kod poraženih korektor Mingardi zaustavila se na 22.

U velikom derbiju, reprizi finala prošlogodišnjeg plej-ofa Koneljano je kao gost savladao Novaru rezultatom 3:1 i sačuvao lidersu poziciju.

Odbojkašice Busto Arsicija zabeležile su novu pobedu, pošto su u petom kolu Serije A savladale poslednjeplasiranu Peruđu u gostima 3:1.

Liga šampiona na SK sa 20 odbojkašica iz Srbije

U utorak startuje grupna faza Lige šampiona u ženskoj konkurenciji. Dvadeset timova, podeljenih u pet grupa, do sredine februara vodiće borbe za najviši plasman.

Skandićiju lokalni derbi, Busto grabi ka vrhu

U nedelju su odigrana još četiri meča 7. kola ženskog šampionata Italije.

Egonu donela Koneljanu trofej Superkupa

Odbojkašice Koneljana osvojile su trofej Superkupa Italije, pošto su u Milanu savladale Novaru, rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:17, 25:21.

Vojvodina ako prođe kvalifikacije ide na Nikolu Grbića

U Hotelu „Marinela” u Sofiji obavljen je žreb grupa za Ligu šampiona 2019/20 u obe konkurencije.

Popović: Radovale smo se 10 minuta

Srednji bloker odbojkaške reprezentacije Srbije Mina Popović istakla je posle pobede nad Italijom 3:1 i plasmana u finale Svetskog prvenstva da je očekivala bolju igru protivničkog tabora.

Odbojkašice Koneljana šampionke Italije

Odbojkašice Koneljana treći put u istoriji postale su prvakinje Italije.

Koneljano na korak od odbrane Skudeta

Odbojkašice Koneljana, aktuelne šampionke Italije, ostvarile su i drugu pobedu protiv Novare, u finalnoj seriji plej-ofa, pa su došle na pobedu od odbrane Skudeta.

Koneljano na pobedu od finala plej-ofa

Odbojkašice Koneljana, šampionke Italije, sve su bliže odbrani titule, pošto su i u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ostvarile maksimalnu pobedu, protiv Tima Sauđela iz Monce.

Novaranke stigle do izjednačenja, 33 poena Paole Egonu

Predvođene sjajnom Paolom Egonu, koja je osvojila 33 poena, odbojkašice Novare savladale su Skandići rezultatom 3:1 i izjednačile na 1:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa.

Skandićiju vođstvo, Stevanovićeva 7 poena

Odbojkašice Skandićija povele su u polufinalnoj seriji italijanskog plej-ofa protiv Novare pošto su prvi meč u Sijeni dobile rezultatom 3:2 (25:16, 15:25, 25:17, 23:25, 15:12).

Novaranke preživele pakao na putu do polufinala

Odbojkašice Igor Gorgonzola Novare savladale su Il Bisonte Firencu 3:2, po setovima 25:22, 25:22, 21:25, 12:25, 17:15 i plasirale se u polufinale plej-ofa, gde će na megdan Skandićiju.

Koneljano prvi putnik za Berlin

Odbojkašice Koneljana prve su finalistkinje Lige šampiona, pošto su i u revanšu polufinala u Istanbulu savladale ekipu Fenerbahčea sa 3:0, po setovima 18:25, 22:25, 26:28.

Stevanovićeva sa Skandićijem savladala svoj Kazalmađore

Odbojkašice Skandićija savladale su kao gošće Pomi Kazalmađore rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:21, 17:25, 25:20, u prvom meču četvrtfinala plej-ofa.

Egonu uz 31 poen raznela Vakifovo carstvo

Sa 31 poenom Paole Egonu, italijanska Novara je deklasirala Vakifbank u Istanbulu u prvom meču polufinala Lige šampiona. Posle 76 minuta igre na semaforu je pisalo - 0:3 (17:25, 25:27, 15:25).

LŠ (ž): Koneljano pred Brandenburškom kapijom

Odbojkašice italijanskog Koneljana savladale su Fenerbahče rezultatom 3:0, po setovima 25:21, 25:23, 26:24, u prvom meču polufinala Lige šampiona, čime su stigle na korak od plasmana u „berlinsko” finale.

Ognjenovićeva zaustavila Vakif, Tijana vodila Ezačibaši

Predvođene maestralnom Majom Ognjenović, odbojkašice Dinama savladale su turski Vakifbank rezultatom 3:2 (20:25, 25:23, 25.23, 21:25, 15:13), u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. Drugi tim iz Istanbula Ezačibaši, do pobede nad Koneljanom 3:0 vodila je srpska odbojkašica Tijana Bošković.