Voša i Mladost zlatnim setom do 3. kola kvalifikacija

Odbojka 13. nov 201920:36 > 22:48
CEV

Odbojkaši novosadske Vojvodine plasirali su se u treću rundu kvalifikacija za CEV Ligu Šampiona 2020. godine, pošto su u Spensu posle zlatnog seta savladali rumunsku Arkadu reultatom 15:11, a nakon što su u "regularnom delu meča" trijumfovali sa 3:1 (25:20, 21:25, 25:21;25:22).

U prvom meču, odigranom u Rumuniji, Arkada je pobedila Vojvodinu NS seme sa 3:0 (25:23, 25:17, 25:21).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Revanš je obilovao preokretima i nervozom, a u pauzi između trećeg i četvrtog seta isključeni su zbog koškanja libero domaćih Lakčević i korektor gostiju Klapvajk.

Najefikasniji u novosadskoj ekipi bio je Blagojević sa 28 poena, dok su Nikić i Mašulović imali po 14. U poraženoj ekipi 21 je imao Klapvajk, a 16 je osvojio Georgijev.

Vojvodina će u narednom, trećem kolu kvalifikacija igrati sa boljim iz duela koji igraju beloruski Šahtjor Soligorsk i finski VaLePa. U prvoj utakmici, odigranoj u Minsku, Šahtjor je pobedio sa 3:0 (29:27, 25:22, 25:13), a revanš će se odigrati u četvrtak, 14. novembra od 17.30 časova po srednjeevropskom vremenu.

Plasman u poslednje kolo kvalifikacija obezbedila je i zagrebačka Mladost, koja je u zlatnom setu u Austriji bila bolja od AICH/DOB Zadruge 15:9.

Mladost je prvi duel na svom terenu dobila rezultatom 3:1, ali su se Austrijanci revanširali istom merom (26:28, 25:18, 28:26, 25:23) tako da je odlučivao zlatni set u kome su Zagrepčani bili mnogo bolji.

Blistao je Marino Marelić sa 24 poena, dok je povremeni srpski reprezentativac Stefan Kovačević upisao 6 poena.

Mladost će se u poslednjem krugu kvalifikacija sastati sa boljim iz duela Budvanska Rivijera – Benfika (prvi meč 0:3), a revanš je u četvrtak u Budvi u 17:45 časova, uz prenos na SK3.