LŠ: Budva eliminisana, Voša na Šahtjor

Odbojka 14. nov 201919:52 > 19:58
CEV

Izabranici Vladimira Vasovića, odbojkaši Budve, nisu uspeli da naprave podvig. Plasman u treće kolo Lige šampiona izborila je Benfika, a Budvani su se preselili u CEV Kup.

Posle velike borbe u sva četiri seta i čak 29 grešaka odbojkaša Budve, na semaforu je pisalo Budva – Benfika 1:3 (25:15, 21:25, 23:25, 25:27)

Najviše poena u sastavu Benfike osvojili su Fernando Lukas 13 i Oto Aleiho 12. Kod Budvana, raspoloženi za igru u napadu, bili su Omar Santana sa 22, Marko Bojić sa 16 i Vlado Milev sa 10 osvojenih poena.

Odbojkaši Budve obećali su da će se boriti do poslednjih snage kako bi stigli do ubedljive pobede od 3:0 ili 3:1, kako bi stigli do zlatnog seta i prilike da se probiju do trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Za rivala su imali objektivno kvalitetniju ekipu Benfike koja je prošle sezone osvojila duplu krunu u Portugaliji, koja je u prvom meču gotovo bez većih problema slavila sa 3:0. Međutim, revanš je doneo potpuno drugačiju sliku na parketu.

Budvani su odlično počeli meč. Sve je funkcionisalo besprekorno, od igre u polju, preko prijema, bloka, do servisa, pa je na oduševljenje navijača Budve koja je vlasnik duple krune iz prošle sezone na semaforu posle prvog seta pisalo 25:15.

Benfika je odmah uzvratila udarac i pokazala da je satkana od jakog materijala. Momci iz Lisabona, nisu klonuli duhom posle prvog seta, odigrali su mnogo bolje u drugom, kontrolisali su dešavanja na parketu i dobili ovaj period igre sa 25:21. U tom trenutku, samo jedan set je delio ekipu iz Lisabona od plasmana u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Budvani su bolje počeli treći set. Imali su prednost od tri, četiri poena, sve do sredine ovog perioda, kada je Benfika serijom poena posle dobrog servisa i blokova stigla do 15:15. Bilo je jasno da sledi rat nerava. Benfika je imala dva poena više, ali je Budva stigla do 22:22.

Gosti su stigli do prve set lopte, Budva se odbranila, ali je na intervenciju pomoćnog sudije, glavni promenio odluku, dosudio da je neko od igrača Budve dirao mrežu, poen i set su pripali Portugalcima Sve je bilo gotovo. Benfika je otišla u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, a Budvani u CEV Kup.

Do kraja meča Budvani su nastojali da stignu do pobede stigli su do neizvesne završnice, u kojem je Benfika imala više sreće, iskustva i koncentracije – 27:25.

Benfika nastavlja borbu za plasman u Ligu šampiona, a Budvani će evropsku priču nastaviti u CEV Kupu.