17.11.2019 | 23.03

Skandićiju lokalni derbi, Busto grabi ka vrhu

U nedelju su odigrana još četiri meča 7. kola ženskog šampionata Italije.

Busto Arsizio

Odbojkašice Skandićija su u svojoj dvorani savladale Firencu maksimalnim rezultatom i na taj način skočile na šesto mesto, sa tri boda manje i utakmicom manje u odnosu na svog večerašnjeg protivnika.

Blistala je Poljakinja Magdalena Stišjak, koja je kao korektor upisala 21 poen. Samanta Brisio je dodala 11, a Jovana Stevanović 10. Bojana Milenković nije ulazila u igru. U poraženom timu najviše poena osvojila je Silvija Nvakalor - devet.

Meč u pet setova odigrale su u Kremoni odbojkašice Pomi Kazalmađorea i Monce. Posle 133 minuta igre, slavile su gošće rezultatom 3:2. Do treće pobede u prvenstvu, Moncu su vodile Flortje Majners sa 24 i Serena Ortolani sa 19 poena. U domaćem timu, Kenija Karkases je stala na 32 poena, Katarina Boseti na 20, a Mina Popović na 14 poena. Ana Antonijević je odigrala dva seta u poraženom timu.

Zaneti Bergamo, sa Slađanom Mirković, poražen je od Busto Arsicija, iako je vodio 1:0 u setovima. U pobedničkom timu Alesija Đenari je osvojila 18 poena, a Erblira Biči 13. Eni Mičam je osvojila 19 poena za Bergamo, a Malvina Smaržek 16.

U derbiju začelja Filotrano je savladao Kjeri sa 3:1.

Na tabeli, posle sedmog kola, vode Koneljano sa 23 i Novara sa 17 bodova. Dve najbolje ekipe imaju i utakmicu više. Slede Busto Arsicio sa 16, Firenca sa 15, Kazalmađore sa 13, Skandići sa 12, Breša sa 11 i Kjeri sa 10 bodova.

U donjem domu su Monca sa devet, Bergamo sa sedam, Kuneo sa šest, Peruđa i Filotrano sa po pet i Kazerta sa četiri boda.

Zivan

Napred busto samo napred busto do titule

Odgovori 4 0

Busto Arsicio u pet setova bolji od Skandićija

Pet mečeva je u nedelju odigrano u odbojkaškoj seriji A za žene.

LŠ(ž): Maribor nejak za Vakifbank

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona za odbojkašice. Turski Vakifbank došao je do prvog trijumfa u takmičenju, pošto je kao gost savladao Maribor u tri seta.

Nepobedivi Koneljano, poraz Novare

Odbojkašice Koneljana i dalje ne znaju za poraz u italijanskoj Seriji A. Izabranice Danijelea Santarelija savladale su Skandići sa ubedljivih 25:23, 25:10, 25:15.

Stevanovićeva za SK: Nisam otišla mejlom

Ženska odbojkaška selekcija Srbije već nekoliko godina važi za jednu od najboljih na svetu. U 2019. odbranila je evropsku titulu u Turskoj i izborila plasman na Olimpijske igre, posle nimalo lakog kvalifikacionog turnira u Poljskoj.

Antonijević i Popović vodile Kazalmađore do preokreta

U šestom kolu italijanske ženske odbojkaške lige u subotu Pomi Kazalmađore je kao gost savladao Brešu rezultatom 3:1 u meču koji je trajao 121 minut.

Koneljano siguran protiv Bergama

Odbojkašice Koneljana savladale su Bergamo rezultatom 3:0 u jedinoj utakmici italijanskog šampionata odigranoj u ponedeljak.

Veljkovićeva sa Novarom do treće pobede

Odbojkašice Ilbizonte iz Firence zabeležile su treću pobedu u novoj sezoni pošto su savladale novajliju u eliti, ekipu Peruđe rezultatom 3:0, po setovima 28:26, 25:23 i 25:22.

Novari triler u pet setova u Firenci, Stefana odlična

Odbojkašice Novare pobedile su na gostovanju Firencu rezultatom 3:2 u okviru desetog kola Serije A, u utakmici koja je odigrana ranije od planiranog termina.

Kuneo iznenadio i pobedio Skandići

U drugom kolu Serije A za odbojkašice, ekipa Kunea priredila je iznenađenje i savladala Skandići koji je jedan od kandidata za Skudeto i ove sezone.

Lazovićeva: Prvi set smo pregurale, posle je bilo lakše

Odbojkašica reprezentacije Srbije Katarina Lazović kaže posle trijumfa nad Kamerunom da je prvi set bio nešto teži od ostatka meča.

Zlatne

Zlatne

Zlatne

Na pitanje šta je to što izdvaja srpsku reprezentaciju u odnosu na ostale, uobičajen odgovor svih odbojkašica bio je timski duh, atmosfera.

Novara povela u seriji, Srpkinje odlične

Odbojkašice Novare savladale su Skandići sa 3:2 u trećem meču polufinalne serije italijanskog plej-ofa i tako došle do prednosti od 2:1 u pobedama.

Koneljano na pobedu od finala plej-ofa

Odbojkašice Koneljana, šampionke Italije, sve su bliže odbrani titule, pošto su i u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ostvarile maksimalnu pobedu, protiv Tima Sauđela iz Monce.

Novaranke stigle do izjednačenja, 33 poena Paole Egonu

Predvođene sjajnom Paolom Egonu, koja je osvojila 33 poena, odbojkašice Novare savladale su Skandići rezultatom 3:1 i izjednačile na 1:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa.

Koneljano protutnjao kroz Moncu

Odbojkašice Koneljana napravile su brejk na startu polufinalne serije italijanskog prvenstva, pošto su slavile na gostovanju Monca rezultatom 3:0.

Skandićiju vođstvo, Stevanovićeva 7 poena

Odbojkašice Skandićija povele su u polufinalnoj seriji italijanskog plej-ofa protiv Novare pošto su prvi meč u Sijeni dobile rezultatom 3:2 (25:16, 15:25, 25:17, 23:25, 15:12).