LŠ: Tijana jača od Terzića i Brankice

Odbojka 19. nov 201922:12 > 22:14
fivb.org

U utorak je startovala Liga Šampiona za odbojkašice, a već u prvom meču dana snage su odmerila dva turska velikana, Ezačibaši i Fenerbahče. Ekipa Tijane Bošković odnela je pobedu nakon pet setova.

Ezačibaši je slavio na svom terenu nakon velike borbe rezultatom 3:2, a umalo je mogao da ispusti dva seta prednosti. Fenerbahče je došao na korak od preokreta, ali je u taj – brejku bilo 15:10 za domaći sastav. Mogao je meč i drugačije da se odvija po ekipu Zorana Terzića, ali su odbojkašice Fenerbahče volšebno ispustile prvi set. U nastavku je viđena velika borba, neshvatljiva odluka Marka Mote da ostavi Tijanu Bošković na klupi u četvrtom setu, ali je najbolja svetska odbojkašica pokazala svoju klasu u odlučujućem setu.

Na kraju je meč završila sa 20 poena, a najefikasnija u pobedničkom timu bila je brazilka Natalija, koja je osvojila 26 poena. Kod Fenerbahčea, dominirala je Melisa Vargas sa 23 poena, dok je srpska reprezentativka Brankica Mihajlović upisala 8. Bila je ovo osma uzastopna pobeda Ezačibašija nad Fenerom, koji je poslednji put slavio pre dve godine. U sredu na kanalima Sporkluba možete gledati još jedan duel najelitnijeg takmičenja, u kojem će Lokomotiva iz Kalinjingrada ugostiti šampiona Slovenije, ekipu Branika iz Maribora. Meč je na programu na SK 5 od 18 časova.

Ostali rezultati: LKS Lođ – Štutgart 3:2, Nant – Alba Blaž 3:1, Kan – Marica 3:1, Konjelano – Vašaš 3:2