Pobede Mladog radnika i Niša u Kupu

Odbojka 20. nov 201921:20 > 21:22
Scott Barbour/Getty Images

U sredu su pobede u prvim mečevima četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkaše pobede upisali Mladi radnik i Niš.

Odbojkaši Mladog radnika savladali su Novi Pazar kao gosti nakon četiri odigrana seta i 113 minuta borbe – 27:25, 25:21, 21:25, 25:22.

Ekipu iz Požarevca predvodio je Tomo Micić sa 26 poena, a po 11 su dodali Darko Savić i Ivan Zvicer.

Sa druge strane mreže najbolji je bio Andri Tupčai sa 24 poena.

Niš je protiv Spartaka iz Subotice slavio u tri seta – 25:21, 25:23, 25:17 za sat i 17 minuta igre.

Nišlije su predvodili Abdualbaba Ikbairi sa 13 i Noumori Keita sa 11 osvojenih poena.

U ekipi iz Subotice najbolji je bio Nemanja Jungić sa 13 poena.

Utakmica Radnički – Vojvodina odložena zbog učešća Novosađana u Ligi šampiona.

Revanš mečevi na programu su 4. decembra. Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu i polufinalu se igraju dve utakmice.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu ili finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista ili finalista, igra se dodatni „zlatni set“, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala i polufinala.