Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

20.11.2019 | 21.20 > 21:22

Pobede Mladog radnika i Niša u Kupu

U sredu su pobede u prvim mečevima četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkaše pobede upisali Mladi radnik i Niš.

odbojka

Scott Barbour/Getty Images

Odbojkaši Mladog radnika savladali su Novi Pazar kao gosti nakon četiri odigrana seta i 113 minuta borbe - 27:25, 25:21, 21:25, 25:22.

Ekipu iz Požarevca predvodio je Tomo Micić sa 26 poena, a po 11 su dodali Darko Savić i Ivan Zvicer.

Sa druge strane mreže najbolji je bio Andri Tupčai sa 24 poena.

Niš je protiv Spartaka iz Subotice slavio u tri seta - 25:21, 25:23, 25:17 za sat i 17 minuta igre.

Nišlije su predvodili Abdualbaba Ikbairi sa 13 i Noumori Keita sa 11 osvojenih poena.

U ekipi iz Subotice najbolji je bio Nemanja Jungić sa 13 poena.

Utakmica Radnički – Vojvodina odložena zbog učešća Novosađana u Ligi šampiona.

Revanš mečevi na programu su 4. decembra. Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu i polufinalu se igraju dve utakmice.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu ili finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista ili finalista, igra se dodatni "zlatni set", koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala i polufinala.

SLS: Zvezdi triler u Požarevcu

Crvena zvezda savladala je posle trilera Mladi radnik u Požarevcu u derbiju drugog kola Superlige Srbije rezultatom 3:2 (19:25, 33:31, 24:26, 25:21, 18:16)

Kragujevčanima memorijalni turnir "Legende Radničkog"

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog pobednici su trodnevnog memorijalnog odbojkaškog turnira Legende Radničkog" u "SBB hali Jezero".

CEV kup (m): Težak posao za Nišlije i Požarevljane

Izvučeni su i parovi za prvu rundu CEV kupa u muškoj konkurenciji.

Žreb za Evropske kupove 21. avgusta u Luksemburgu

Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je da će se žreb za sva tri Evropska kupa 2021. održati u Evropskom radiodifuznom centru (BCE) u Luksemburgu u petak, 21. avgusta od 13.00 časova.

Srbiji sedam mesta u Evropi, u LŠ kroz kvalifikacije

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je na osnovu bodova, koje su klubovi osvajali u periodu od 2017. do 2019. godine, saopštila kvote za nastupe u evropskim takmičenjima u sezoni 2020/21.

SL: Vojvodina slavila praznoj “Dudovoj šumi”

Odbojkaši Vojvodine savladali su Spartak rezultatom 3:1 na gostovanju u okviru petog kola Mini lige od prvog do šestog kola prvenstva Srbije.

Vojvodina pobeđuje, Partizan bolji od Niša

Odbojkaši Vojvodine nastavili su niz pobeda. Izabranici Siniše Gavrančića u subotu su savladali Mladi radnik sa 3:0 (25:19, 25:22, 25:21).

Mladi radnik maksimalno protiv Spartaka

U utakmici trećeg kola srpske minilige za šampiona Mladi radnik je savladao Spartak iz Subotice u Požarevcu 3:0. Po setovima je bilo 25:22, 25:18 i 25:19.

Mladi radnik pao u Kragujevcu

Odbojkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu Mladi radnik sa 3-2, po setovima 22:25, 25:18, 25:21, 23:25, 15:11, u meču 18. kola Superlige Srbije.

SL: Voši derbi, Partizan poražen u Subotici

Odigrana su dva meča drugog kola mini lige za šampiona odbojkaške Superlige Srbije. Vojvodina je u duelu dve prvoplasirane ekipe u Novom Sadu savladala Niš u pet setova, dok je Partizan poražen u Subotici od Spartaka.

Vojvodina sigurna, Požarevljanima triler

Odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički rezultatom 3:0 u okviru prvog kola Mini lige od prvog do šestog mesta prvenstva Srbije, koje je obeležio trijumf Mladog radnika nad Partizanom 3:2.

Pobede Novog Pazara i Crvene zvezde u borbi za opstanak

U odbojkaškom šampionatu Srbije u petak su u doigravanju za opstanak odigrana dva meča, a pobede su upisali Novi Pazar i Crvena zvezda.

Jedinstvo bolje od Novog Pazara pred mini-ligu

Odbojkaši Jedinstva savladali su na svom terenu ekipu Novog Pazara u meču 18. kola Superlige Srbije.

Vojvodina maksimalna, ostala prva pred mini-ligu

Odbojkaši Vojvodine zabeležili su maksimalnu pobedu nad Mladim radnikom, te su na prvom mestu završili prvi deo sezone.

Nišlije "okrenule" Spartak, odlični Numori Keita

Odbojkaši Niša pobedili su subotički Spartak na svom parketu u 16. kolu Superlige, posle preokreta, sa 3:1.

Vojvodina slavila u Pazaru, Niš je prati

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Novi Pazar na gostovanju rezultatom 3:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije.