Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

21.11.2019 | 20.11 > 20:13

Vojvodina na dva seta od Lige šampiona

Odbojkaši Vojvodine savladali su Šahtjor iz Soligorska rezultatom 3:0 u prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

OK Vojvodina

CEV

Novosađani su na svom terenu slavili sa 25:21, 25:18 i 25:18 po setovima, posle 75 minuta igre. Revanš utakmica se igra sledeće srede od 15 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Šampion Srbije je već na početku meča dobrim servisima stekao prednost i sigurnost, pa je njegova igra delovala mnogo bolje u odnosu na gostujuće. Na servisu se posebno isticao Aleksandar Blagojević, a veliku pomoć je imao9 u Milošu Nikiću, dok je kapiten Stevan Simić bio odličan na mreži.

U prvom setu je Vojvodina vodila 22:14, pa se Šahtjor primakao na dva poena zaostatka, ali je domaćin rešio taj period. U drugom setu Vojvodina je bila ubedljivija, da bi u trećem Belorusi poveli 9:8, ali je Blagojević servisima doneo preokret Novosađanima, koji su uz odličnu podršku navijača priveli meč kraju.

Najbolji u trijumfu Vojvodine bio je Blagojević sa 19 poena, dok je Pavle Perić dodao 11. Na drugoj strani, Vjačeslav Čarapovič je upisao devet poena.

Vojvodina je u prethodne dve sezone bivala poražena u poslednjem delu kvalifikacija, a sada je dva seta dele od prolaska u elitno takmičenje. Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Pobednik tog dvomeča igraće u grupi E sa poljskom Zaksom Keđeržin Kozle, nemačkim Fridrihshafenom i belgijskim Knak Ruselarom.

Komentari (5)

Vlada

Bravo voso, samo hrabro u revansu i na pobedu u tri seta da idete. A posle razmisljajte o grupnoj fazi LS (a grupa je realno teska ali ne preteska)

Voša ubedljiva, Niš ne da drugo mesto

Posle poraza u prethodnom kolu od večitih vodeći tandem Superlige Vojvodina i Niš vratili su se na pobednički kolosek. Aktuelni šampion Vojvodina slavila je tri seta kod kuće protiv Spartaka, dok je Niš u gostima, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Ribnice.

LŠ: Vučićević pregazio šampiona Rusije

Slovenački šampion ACH Ljubljana savladala je Kuzbas iz Kemerova, posle dramatičnih pet setova.

LŠ: Vojvodina u Spensu doživela drugi poraz

Odbojkaši srpskog šampiona Vojvodine doživeli su i drugi poraz u grupi E odbojkaške Lige šampiona, pošto su na svom terenu poraženi od nemačkog Fridrihshafena sa 3:0 (20:25, 21:25, 20:25).

Voša ruši Nemce u velikom Spensu

U utorak u veliki Spens stiže nemački Fridrihshafen, u 2. kolu grupne faze Lige šampiona.

Zvezda iznenadila umornu Vojvodinu

Odbojkaši Crvene zvezde napravili su veliko iznenađenje i u 10. kolu Superlige Srbije naleli su drugi poraz Vojvodini rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 25:19, 19:25, 20:25 i 15:9.

Gavrančić: Imamo prostora za napredak

Posle dobre partije njegovih izabranika u Poljskoj i poraza od tamošnjeg šampiona Zakse, šef stručnog štaba Vojvodine NS Seme Siniša Gavrančić bio je zadovoljan prikazanim u prvom kolu Lige šampiona.

Grbićeva Zaksa prejaka za Vojvodinu

Odbojkaši Vojvodine NS Seme doživeli su poraz na startu E grupe Lige šampiona, pošto je u Poljskoj bolja od njih bila domaća Zaksa, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić. Posle 77 minuta igre bilo je 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

Grbić: Red je da šampion prvaka Evrope igra u LŠ

Nikola Grbić je posle četiri godine trenerskog staža u „svojoj” Italiji, ovog leta napustio čizmu i preuzeo kormilo ZAKSE iz Keđeržina, šampiona Poljske.

Voša u Poljskoj napada Grbićevu Zaksu

Liga šampiona je dosanjana, euforija je prošlost, a Vojvodina će već sutra na megdan Zaksi iz Keđeržina u 1. kolu E grupe elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Vojvodina u pet setova slomila Mladi radnik

Odbojkaši Vojvodine savladali su Mladi radnik rezultatom 3:2 u okviru devetog kola Superlige Srbije i tako se zadržali na čelu tabele.

LŠ: Brankica 16 poena u dominantnoj prestavi Fenera

Odbojkašice istanbulskog Fenerbahčea pobedile su dominantno na domaćem terenu Budovlani Lođ rezultatom 3:0 (25:20, 25:13, 25:12) u drugom kolu Lige šampiona, i tako stigle do prve pobede u grupi.

Zagrepčani bez Lige šampiona

Odbojkaši Benfike plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona pošto su i u revanš meču bili bolji od Mladosti, ovoga puta u Zagrebu, rezultatom 3:1 (25:20, 25:19, 20:25 i 25:21).

LŠ(ž): Maribor nejak za Vakifbank

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona za odbojkašice. Turski Vakifbank došao je do prvog trijumfa u takmičenju, pošto je kao gost savladao Maribor u tri seta.

Simić: Velika stvar za Vojvodinu i Srbiju

Odbojkaši Vojvodine Stevan Simić i Pavle Perić radosni su i ponosni zbog pobede protiv Šahtjora 3:0 i plasmana u Ligu šampiona, te ističu da je pobeda sasvim zaslužena.

Boškan: Pokazali smo da srpska odbojka ima kvalitet

Direktor odbojkaškog kluba Vojvodina Slobodan Boškan istakao je posle dve pobede nad Šahtjorom 3:0 i plasmana u Ligu šampiona da su igrači odlično podneli teret kvalifikacija za elitno takmičenje.

Vojvodina u Ligi šampiona!

Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su i na gostovanju savladali Šahtjor rezultatom 3:0.