Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

21.11.2019 | 20.11 > 20:13

Vojvodina na dva seta od Lige šampiona

Odbojkaši Vojvodine savladali su Šahtjor iz Soligorska rezultatom 3:0 u prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

OK Vojvodina

CEV

Novosađani su na svom terenu slavili sa 25:21, 25:18 i 25:18 po setovima, posle 75 minuta igre. Revanš utakmica se igra sledeće srede od 15 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Šampion Srbije je već na početku meča dobrim servisima stekao prednost i sigurnost, pa je njegova igra delovala mnogo bolje u odnosu na gostujuće. Na servisu se posebno isticao Aleksandar Blagojević, a veliku pomoć je imao9 u Milošu Nikiću, dok je kapiten Stevan Simić bio odličan na mreži.

U prvom setu je Vojvodina vodila 22:14, pa se Šahtjor primakao na dva poena zaostatka, ali je domaćin rešio taj period. U drugom setu Vojvodina je bila ubedljivija, da bi u trećem Belorusi poveli 9:8, ali je Blagojević servisima doneo preokret Novosađanima, koji su uz odličnu podršku navijača priveli meč kraju.

Najbolji u trijumfu Vojvodine bio je Blagojević sa 19 poena, dok je Pavle Perić dodao 11. Na drugoj strani, Vjačeslav Čarapovič je upisao devet poena.

Vojvodina je u prethodne dve sezone bivala poražena u poslednjem delu kvalifikacija, a sada je dva seta dele od prolaska u elitno takmičenje. Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Pobednik tog dvomeča igraće u grupi E sa poljskom Zaksom Keđeržin Kozle, nemačkim Fridrihshafenom i belgijskim Knak Ruselarom.