Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

22.11.2019 | 00.10 > 00:11

Lube izgubio prvi bod, 12. put u nizu pobedio Ravenu

Odbojkaši Lubea savladali su Ravenu rezultatom 3:2 u okviru osmog kola italijanskog prvenstva i tako zabeležio osmu pobedu, ali je izgubio i prvi bod ove sezone.

Lube

Lega Pallavolo

Tim iz Ćivitanove je u tom duelu slavio sa 25:22, 26:24, 18:25, 22:25, 15:11 i tako došao do 12. pobede u nizu u međusobnim susretima. Međutim, Ravena je prvi put posle šest susreta dva tima uspela da osvoji set, ali i bod.

Lube su do trijumfa predvodili Joandi Leal i Amir Gafur sa po 19 poena,Jirži Kovar je imao 16 poena, a Simone Ancani jedan manje.

Na drugoj strani, Šeron Vernon-Evans je imao 23 poena, dok je Tajs ter Horst upisao 19.

Lube na čelu tabele ima 23 boda, pet više od Modene i Trentina, koji imaju po utakmicu manje. Ravena je na osmoj poziciji sa sedam bodova iz sedam mečeva.

Lube konačno na svetskom tronu (VIDEO)

Odbojkaši Lubea osvojili su titulu svetskog šampiona, prvi put u svojoj istoriji, pogledajte izveštaj sa finalnog meča.

Treća sreća za Lube: Italijani na krovu sveta

Lube Ćivitanova novi je šampion sveta! Italijanski klub je titulu na Svetskom prvenstvu osvojio pobedivši brazilski Sada Kruzeiro sa 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21).

Lube i Kruzeiro za svetsku krunu

Poznati su finalisti Svetskog klupskog prvenstva u odbojci. Za titulu u Brazilu boriće se Kruzeiro i italijanski Lube.

Preokret Zenita, Lubeu prvo mesto

Odbojkaši Lubea obezbedili su prvu poziciju pred polufinale Klupskog svetskog prvenstva iako su doživeli poraz u poslednjem meču grupne faze od ruskog Zenita iz Kazanja rezultatom 3:2, po setovima 12:25, 23:25, 25:12, 25:20 i 15:10.

Lube praktično overio prvo mesto u grupi, slavio Zenit

Lube je pobedom protiv domaće Sade Kruzeiro maksimalnim rezultatom 3:0 gotovo overio prvo mesto posle grupne faze takmičenja na Klupskom šampionatu sveta u Betimu što će mu doneti lakšeg rivala u subotnjem polufinalu.

Serija A: Fenomnalni Petrić nosio Milano do pobede

U odloženom meču devetog kola odbojkaške Serije A Milano je kod kuće u četiri seta savladao Vibo Valenciju, a briljirao je reprezentativac Srbije Nemanja Petrić.

Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

Derbi kola pripao Modeni, nezaustavljivi Lube

Odbojkaši Modene pobedili su Trentino u derbiju osmog kola italijanske Serije A. Domaći su savladali aktuelne svetske šampione sa 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:21).

Lube bez Huantorene pregazio Modenu, slavlje Trentina

Veliki derbi 6. kola, meč između dve neporažene ekipe, Lubea i Modene, pomalo neočekivano završen je maksimalnom pobedom domaćina.

Serija A: Pobeda Trenina, Lisinac 11 poena

U sredu je na programu u italijanskoj Seriji A na programu bilo pet mečeva – slavili su Modena, Monca, Trentino, Lube Ćivitanova i Zora.

Lubeu veliki derbi, odlični Atanasijević i Krsmanović

Odbojkaši Lubea u velikom derbiju prvog dela sezone italijanske Serije A savladali su Peruđu rezultatom 3:1 i ostali na liderskoj poziciji.

Trentinu trijumf u maratonu nad Veronom

Odbojkaši Trentina savladali su Veronu rezultatom 3:2 posle niza preokreta u jedinoj utakmici subotnjeg programa u okviru četvrtog kola Serije A.

Treća pobeda Milana, Nimir "bombardovao" iz servisa

U duelu italijanske odbojkaške lige, Milano je savladao Ravenu sa 3:0, uz sjajno izdanje Holanđanina Avdel Aziza Nimira.

Peruđi pripao maraton u Monci, Kovačević sjajan

Odbojkaši Peruđe savladali su Moncu na gostovanju rezultatom 3:2 posle niza preokreta u okviru četvrtog kola italijanskog prvenstva.

Modena i Peruđa u borbi za Superkup

Odbojkaši Modene i Peruđe sastaće se u finalu Superkupa Italije, čija završnica se igra u Ćivitanovi.

Kao Vanja Grbić nekad: Neverovatan potez odbojkaša Modene! (VIDEO)

Odbojkaš Modene Majka Kristensen izveo je fantastičan potez u utakmici sa Lubeom. Posle skoka preko reklama spasao je loptu, a u nastavku akcije njegov tim je osvojio poen i napravio veliki korak ka osvajanju drugog seta.