fivb.org

Odbojka

23.11.2019 | 20.08 > 20:11

Travica vodio Padovu do četvrte pobede

Odbojkaši Padove savladali su Latinu rezultatom 3:1 u premijernom meču osmog kola italijanske Serije A.

odbojka

Scott Barbour/Getty Images

Padova je upisala četvrtu pobedu u sezoni, i skočila na petu poziciju trijumfom nakon 85 minuta, igre. Po setovima je bilo 25:20, 25:15, 18:25 i 25:22. Kao što rezultat govori, domaćin je bio dominantan u prva dva seta, sjajno je dirigovao igrom Dragan Travica, a pratili su ga napadački raspoloženi Išikava i Marko Volpato.

Gosti, koji su propustili priliku u prvom setu, kada su vodili 14:9 i 19:17, dočekali su svojih pet minuta u trećem delu igre, ali su iskoristili pad koncentracije u igri Padove. I pored izgubljnog trećeg seta, domaćin je uspostavio dominaciju i dugo imao prednost od 3 do 5 poena, što je bilo dovoljno da dođu do pobede, iako su odbojkaši Latine zapretili, jer je na semaforu zasijalo 23:21. Kubanac Ernandez bio je sigurna napadačka opcija u završnici, a tačku na i je stavio blokom na francuzu Patriju, srednji bloker Alberto Polo. Juki Išikava je završio meč sa 22 osvojena poena, dok je jedan manje upisao Ernandez. U redovima Latine, po 14 poena upisali su Patri i Karlicek. U nedelju na SK HD možete gledati derbi meč u kojem se sastaju Modena i Trentino.

Latina ne može protiv Verone

Odbojkaši Verone slavili su na gostovanju Latini u meču 23. kola italijanske Serije A.

Treći vezani poraz Padove

U jedinom meču 20. kola odbojkaške Serije A odigranom u petak, Vibo Valentina iznenadila je Padovu i slavila nakon četiri odigrana seta.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Monca sprečila veliki preokret Padove

Odbojkaši Monce savladali su sa 3:2 (25:20, 25:23, 19:25, 23:25, 18:16) Padovu u meču 13. kola Serije A.

Najava odbojkaške subote na Sport Klubu (VIDEO)

Pogledajte šta vas sve očekuje od odbojkaških mečeva u direktnim prenosima na Sport Klubu, u pitanju su dva duela italijanske lige...

Pjaćenca slavila, sjajni Stanković i Krsmanović

Odbojkaši Pjaćence pobedili su na svom terenu Padovu u devetom kolu italijanske lige sa 3:2 u setovima.

Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

„Pirova“ pobeda Milaneza, plej-of od 30. marta

Nakon mečeva poslednjeg kola ligaškog dela takmičenja italijanske Serije A, poznati su svi četvrtfinalni parovi. Padova je uspela u poslednjem kolu da preskoči Moncu na sedmoj poziciji, dok je Milano savladao Peruđu, ali je ostao petoplasirani, nakon trijumfa Modene u Veroni.

Peruđin revanš Padovi, Leonov as – 133 km na čas!

Odbojkaši Peruđe savladali su Padovu maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:18, 25:22) i sačuvali lidersku poziciju dva kola pre kraja ligaškog dela Serije A.

Kovačević za novi trijumf Trentina

Odbojkaši Trentina savladali su Padovu na svom terenu rezultatom 3:0 u okviru 22. kola italijanskog prvenstva.

Trentino gazi i bez Kovačevića, sigurna Peruđa

U nedelju je u italijanskom odbojkaškom šampionatu odigrano pet utakmica, a pobede su ostvarile ekipe Trentina, Peruđe i Verone.

Ćirović vodio Padovu do pobede

Padova je kao gost savladala Moncu rezultatom 3:1 (13:25, 30:28, 25:19, 25:20), u drugom meču 18. kola italijanske Serije A.

Peruđi „jesenja” titula, Padova u četvrtfinalu Kupa

Odbojkaši Peruđe, aktuelni šampioni Italije, maksimalnom pobedom nad Milanom (3:0), okončali su prvi deo sezone na prvoj poziciji. Puleni Lorenca Bernardija „obrnuli su krug” sa 34 boda, od mogućih 39.

Sjajni Atanasijević nedovoljan, Peruđa pala u Padovi

Odbojkaši Padove pobedili su Peruđu u 11. kolu italijanske lige sa 3:1 u setovima.

Kovačević i Lisinac nosili Trentino u Padovi

Odbojkaši Trentina savladali su Padovu na gostovanju rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici u okviru devetog kola Serije A.