Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

27.11.2019 | 16.11 > 16:12

Vojvodina u Ligi šampiona!

Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su i na gostovanju savladali Šahtjor rezultatom 3:0.

OK Vojvodina

CEV

Posle maksimalne pobede na domaćem terenu, Novosađanima su dva seta bila potrebna za mesto u elitnom takmičenju, ali su oni osvojili i tri. U Soligorsku su slavili sa 25:23, 25:18, 25:22, posle jednog sata i 11 minuta igre.

Najbolji među izabranicima Siniše Gavrančića bio je Pavle Perić sa 14 poena, dok je Stevan Simić imao 11. Na drugoj strani se istakao Vjačeslav Čarapovič sa 10 poena.

Šampion Srbije će igrati u grupi E sa poljskom Zaksom Keđeržin Kozle, nemačkim Fridrihshafenom i belgijskim Knak Ruselarom. Prva utakmica čeka ga narednog utorka od 18 časova, kada će gostovati prvaku Poljske, kojeg sa klupe vodi Nikola Grbić, uz prenos na Sport Klubu 1.

Vojvodina je u prethodne dve godine zaustavljana na poslednjem koraku pred Ligu šampiona, u koju se vraća posle tri sezone. Novosađani su prethodno učestvovali u elitnom takmičenju u sezoni 2015/16, kada su dobili specijalnu pozivnicu, a tada su imali skor 1-5.

Tokom klupske istorije, Vojvodina je dva puta stizala do polufinala Lige šampiona, a to je bilo u sezohnama 1988/89 i 1995/96, a u evropskim takmičenjima joj je najveći uspeh trofej u Čelendž kupu 2015. godine.

Već od prvog seta, Novosađani su preuzeli inicijativu i posle vođstva od 8:3 trener domaćih uzeo je tajm-aut i načinio prvu izmenu. U nastavku su uspeli Belorusi u dva navrata da priđu na poen zaostatka, ali je mladi Perić uz podršku saigrača uspeo da zadrži prednost i donese prvi set šampionu Srbije.

Ništa se nije promenilo u nastavku meča, ponovo je Vojvodina diktirala ritam, imala rezultatsku prednost, a posle serija servisa Simića bilo je jasno da će Novosađani u grupnu fazu. Osvojeni drugi set doneo je veliku radost odbojkašima Vojvodine i malobrojnoj delegaciji ‚crveno-belih‘, koji su mogli da uživaju i u trećem setu, u kojem su uz pomoć rezervista stavili tačku na trijumf.