Odbojka

27.11.2019 | 18.54 > 18:56

Boškan: Pokazali smo da srpska odbojka ima kvalitet

Direktor odbojkaškog kluba Vojvodina Slobodan Boškan istakao je posle dve pobede nad Šahtjorom 3:0 i plasmana u Ligu šampiona da su igrači odlično podneli teret kvalifikacija za elitno takmičenje.

Slobodan Boškan

fivb.org

Mi smo ovim ulaskom u Ligu šampiona pokazali da kvalitet postoji i u muškoj srpskoj odbojci. Mislim da su ovo potpuno zaslužene pobede i velika stvar za nas i za ovu ekipu. Smatram da je ovaj tim sazreo u drugoj utakmici protiv Galacija, kada smo pobedili 3:1 i u zlatnom setu izbacili Galaci. Verujem da je to bio važan momenat za ovu ekipu i još jednom čestitam stručnom štabu i igračima na sjajnom uspehu – ulasku u Ligu šampiona“, istakao je Boškan i dodao:

Bili smo nervozni u prva dva seta. Tačno se video grč u svim igračima. Moram da kažem da su dva igrača koja su, po meni, iznela ovu utakmicu Nikić i Perić. Naravno, Simić je bio uz njih. Mislim da su preuzeli odgovornost i doveli su ekipu od ovih 2:0. U prvom utakmici, koja je bila izuzetno važna, smo imali sjajnog Blagojevića i sjajnog Mašulovića. Tako da, svi su dobro podneli pritisak i zasluženo se plasirali“.

Trener ekipe Siniša Gavrančić smatra da je ključ uspeha igra njegovih momaka na početku meča.

Čestitao bih svojim igračima na ovom fenomenalnom uspehu. Ovo je zaista sjajna stvar za klub, a to su igrači pre svega svojom igrom zaslužili, da se nađu u vrhu najboljih evropskih klubova“, rekao je Gavrnačić i dodao:

Što se tiče ove utakmice, mislim da je presudan bio prvi set. Kada smo to uspeli da slomimo, još opuštenije smo ušli u igru, a oni malo stegnuto jer im je bilo jasno da smo mi blizu plasmana u grupnu fazu. Kada su pojedinačni igrači u pitanju, nikoga ne bih izdvajao. Mi smo tim i svi igramo zajedno. Ovo je uspeh pre svega svih igrača, a mi smo tu da im pomognemo da budu najbolji kada je najpotrebnije“.