Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

03.12.2019 | 16.04 > 16:06

Brakočevićeva vodila Novaru do preokreta

Prvog dana takmičenja na Svetskom klupskom prenstvu za odbojkašice pobede su upisali Koneljano, Vakifbanka, Guandong i Novara.

Novara

CEV

U Grupi A pobede su zabeležili Koneljano i Guandong, oba tima sa po izgubljenim setom.

Koneljano je slavio u duelu sa Ezačibašijem 25:20, 25:22, 22:25, 25:21.

U ekipi Koneljana briljirala je, kao što se od nje i očekuje, Paola Egonu sa 29 osvojenih poena, Mirjam Sila ju je pratila sa 14. Na drugoj strani najefikasnija je bila Jeon Kim sa 17 osvojenih poena, dok je srpska reprezentativka Tijana Bošković osvojila 14.

Guandong je rezultatom 25:22, 28:26, 23:25, 25:22 nadigrao Minas. U pobedničkom timu dominirala je Tatjana Košeleva sa 28 osvojenih poena.

U Grupi B je pobedu bez izgubljenog seta upisao Vakifbank koji je bio bolji od Prala Kluba 27:25, 25:20, 25:20.

Vakifbank je predvodila Izabela Hak sa 22 poena. Milena Rašić osvojila je 11, a Maja Ognjenović dva.

Novara je do pobede protiv Bohaija došla nakon velikog preokreta i pet odigranih setova - 17:25, 15:25, 25:18, 25:15, 15:11.

Za Novaru je odličan meč odigrala Jovana Brakočević koja je bila najbolja u svom timu sa 28 osvojenih poena. Stefana Veljković pomogla je sa 11.

Mečeve sa Svetskog klupskog prvenstva možete pratiti na kanalima Sport Kluba.

Rio

Odlična utakmica!

Odgovori 1 0

Tijana odvela Ezačibaši u finale SP!

Odbojkašice Ezačibašija savladale su Novaru rezultatom 3:2 i plasirale se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

Egonu u meču godine vodila Koneljano do pobede!

Odbojkašice Imoko Volej Koneljana savladale su aktuelne svetske šampionke, ekipu Vakifbanka rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 20:25, 25:23, 21:25 i 23:21 u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

Lube praktično overio prvo mesto u grupi, slavio Zenit

Lube je pobedom protiv domaće Sade Kruzeiro maksimalnim rezultatom 3:0 gotovo overio prvo mesto posle grupne faze takmičenja na Klupskom šampionatu sveta u Betimu što će mu doneti lakšeg rivala u subotnjem polufinalu.

Tijana vodila Ezačibaši do prvenca na SP

Odbojkašice Ezačibašija došle su do prve pobede na Svetskom klupskom prvenstvu u Kini, pošto su savladale brazilski Itambe Minas 3:0.

Vakifbank i Rašićeva odbranile svetsku titulu

Odbojkašice Vakifbanka, treći put u klupskoj istoriji postale su šampionke sveta, pošto su u finalu 12. klupskog SP u Kini (grad Šaosing) savladali brazilski Minas Tenis Klub, rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:21, 25:19.

Vakifbank brani titulu protiv Minasa

Brazilski Minas Tenis Klub i turski Vakifbank igraće u nedelju od 13 časova (SK 1) u finalu 12. Svetskog klupskog prvenstva za odbojkašice. U utakmici za bronzu, od 10 časova (SK 1), sastaće se istanbulski Ezačibaši i Dental Praja (Brazil).

Tursko-brazilska polufinala na klupskom SP u Kini

Nakon mečeva poslednjeg kola po grupama, na 12. klupskom Svetskom prvenstvu za odbojkašice, poznati su parovi polufinala. U subotu će, od 10 časova na megdan istanbulski Vakifbank i brazilski Praja Klub, a tri sata kasnije sastaju se Ezačibaši i Minas Tenis Klub.

Sjajna Tijana vodila Ezačibaši do polufinala

Poznati su svi polufinalisti 12. klupskog Svetskog prvenstva za odbojkašice, koje se igra u kineskom Šaosingu, to su turski Vakifbank i Ezačibaši, te brazilski Praja Klub i Minas Tenis.

Brazilke preživele Volero, favoriti po planu

Na startu 12. Svetskog klupskog prvenstva u kineskom Šaosingu nije bilo iznenađenja. Pobede su ostvarili brazilski klubovi, Praja i Minas Tenis, odnosno turski Ezačibaši i Vakifbank.

Vakifbank i Ezačibaši „merače” novu svetsku titulu

U noći između ponedeljka i utorka, u kineskom gradu Šaoksingu startuje 12. klupsko Svetsko prvenstvo za odbojkašice. Kao i na muškom turniru, koji je u nedelju završen u Poljskoj, za laskavu titulu najboljeg kluba na planeti, boriće se osam ekipa, podeljenih u dve grupe po četiri.

Kovačević vodio Trentino do petog finala

Odbojkaši Trentina peti put u klupskoj istoriji plasirali su se u finale 14. klupskog Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu savladali Fakel iz Novog Urengoja, rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:14, 25:16, 25:19.

Lube prvi do finala klupskog SP

Odbojkaši Lubea izborili su plasman u finale 14. Svetskog klupskog prvenstva, pošto su u prvom polufinalu u poljskoj Čestohovi, savladali Aseko Resoviju rezultatom 3:1, po setovima 29:31, 25:19, 25:14, 25:23.

Lube i Trentino izbegli italijansko polufinale

Prvi mečevi 3. kola takmičenja po grupama, na 14. SP za odbojkaše, razrešili su sve dileme oko parova polufinala. U subotu, u Čestohovi, u borbi za finale sastaće se italijanski Trentino i Fakel iz Novog Urengoja, odnosno Lube Ćivitanova - Aseko Resovija (Poljska).

Trentino i Resovija u polufinalu

Italijanski Trentino i poljska Resovija plasirali su se u polufinale 14. SP klubova i tako pridružili Lubeu i Fakelu iz Novog Urengoja, koji će nastaviti takmičenje za planetarnu titulu.

Zenit eliminisan, Fakel u polufinalu SP

Ni u drugom meču 2. kola A grupe SP u Poljskoj nije moglo bez drame.

SP: Spektakl Brazilaca i Francuza, SAD ponovo 3:2

Odbojkaši Brazila savladali su u derbi meču drugog kola reprezentaciju Francuske rezultatom 3:2 i tako došli do drugog trijumfa na šampionatu. Selekcija SAD je uspela da slomi otpor Australije i drugi put trijumfuje posle pet setova na ovom turniru.