fivb.org

Odbojka

03.12.2019 | 19.39 > 19:43

Grbićeva Zaksa prejaka za Vojvodinu

Odbojkaši Vojvodine NS Seme doživeli su poraz na startu E grupe Lige šampiona, pošto je u Poljskoj bolja od njih bila domaća Zaksa, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić. Posle 77 minuta igre bilo je 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

Pavle Perić

CEV

Pavle Perić

Iako rezultatski ubedljivo, Poljaci nisu lako došli do prvih bodova u grupnoj fazi elitnog takmičenja jer je Vojvodina u sva tri seta bila ravnopravan rival. Naročito je zanimljiv bio drugi, u kojem su Novosađani vodili sve do rezultata 20:19, a onda je domaćin serijom 6:1 duplirao vođstvo i otvorio put do pobede.

I do sredine trećeg seta odbojkaši srpskog tima bili su u rezultatskom egalu, ali je nova serija Zakse od 6:0 na servise Dejvida Smita rarzešila sve dileme oko pobednika.

U redovima poljskog šampiona Mađar Arpad Baroti zabeležio je 16 poena, Itaijan Simone Parodi 15, a Kšištof Rejno 12, uz 5 blokova. Najbolji pojedinac u redovima Vojvodine bio je korektor Aleksandar Blagojević sa 17 poena, dok je Nemanja Mašulović dodao 9.

U drugom meču E grupe u sredu u Belgiji Ruselar dočekuje Fridrihshafen.

Upravo će vicešampion Nemačke biti gost Novosađanima narednog utorka u dvorani „Spens“, a meč koji počinje u 18 časova, moći ćete da pratite na kanalima Sport kluba.

U prvoj utakmici grupe B nemački Volejs je pred svojim navijačima bio siguran protiv ekipe ACH iz Ljubljane - 25:21, 25:15, 26:24.

Komentari (3)

Bane

Biće bolje....

Odgovori 17 0

Vlada

Bravo za Vosu lepo su igrali, nema sta, razlika u kvalitetu je evidentna!

Odgovori 28 0

Jovan Matovski

Nema veze, samo jako momci

Odgovori 29 0

Vojvodina sigurna, Niš slavio protiv Zvezde u 5 setova

Tri duela 15. kola odigrana su u petak u odbojkaškom šampionatu Srbije. Pobede su upisali Spartak, Niš i Vojvodina.

Vakifbank lako protiv Mariborčanki, šok u Moskvi

Odbojkašice Vakifbanka ostvarile su i treću pobedu u Ligi šampiona, pošto su za samo 56 minuta savladale ekipu NOVA KBM iz Maribora rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:11, 25:10.

Poljska: Kovač bolji od Grbića, Varšava novi lider

Veliki derbi u 15. kolu poljske Plus lige, sudar šampiona ZAKSE i Jastržebskog, pripao je gostima, koji su slavili pobedu posle pet setova - 3:2.

Partizan u finalu Kupa, Niš bolji od Vojvodine

Odbojkaši Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije, uprkos tome što su u revanšu polufinala poraženi od Mladog radnika 3:1.

LŠ: Uraločka šokirala Nant, Kan blizu plej-ofa

Odbojkašice Uraločke napravile su veliko iznenađenje pobedom nad Kanom na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru četvrtog kola Lige šampiona.

Partizan pobedio Vojvodinu, Požarevljani slavili u Nišu

Odbojkaši Partizana savladali su Vojvodinu rezultatom 3:0 u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

LŠ: Bobin Jastržebski u trileru bolji od Zenita

Odbojkaši Jastržebskog savladali su Zenit u Kazanju rezultatom 3:2 u zaostaloj utakmici prvog kola Lige šampiona.

SL: Voša posle preokreta savladala Radnički

U derbiju 13. kola Superlige Srbije odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički 3:2 i tako se vratila na čelo tabele.

Podraščanin za SK: Medalja u Tokiju, pa da se rastajemo

Petnaest godina je dug period u životu. Ako ga provedete u dresu reprezentacije, onda ste definitivno velikan tog sporta. A ukoliko je ta reprezentacija trofejna, kao što je srpska odbojkaška, onda ste i jedan od najuspešnijih sportista svoje zemlje.

Kup: Radnički pobedio Vojvodinu u pet setova

Odbojkaši Radničkog pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala kupa Srbije.

SL: Niš posle preokreta srušio Vojvodinu

Odbojkaši Niša pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 posle velikog preokreta u velikom derbiju 12. kola Superlige Srbije.

LŠ: Kovačević i Čebulj predvodili Trentino

Odbojkaši Trentina savladali su Češke Buđejovice rezultatom 3:0 u okviru trećeg kola Lige šampiona.

CEV Kup: Dudingen prejak za Luku Bar

Odbojkašice Luke Bar završili su evropsku priču za ovu sezone. Posle eliminacije od Vašaša u kvalifikacijama za Ligu šampiona, poražene su i u dvomeču šesnaestine finala CEV Kupa od švajcarskog Dudingena.

LŠ: 17 poena Brakočevićeve, veliki preokret Vakifbanka

Odbojkašice Koneljana i Kana zadržale su maksimalan učinak i posle trećeg kola Lige šampiona.

LŠ: Vojvodina stigla 0:2, ali nije izdržala

Odbojkaši Vojvodine doživeli su i treći poraz u isto toliko utakmica u Ligi šampiona.

Voša ubedljiva, Niš ne da drugo mesto

Posle poraza u prethodnom kolu od večitih vodeći tandem Superlige Vojvodina i Niš vratili su se na pobednički kolosek. Aktuelni šampion Vojvodina slavila je tri seta kod kuće protiv Spartaka, dok je Niš u gostima, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Ribnice.