fivb.org

Odbojka

03.12.2019 | 22.24 > 22:26

Partizan u "večitom derbiju" izborio polufinale Kupa

Odbojkaši beogradskog Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su sa 3:0 (25:22, 27:25, 25:23) savladali „večitog rivala“ Crvenu zvezdu. U prvom meču četvrtfinala crveno-beli slavili su sa 3:2, pa Partizan zbog boljeg set-količnika ide dalje.

OK Partizan

SK

Najbolji u crno-belom dresu u sportskom centru Voždovac bio je Marko Nikolić sa 20 osvojenih poena, dok je 12 imao Lazar Koprivica. U poraženoj ekipi sa po 15 poena istakli su se Aleksandar Okolić i Milutin Nejić.

Niš je ranije u utorak bio prvi polufinalista 55. Kupa Srbije, pošto je u četvrtfinalu eliminisao Spartak iz Subotice, iako je Spartak u revanš utakmici četvrtfinala savladao Niš sa 3:1 (20:25, 25:18, 25:18, 27:25). Nišlije su se plasirale u polufinale zahvaljujući osvojenom setu u Subotici.

Obe utakmice između Radnički d.o.o. iz Kragujevca i Vojvodine NS seme odložene su zbog učešća Novosađana u Ligi šampiona, a termini će naknadno biti objavljeni.

Back In Black

Ne mogu vise da izdrzim 😥😥 sta je ovo ljudi,izbušiše nas u svakom sportu 😥😥😥😥😥😥

Odgovori 6 5

Voša ubedljiva, Niš ne da drugo mesto

Posle poraza u prethodnom kolu od večitih vodeći tandem Superlige Vojvodina i Niš vratili su se na pobednički kolosek. Aktuelni šampion Vojvodina slavila je tri seta kod kuće protiv Spartaka, dok je Niš u gostima, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Ribnice.

3/4 - Sve bolji Partizan iznenadio u Nišu

Odbojkaši Partizana iznenadili su Niš u poslednjoj utakmici 10. kola Superlige Srbije.

Zvezda iznenadila umornu Vojvodinu

Odbojkaši Crvene zvezde napravili su veliko iznenađenje i u 10. kolu Superlige Srbije naleli su drugi poraz Vojvodini rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 25:19, 19:25, 20:25 i 15:9.

Vojvodina u pet setova slomila Mladi radnik

Odbojkaši Vojvodine savladali su Mladi radnik rezultatom 3:2 u okviru devetog kola Superlige Srbije i tako se zadržali na čelu tabele.

Spartak siguran protiv Partizana

Odbojkaši Spartaka slavili su u devetom kolu prvenstva Srbije protiv Partizana 3:0, po setovima 25:21, 25:21, 25:22.

Crvena zvezda protiv Ribnice prekinula niz poraza

U prvom meču devetog kola odbojkaške Superlige Srbije, Crvena zvezda slavila je protiv Ribnice.

Partizanu večiti derbi u odbojci

Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u večitom derbiju, u okviru osmog kola Superlige Srbije, sa 3:0 u setovima.

Niš preko Jedinstva do šeste pobede

U prvom meču osmog kola odbojkaškog šampionata Srbije Niš je slavio na gostovanju Jedinstvu.

Pobede Mladog radnika i Niša u Kupu

U sredu su pobede u prvim mečevima četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkaše pobede upisali Mladi radnik i Niš.

Preokret Zvezde za slavlje u večitom derbiju

U prvom meču četvrtfinala odbojkaškog Kupa Srbije Crvena zvezda je u izuzetno zanimljivom večitom derbiju savladala Partizan 3:2, iako je imala dva seta zaostatka.

SL: Težak poraz Zvezde kod kuće od lidera

U derbiju sedmog kola Superlige Srbije za odbojkaše lider u šampionatu kragujevački Radnički slavio je maksimalnih 3:0 u gostima protiv Crvene zvezde.