Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

05.12.2019 | 00.06 > 00:11

Serija A: Fenomnalni Petrić nosio Milano do pobede

U odloženom meču devetog kola odbojkaške Serije A Milano je kod kuće u četiri seta savladao Vibo Valenciju, a briljirao je reprezentativac Srbije Nemanja Petrić.

Nemanja Petric (Belgorod)

Gosti su dobili prvi set 25:22, ali to je samo razgoropadilo favorizovane Milaneze. Ni u jednom od naredna tri seta nisu dozvolili rivali da pređe 20 poena i slavili su 25:17, 25:19, 25:18.

Kod pobednika briljirao je Nemanja Petrić sa 20 poena, dok je Luka Bašić zabeležio dva. Na drugoj strani Abubakar Drame Neto bio je najbolji sa 17 poena, dva manje osvojio je Timoti Karl.

Milano je peti na tabeli sa skorom 5-4, dok je Vibo Valencija pretposlednja 12. sa skorom 1-8.

Petrić slavio protiv Stankovića i Krsmanovića

Odbojkaši Milana zabeležili su drugu pobedu zaredom, pošto su u 11. kolu na svom terenu savladali Pjaćencu sa 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:22).

Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

Lube izgubio prvi bod, 12. put u nizu pobedio Ravenu

Odbojkaši Lubea savladali su Ravenu rezultatom 3:2 u okviru osmog kola italijanskog prvenstva i tako zabeležio osmu pobedu, ali je izgubio i prvi bod ove sezone.

Lube bez Huantorene pregazio Modenu, slavlje Trentina

Veliki derbi 6. kola, meč između dve neporažene ekipe, Lubea i Modene, pomalo neočekivano završen je maksimalnom pobedom domaćina.

Trentinu trijumf u maratonu nad Veronom

Odbojkaši Trentina savladali su Veronu rezultatom 3:2 posle niza preokreta u jedinoj utakmici subotnjeg programa u okviru četvrtog kola Serije A.

Ovakvu seriju poena iz servisa još niste videli (VIDEO)

Abdel Aziz Nimir, igrač Milana, imao je fantastičnu seriju poena iz servisa na meču sa Milanom, osvojio je šest direktnih poena iz servisa, a njegov tim nanizao je osam poena.

Treća pobeda Milana, Nimir "bombardovao" iz servisa

U duelu italijanske odbojkaške lige, Milano je savladao Ravenu sa 3:0, uz sjajno izdanje Holanđanina Avdel Aziza Nimira.

Peruđi pripao maraton u Monci, Kovačević sjajan

Odbojkaši Peruđe savladali su Moncu na gostovanju rezultatom 3:2 posle niza preokreta u okviru četvrtog kola italijanskog prvenstva.

Peruđa lako u derbiju, odlični Atanasijević i Petrić

U drugom kolu italijanske Serije A Peruđa je u derbiju savladala Veronu rezultatom 3:0.

Modena deklasirala Pjaćencu u derbiju

Zahvaljujući preokretu u prvom setu i kanonadi servisa tokom celog meča, odbojkaši Modene savladali su kao gosti Pjaćencu, rezultatom 3:0, u derbiju 2. kola italijanske Serije A.

Leal vodio Lube do druge pobede

Aktuelni šampion Serije A Lube ostvario je i drugu pobedu ove sezone, pošto je na svom terenu savladao Soru.

Podraščanin spasavao Peruđu, Lisinac MVP u Raveni

Prvo kolo 75. šampionata italijanske Serije A, prošlo je bez iznenađenja.

Milano pobedio na startu sezone, 7 poena Petrića

Odbojkaši Milana u gostima su pobedili Moncu u prvoj utakmici italijanskog šampionata u sezoni 2019/20.

Petrić za SK: Govorio sam u finalu, polako, doći će sve

Nemanja Petrić (32), kapiten odbojkaša Srbije i Aleksandar Atanasijević (28), prvi korektor novih Evropskih šampiona, bili su u četvrtak gosti Sport Kluba.

Kovačevim stepenicama do evropskog trona

Bio je 19. avgust kada je Odbojkaški savez Srbije zvanično predstavio legendarnog Slobodana Kovača kao selektora muške selekcije. Nešto više od mesec dana kasnije, tačnije 29. septembra, Boba je poveo 'plavu četu' na čuveni balkon kao šampion Evrope.

Petrić: Ovo je veliki korak, ali ne smemo da stanemo

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je jednu od najvećih pobeda ove decenije pobedom nad Francuskom u Bersiju za plasman u finale Evropskog prvenstva. Veoma emotivno ovo su preživeli primač servisa Nemanja Petrić i tehničar Nikola Jovović.