Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

05.12.2019 | 03.24 > 03:29

Lube praktično overio prvo mesto u grupi, slavio Zenit

Lube je pobedom protiv domaće Sade Kruzeiro maksimalnim rezultatom 3:0 gotovo overio prvo mesto posle grupne faze takmičenja na Klupskom šampionatu sveta u Betimu što će mu doneti lakšeg rivala u subotnjem polufinalu.

Lube

Lega Pallavolo

U meču punom nervoze i naelektrisane atmosfere naročito prema Kubancu Robertlandiju Simonu koji je do prošle sezone nosio dres brazilskog kluba, Lube je sjajnom igrom u završnici prvog i drugog seta slomio otpor domaćina.

Posebno je zanimljivo bilo u drugom setu u kome su domaći propustili set lopte nakon čega nisu više imali snage da se suprotstave razigranim Italijanima.

Poljak Mateuš Bijenjek i Kubanac Joandi Leal osvojili su po 14 poena za Lube. Dok je imao snage gostima je pretio 38godišnji Evandro Guera koji je takođe stao na 14 poena.

U prvom susretu drugog kola, Zenit iz Kazanja je očekivano savladao katarski Al Rajan 3:1.

Meč će ostati upamćen i po tridesetominutnom prekidu zbog nestanka struje pri vođstvu predstavnika Azije 4:0 u prvom setu.

Ovaj period igre trajao je čak 62 minuta a dobila ga je ekipa Al Rajana zahvaljujući crnogorskom reprezentativcu Marka Vukašinovića koji je osvojio osam poena, četiri sa servisa.

U nastavku su Rusi uspeli da slome otpor Al Rajana zahvaljujući i dobrim izmenama trenera Alekseja Verbova pošto su rezervisti bili znatno motivisaniji i razigraniji od startera.

Tako su Surmačevski i Voronkov upisali po 11 poena dok su u redivima Al Rajana Vukašinović, Vinisijus i Fereira zabeležili po 15 poena.

U trećem kolu u četvrtak od 22 časa igraju Lube i Zenit, a nakon toga sledi meč Sada Kruzeira i Al Rajana.

Prenosi su na našim kanalima.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Važna pobeda Latine, poznati parovi četvrtfinala Kupa

Latina je zabeležila treću pobedu u sezoni, jako bitnu u borbi za opstanak, pošto je nakon preokreta savladala Pjaćencu 3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:18, 15:8).

LŠ: Kovačević i Čebulj predvodili Trentino

Odbojkaši Trentina savladali su Češke Buđejovice rezultatom 3:0 u okviru trećeg kola Lige šampiona.

LŠ: Rusi odneli ceo plen iz Ankare

U Ligi šampiona gledali smo meč trećeg kola C grupe između Halkbanke i Zenita iz Kazanja.

All in: Liverpul u najjačem sastavu putuje u Katar

U subotu je Liverpul saznao da će u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva igrati protiv Montereja, a u nedelju je objavljen i spisak igrača koji putuju u Katar.

LŠ: Slavlje Lubea, veliki preokret Trentina

Četiri dana od osvajanja svetske titule u Brazilu, Lube je igrao meč Lige Šampiona i to na gostovanju Češkim Budejovicama, i zabeležio pobedu 3:1.

Lube konačno na svetskom tronu (VIDEO)

Odbojkaši Lubea osvojili su titulu svetskog šampiona, prvi put u svojoj istoriji, pogledajte izveštaj sa finalnog meča.

Treća sreća za Lube: Italijani na krovu sveta

Lube Ćivitanova novi je šampion sveta! Italijanski klub je titulu na Svetskom prvenstvu osvojio pobedivši brazilski Sada Kruzeiro sa 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21).

Lube i Kruzeiro za svetsku krunu

Poznati su finalisti Svetskog klupskog prvenstva u odbojci. Za titulu u Brazilu boriće se Kruzeiro i italijanski Lube.

Tijana odvela Ezačibaši u finale SP!

Odbojkašice Ezačibašija savladale su Novaru rezultatom 3:2 i plasirale se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

Egonu u meču godine vodila Koneljano do pobede!

Odbojkašice Imoko Volej Koneljana savladale su aktuelne svetske šampionke, ekipu Vakifbanka rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 20:25, 25:23, 21:25 i 23:21 u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

Preokret Zenita, Lubeu prvo mesto

Odbojkaši Lubea obezbedili su prvu poziciju pred polufinale Klupskog svetskog prvenstva iako su doživeli poraz u poslednjem meču grupne faze od ruskog Zenita iz Kazanja rezultatom 3:2, po setovima 12:25, 23:25, 25:12, 25:20 i 15:10.

Tijana vodila Ezačibaši do prvenca na SP

Odbojkašice Ezačibašija došle su do prve pobede na Svetskom klupskom prvenstvu u Kini, pošto su savladale brazilski Itambe Minas 3:0.

Brakočevićeva vodila Novaru do preokreta

Prvog dana takmičenja na Svetskom klupskom prenstvu za odbojkašice pobede su upisali Koneljano, Vakifbanka, Guandong i Novara.