Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

07.12.2019 | 00.36 > 00:38

Zvezda iznenadila umornu Vojvodinu

Odbojkaši Crvene zvezde napravili su veliko iznenađenje i u 10. kolu Superlige Srbije naleli su drugi poraz Vojvodini rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 25:19, 19:25, 20:25 i 15:9.

OK Crvena zvezda, OK Vojvodina

OSS

Utakmicu je presudio volji servis crveno-belih, uz evidentan umor glavnih igrača novosadskog tima posle duela sa Zaksom u Poljskoj na startu Lige šampiona.

Zvezda je brzo povela sa 2:0, Vojvodina se vratila i izborila peti set posle dobre igre Aleksandra Blagojevića i rezervnog tandema primača servisa. U taj brejku bilo je izjednačeno do 8:8, a onda je Lazar Dodić sjajnim servisima srušio šampiona.

Kod domaćih najefikasniji su bili Dodić sa 24 i Milutin Neić sa 18 poena, dok je kod Vojvodine Blagojević imao 25, a Filip Kovačević 12.

U drugoj utakmici odigranoj u petak Spartak je u Subotici bio bolji od Ribnice - 25:20, 25:9, 25:20. Za domači tim Nemanja Jungić je upisao 16, Marko Radosavljević 11, a Aleksandar Veselinović i Aleksandar Nedeljković po 10 poena. Kod gostiju Mirko Radević je imao 8 poena.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

borpa

Veseliiiiiiiiiiii

Odgovori 0 1

Partizan u finalu Kupa, Niš bolji od Vojvodine

Odbojkaši Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije, uprkos tome što su u revanšu polufinala poraženi od Mladog radnika 3:1.

Jedinstvu nakon pet setova pripao derbi začelja

Odbojkaši Jedinstva slavili su u meču 14. kola u derbiju začelja protiv Ribnice nakon pet odigranih setova (25:21, 25:23, 15:25, 25:18, 15:10).

Partizan pobedio Vojvodinu, Požarevljani slavili u Nišu

Odbojkaši Partizana savladali su Vojvodinu rezultatom 3:0 u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

Triler u "Dudovoj šumi" pripao domaćima, poraz Zvezde

U utakmici 14. kola Superlige Srbije za odbojkaše ekipa subotičkog Spartaka pobedila je Crvenu zvezdu rezultatom 3:2 (26:24, 24:26, 25:22, 21:25, 15:11).

SL: Voša posle preokreta savladala Radnički

U derbiju 13. kola Superlige Srbije odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički 3:2 i tako se vratila na čelo tabele.

SL: Partizan i Niš na vrhu tabele, slavila i Zvezda

Odbojkaši Partizana i Crvene zvezde ostvarili su pobede u mečevima 13. kola Superlige Srbije, a uspešna je bila i ekipa Niša.

Kup: Radnički pobedio Vojvodinu u pet setova

Odbojkaši Radničkog pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala kupa Srbije.

SL: Niš posle preokreta srušio Vojvodinu

Odbojkaši Niša pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 posle velikog preokreta u velikom derbiju 12. kola Superlige Srbije.

Pobede Novog Pazara i Radničkog

Dva duela 12. kola odbojkaškog šampionata Srbije odigrana su u petak. Pobede su proslavili Radnički i Novi Pazar.

LŠ: Vojvodina stigla 0:2, ali nije izdržala

Odbojkaši Vojvodine doživeli su i treći poraz u isto toliko utakmica u Ligi šampiona.

Novi Pazar i Mladi radnik sigurno do pobeda

U subotu su odigrana dvameča u odbojkaškom šampionatu Srbije. Pobede su slavili Novi Pazar i Mladi radnik.

Voša ubedljiva, Niš ne da drugo mesto

Posle poraza u prethodnom kolu od večitih vodeći tandem Superlige Vojvodina i Niš vratili su se na pobednički kolosek. Aktuelni šampion Vojvodina slavila je tri seta kod kuće protiv Spartaka, dok je Niš u gostima, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Ribnice.

LŠ: Vojvodina u Spensu doživela drugi poraz

Odbojkaši srpskog šampiona Vojvodine doživeli su i drugi poraz u grupi E odbojkaške Lige šampiona, pošto su na svom terenu poraženi od nemačkog Fridrihshafena sa 3:0 (20:25, 21:25, 20:25).

Partizan u "večitom derbiju" izborio polufinale Kupa

Odbojkaši beogradskog Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su sa 3:0 (25:22, 27:25, 25:23) savladali „večitog rivala“ Crvenu zvezdu. U prvom meču četvrtfinala crveno-beli slavili su sa 3:2, pa Partizan zbog boljeg set-količnika ide dalje.

Gavrančić: Imamo prostora za napredak

Posle dobre partije njegovih izabranika u Poljskoj i poraza od tamošnjeg šampiona Zakse, šef stručnog štaba Vojvodine NS Seme Siniša Gavrančić bio je zadovoljan prikazanim u prvom kolu Lige šampiona.

Grbićeva Zaksa prejaka za Vojvodinu

Odbojkaši Vojvodine NS Seme doživeli su poraz na startu E grupe Lige šampiona, pošto je u Poljskoj bolja od njih bila domaća Zaksa, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić. Posle 77 minuta igre bilo je 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).