Tijana odvela Ezačibaši u finale SP!

Odbojka 7. dec 201915:45 > 15:47
FIVB

Odbojkašice Ezačibašija savladale su Novaru rezultatom 3:2 i plasirale se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

Vicešampionke Turske su u drugom polufinalu u Šaošingu do trijumfa došle sa 25:21, 23:25, 25:11, 23:25, 15:13 po setovima.

U prvom setu nošene Tijanom Bošković, odbojkašice iz Istanbula konstantno su bile u vođstvu i uprkos tome što su imale deset grešaka došle su do vođstva. U drugom delu igre probudila se Jovana Brakočević i Novara je posle neizvesne završnice stigla do izjednačenja.

Treći set doneo je ubedljivu igru Ezačibašija, ali je Novara dobro reagovala i opet posle drame u finišu seta izborila taj-brejk. Odlučujući set doneo je vođstvo turskog kluba na startu, prednost je dostigla i četiri poena razlike, međutim, aktuelne šampionke Evrope stigle su do izjednačenja i rezultata 13:13. Tada je na scenu ponovo stupila Boškovićeva, koja je poenom i sjajnim servisom posle kojeg je u kontri poentirala Kim donela trijumf Ezačibašiju.

Sjajna srpska reprezentativka meč je završila sa 31 poenom, dok je kapiten tima Kim Jeon dodala 18. Na drugoj strani, Brakočevićeva je imala 26 poena, dok je Kristina Kirikela osvojila 15.

Ezačibaši će se u borbi za svoju treću titulu svetskog šampiona sastati sa Koneljanom u nedelju od 13 časova, uz direktan prenos na Sport Klub 1. Tri sata ranije za treće mesto će se boriti Vakifbank i Novara.