fivb.org

Odbojka

10.12.2019 | 19.42 > 19:58

LŠ: Vojvodina u Spensu doživela drugi poraz

Odbojkaši srpskog šampiona Vojvodine doživeli su i drugi poraz u grupi E odbojkaške Lige šampiona, pošto su na svom terenu poraženi od nemačkog Fridrihshafena sa 3:0 (20:25, 21:25, 20:25).

Stevan Simić

Vojvodina je u velikoj hali Spensa u prvom setu bila ravopravan rival do rezultata 14:15 za goste, posle kojeg je usledila serija koja je doprinela osvajanju prvog seta za nemačkog predstavnika.

U drugom delu igre Novosađani su smanjili prednost na 22:21, ali nisu imali snage da naprave preokret, dok je treći set u potpunosti pripao Fridrihshafenu.

Najbolji u redovima srpskog tima bili su Stevan Simić, Nemanja Mašulović i Aleksandar Blagojević sa po 10 poena, dok je u pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bio Nikola Đorgijev sa 18 poena, a 14 je osvojio Marti Jukami.

Vojvodina se nalazi na začelju grupe sa dva poraza u prva dva kola, dok je nemački predstavnik zabeležio prvu pobedu, pošto je u prvom kolu od njih bolja bila ekipa Roselara.

U narednom kolu Fridrihshafen će dočekati Zaksu, dok će Novosađani ugostiti Roselar.

U prvom kolu grupne faze upravo je ekipa Nikole Grbića savladala srpskog šampiona.

Komentari (3)

NS

Na žalost srpske klupske odbojke (ni ostali sportovi na klupskom nivou nisu ni blizu najboljih osim košarke) plasman u LŠ je maksimum. Da je ovo škola za iduće sezone rekao bih u redu, ali neće ići sve dok ne budemo u stanju zadržati mlade talente (kojih ima u svim sportovima) barem 3-4 sezone! Ovako svake godine su klubovi u situaciji da kreću od stvaranja tima što uopšte nije lak i kratak proces!

Odgovori 21 0

Monty

Primaci slabo, i na prijemu i u napadu, a ovog puta ni Blagojevic nije bio raspolozen. Tesko ce ovo ici... Valjda ce imati bar jednu pocasnu pobedu. Lepo je bar plasman u grupnu fazu ali to je nazalost realnost nase odbojke.

Odgovori 30 0

Raca

Tuga odprimaca pogotovo od Nokica. Samo srednjaci pohvala. Buducnost reprezentacije. Zbiljic da se uozbilji sa izjavama o fajnal foru.

3 0

Partizan u finalu Kupa, Niš bolji od Vojvodine

Odbojkaši Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije, uprkos tome što su u revanšu polufinala poraženi od Mladog radnika 3:1.

LŠ: Uraločka šokirala Nant, Kan blizu plej-ofa

Odbojkašice Uraločke napravile su veliko iznenađenje pobedom nad Kanom na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru četvrtog kola Lige šampiona.

Partizan pobedio Vojvodinu, Požarevljani slavili u Nišu

Odbojkaši Partizana savladali su Vojvodinu rezultatom 3:0 u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

LŠ: Bobin Jastržebski u trileru bolji od Zenita

Odbojkaši Jastržebskog savladali su Zenit u Kazanju rezultatom 3:2 u zaostaloj utakmici prvog kola Lige šampiona.

SL: Voša posle preokreta savladala Radnički

U derbiju 13. kola Superlige Srbije odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički 3:2 i tako se vratila na čelo tabele.

Kup: Radnički pobedio Vojvodinu u pet setova

Odbojkaši Radničkog pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala kupa Srbije.

SL: Niš posle preokreta srušio Vojvodinu

Odbojkaši Niša pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 posle velikog preokreta u velikom derbiju 12. kola Superlige Srbije.

LŠ: Kovačević i Čebulj predvodili Trentino

Odbojkaši Trentina savladali su Češke Buđejovice rezultatom 3:0 u okviru trećeg kola Lige šampiona.

CEV Kup: Dudingen prejak za Luku Bar

Odbojkašice Luke Bar završili su evropsku priču za ovu sezone. Posle eliminacije od Vašaša u kvalifikacijama za Ligu šampiona, poražene su i u dvomeču šesnaestine finala CEV Kupa od švajcarskog Dudingena.

LŠ: 17 poena Brakočevićeve, veliki preokret Vakifbanka

Odbojkašice Koneljana i Kana zadržale su maksimalan učinak i posle trećeg kola Lige šampiona.

LŠ: Vojvodina stigla 0:2, ali nije izdržala

Odbojkaši Vojvodine doživeli su i treći poraz u isto toliko utakmica u Ligi šampiona.

Voša ubedljiva, Niš ne da drugo mesto

Posle poraza u prethodnom kolu od večitih vodeći tandem Superlige Vojvodina i Niš vratili su se na pobednički kolosek. Aktuelni šampion Vojvodina slavila je tri seta kod kuće protiv Spartaka, dok je Niš u gostima, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Ribnice.

LŠ: Vučićević pregazio šampiona Rusije

Slovenački šampion ACH Ljubljana savladala je Kuzbas iz Kemerova, posle dramatičnih pet setova.

Voša ruši Nemce u velikom Spensu

U utorak u veliki Spens stiže nemački Fridrihshafen, u 2. kolu grupne faze Lige šampiona.

Zvezda iznenadila umornu Vojvodinu

Odbojkaši Crvene zvezde napravili su veliko iznenađenje i u 10. kolu Superlige Srbije naleli su drugi poraz Vojvodini rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 25:19, 19:25, 20:25 i 15:9.

Gavrančić: Imamo prostora za napredak

Posle dobre partije njegovih izabranika u Poljskoj i poraza od tamošnjeg šampiona Zakse, šef stručnog štaba Vojvodine NS Seme Siniša Gavrančić bio je zadovoljan prikazanim u prvom kolu Lige šampiona.