Alexandre Schneider/Getty Images

Odbojka

12.12.2019 | 20.07 > 22:54

LŠ: Slavlje Lubea, veliki preokret Trentina

Četiri dana od osvajanja svetske titule u Brazilu, Lube je igrao meč Lige Šampiona i to na gostovanju Češkim Budejovicama, i zabeležio pobedu 3:1.

Lube

Odmarao je trener šampiona Evrope i sveta Ferdinando De Đorđi par igrača (Simon, a od drugog seta i Leal), što su domaći iskoristili u drugom setu, kada su stigli do izjednačenja.

Ipak, Bruno i Hunatorena uz podršku ostalih igrača uozbiljili su stvar u trećem i četvrtom setu i zalsuženo stigli do pobede vredne tri boda.

Pomenuti Hunatorena osvojio je 18 poena i poneo epitet MVP meča, a po 13 su upisali Jirži Kovar i Kamil Rihlicki.

U poraženom timu, korektor Filip Krestan osvojio je 17, a kapiten Radek Mah 11 poena.

Češkom timu je to prvi poraz u grupnoj fazi, nakon iznenađujuće pobede nad Fenerom u prvom kolu.

U drugom susretu A grupe, Trentino je u trileru od pet setova savladao Fenerbahče (3:2). U taj-brejku je bilo 16:14 za italijanski tim, koji je izgubio prva dva seta, a potom stigao do velikog preokreta.

Najbolji poenter u redovima domaćih bio je Aron Rasel sa 18 poena. Sledili su ga Luka vetori sa 15 i Klemen Čebulj sa 11 poena. Srećko Lisinac je osvojio osam, ali i poslednja dva na meču (napad i as servis), dok je Uroš Kovačević upisao sedam, ali je zamenjen u trećem setu.

U ekipi Fenerbahčea Francuz Tibo Rosar je osvojio 24 poena, dok je Holanđanin Vuter Ter Mat dodao 17.

Dokaz zašto je Grebenjikov najbolji libero sveta (VIDEO)

U utakmici italijanskog Kupa između Trenta i Milana francuski libero Ženja Grebenjikov je pokazao zašto je najbolji na svojoj pozicij. Stigao je svaku loptu, bio je na svakom delu terena i Trento je naravno taj poen osvojio.

Trentino protutnjao Milanom

Odbojkaši Trentina igraće u polufinalu Kupa Italije pošto su u četvrtfinalu pregrmeli teško gostovanje u Milanu i slavili maksimalnu pobedu po setovima 25:23, 25:19, 25:19.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Srećko Lisinac trenutno najbolji bloker Serije A

Srećko Lisinac (27) drži lidersku poziciju na rang-listi najboljih blokera Serije A, posle prvog dela šampionata.

Važna pobeda Latine, poznati parovi četvrtfinala Kupa

Latina je zabeležila treću pobedu u sezoni, jako bitnu u borbi za opstanak, pošto je nakon preokreta savladala Pjaćencu 3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:18, 15:8).

LŠ: Kovačević i Čebulj predvodili Trentino

Odbojkaši Trentina savladali su Češke Buđejovice rezultatom 3:0 u okviru trećeg kola Lige šampiona.

Lube konačno na svetskom tronu (VIDEO)

Odbojkaši Lubea osvojili su titulu svetskog šampiona, prvi put u svojoj istoriji, pogledajte izveštaj sa finalnog meča.

Treća sreća za Lube: Italijani na krovu sveta

Lube Ćivitanova novi je šampion sveta! Italijanski klub je titulu na Svetskom prvenstvu osvojio pobedivši brazilski Sada Kruzeiro sa 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21).

Lube i Kruzeiro za svetsku krunu

Poznati su finalisti Svetskog klupskog prvenstva u odbojci. Za titulu u Brazilu boriće se Kruzeiro i italijanski Lube.

Preokret Zenita, Lubeu prvo mesto

Odbojkaši Lubea obezbedili su prvu poziciju pred polufinale Klupskog svetskog prvenstva iako su doživeli poraz u poslednjem meču grupne faze od ruskog Zenita iz Kazanja rezultatom 3:2, po setovima 12:25, 23:25, 25:12, 25:20 i 15:10.

Lube praktično overio prvo mesto u grupi, slavio Zenit

Lube je pobedom protiv domaće Sade Kruzeiro maksimalnim rezultatom 3:0 gotovo overio prvo mesto posle grupne faze takmičenja na Klupskom šampionatu sveta u Betimu što će mu doneti lakšeg rivala u subotnjem polufinalu.

Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

Derbi kola pripao Modeni, nezaustavljivi Lube

Odbojkaši Modene pobedili su Trentino u derbiju osmog kola italijanske Serije A. Domaći su savladali aktuelne svetske šampione sa 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:21).

Lube izgubio prvi bod, 12. put u nizu pobedio Ravenu

Odbojkaši Lubea savladali su Ravenu rezultatom 3:2 u okviru osmog kola italijanskog prvenstva i tako zabeležio osmu pobedu, ali je izgubio i prvi bod ove sezone.

Lube bez Huantorene pregazio Modenu, slavlje Trentina

Veliki derbi 6. kola, meč između dve neporažene ekipe, Lubea i Modene, pomalo neočekivano završen je maksimalnom pobedom domaćina.