Alexandre Schneider/Getty Images

Odbojka

12.12.2019 | 20.07 > 22:54

LŠ: Slavlje Lubea, veliki preokret Trentina

Četiri dana od osvajanja svetske titule u Brazilu, Lube je igrao meč Lige Šampiona i to na gostovanju Češkim Budejovicama, i zabeležio pobedu 3:1.

Lube

Odmarao je trener šampiona Evrope i sveta Ferdinando De Đorđi par igrača (Simon, a od drugog seta i Leal), što su domaći iskoristili u drugom setu, kada su stigli do izjednačenja.

Ipak, Bruno i Hunatorena uz podršku ostalih igrača uozbiljili su stvar u trećem i četvrtom setu i zalsuženo stigli do pobede vredne tri boda.

Pomenuti Hunatorena osvojio je 18 poena i poneo epitet MVP meča, a po 13 su upisali Jirži Kovar i Kamil Rihlicki.

U poraženom timu, korektor Filip Krestan osvojio je 17, a kapiten Radek Mah 11 poena.

Češkom timu je to prvi poraz u grupnoj fazi, nakon iznenađujuće pobede nad Fenerom u prvom kolu.

U drugom susretu A grupe, Trentino je u trileru od pet setova savladao Fenerbahče (3:2). U taj-brejku je bilo 16:14 za italijanski tim, koji je izgubio prva dva seta, a potom stigao do velikog preokreta.

Najbolji poenter u redovima domaćih bio je Aron Rasel sa 18 poena. Sledili su ga Luka vetori sa 15 i Klemen Čebulj sa 11 poena. Srećko Lisinac je osvojio osam, ali i poslednja dva na meču (napad i as servis), dok je Uroš Kovačević upisao sedam, ali je zamenjen u trećem setu.

U ekipi Fenerbahčea Francuz Tibo Rosar je osvojio 24 poena, dok je Holanđanin Vuter Ter Mat dodao 17.