Pobede Kasalmađorea i Bergama za početak 11. kola

Dva meča 11. kola odigrana su u odbojkaškoj Seriji A za žene. Bergamo je bio bolji od Breše, a Kasalmađore od Kunea.

Pomi Casalmaggiore

Lega Volley Femminile

Odbojkašice Bergama došle du do treće vezane pobede u ligi, a pete ukupno u duelu protiv Breše koja nastavlja da niže poraze.

Bergamo je do pobede došao nakon izgubljenog prvog seta i preokreta - 21:25, 25:23, 25:17, 25:13.

Bergamo je predvodila sjajno raspoložena Malvina Smarček sa 22 osvojena poena. Slađana Mirković osvojila je dva poena.

Na drugoj strani mreže najbolje su bile Kamila Mingardi sa 17 i Kelsi Veltman sa 11 poena.

Kasalmađore je do sedme pobede u sezoni došao na svom parketu protiv Kunea koji je doživeo osmi poraz. Duel je završen u tri seta - 25:23, 25:13, 25:16.

U pobedničkom timu najbolja je bila kapiten Katerina Boseti sa 17 poena, a odlično ju je ispratila Mina Popović koja je dodala 11 poena. Ana Antonijević osvojila je tri poena za ovu pobedu.

U poraženoj ekipi najefikasnija je, sa deset poena, bila Lisa van Heke.

Ćelino: Arogantno i neodgovorno

Pandemija koronavirusa najteže posledice ostavlja u Italiji. Zbog toga vlada velika neizvesnost da li će se nastaviti šampionat, a ima oprečnih stavova.

"Ako Lacio hoće Skudeto, dajte mu ga"

Predsedik Breše Masimo Ćelino je veoma oštro odgovorio Laciju, posle odluke da taj tim nastavi da trenira i to u sred pandemije virusa korona.

Mario: Čekali su Juve, pa prekid; Klub: Ograđujemo se

Fudbalski klub Breša ogradio se od komentara svog napadača Marija Balotelija, iako su uvereni da je to bila samo šala.

Kaputo predvodio Sasuolo, pa poručio: Sve će biti dobro

Fudbaleri Sasuola savladali su sa 3:0 ekipu Breše u meču 26. kola italijanske Serije A.

Koneljano rutinski do 19. pobede u sezoni

U prvom meču 23. kola odbojkaške Seije A za žene, Koneljano je savladao Brešu rezultatom 3:0, 25:12, 25:17, 25:14.

Predsednik Breše: U ligi ima 20 klubova, a ne samo dva!

Predsednik Breše Masimo Čelino kritikovao je Seriju A, rekavši da zapostavlja klubove i da favorizuje samo one najbogatjije.

Monca kroz pet setova do pobede protiv Kasalmađorea

U prvom meču 20. kola odbojkaške Serije A za žene, Monca je nakon pet setova bila bolja od Kasalmađorea - 20:25, 26:24, 25:20, 19:25, 15:11.

Napoli za četiri minuta preokrenuo protiv Breše

U prvom duelu 25. kola Serije A, Napoli je u gostima bio bolji od Breše sa 2:1.

Breša ponovo otpustila Korinija

Fudbalski klub Breša otpustio je glavnog trenera Eugenija Korinija, javljaju italijanski mediji.

Bolonja slomila Brešu posle preokreta

Fudbaleri Bolonje slavili su u meču 22. kola Serije A protiv Breše rezultatom 2:1.

Koneljano šampionski i protiv Kasalmađorea

U premijernom meču 16. kola Serije A za odbojkašice aktuelni šampion Koneljano slavio je maksimalnim rezultatom protiv Kasalmađorea.

Ante Rebić doneo Milanu nova tri boda

U prvom meču 21. kola Serije A, Milan je slavio na gostovanju Breši.

Baloteli: Nastavite da mi sudite, ja ću po svom

Napadač Breše Mario Baloteli istakao je da mu nije problem što ga ljudi osuđuju, pošto je na utakmici protiv Kaljarija isključen posle samo sedam minuta.

Serija A(ž): Kuneo nerešiva enigma za Skandići

Odbojkašice Skandićija prekinule su seriju od pet pobede u Seriji A, pošto su u pet setova poražene od Kunea u gostima.

Jovana i Stefana vodile Novaru do nove pobede

U jedinom meču 15. kola odbojkaškog šampionata za žene odigranom u Italiji, Novara je slavila na gostovanju Breši u tri seta (25:19, 25:22, 25:21).

Lacio plaća 20.000 zbog vređanja Balotelija

Fudbalski klub Lacio moraće da plati 20.000 evra zbog ponašanja svojih navijača, koji su na rasnoj osnovu vređali napadača Breše Marija Balotelija.