Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

15.12.2019 | 20.46 > 20:48

Neverovatni Leon doneo pobedu Peruđi u derbiju

U derbi meču 12.kola italijanske Serije A, odbojkaši Peruđe savladali su Modenu na svom terenu rezultatom 3:1. Fantastično je odigrao Vilfredo Leon, a dobar doprinos dali su Atanasijević i Podraščanin.

Sir Safety Perugia

Lega Pallavolo

U fantastičnoj atmosferi dvorana Pala Barton, domaćin je rešio meč u svoju korist nakon 110 minuta borbe. U prvom setu je Peruđa dominirala na krilima neverovatnog Leona, dobro je igrao i Lanca. Modena sem trzaja u završnici, nije imala previše šansi.

U drugom delu, potpuno suprotna slika. Dominirali su Bednorž, Zajcev i Anderson, pa su izbranici Andree Đanija lako došli do izjednačenja. Treći i četvrti set imali su sličan razvoj događaja. Gosti su se držali do desetog poena, da bi potom ekipa Vitala Hejnena pravila serije kojima je slamala otpor protivnika. Dobru atmosferu u dvorani pravio je sjajni Atanasijević, a duel je obeležio i njegov poen koji je osvojio ramenom! Na kraju je tačku stavio Marko Podraščanin, svojim drugim blokom na utakmici.

Sjajni Leon je duel završio sa 32 poena (6 asova), Aleksandar Atanasijević je osvojio 16, a Marko Podraščanin 7 poena. Na drugoj strani, Bednorž je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok su po 13 upisali Zajcev i Anderson.

Peruđa se nakon osvajanja tri boda osamostalila na drugom mestu sa 28 bodova, tri više od Modene.

Lideri na tabeli i novi šampioni sveta, odbojkaši Lubea, lako su savladali Padovu na gostovanju maksimalnim rezultatom. Trentino je bez većih problema savladao Soru, a Latina na gostovanju Milanu nije mogla da osvoji više od jednog seta.