LŠ: Maribor bez šansi protiv Skandićija

Odbojka 18. dec 201922:01 > 22:02
CEV

Šampionke Slovenije, odbojkašice NOVA KBM Branik iz Maribora poražene su u Sijeni od Skandićija sa maksimalnih 3:0.

Bio je to treći ubedljiv poraz Slovenki, dok je Skandići došao do trećeg trijumfa, kojim se osamostalio na vrhu tabele grupe B.

Prvi set trener domaćih je počeo u najjačem sastavu. Odlično su igrale Slutjes i srpska odbojkašica Jovana Stevanović, pa je domaći tim bez većih problema došao do vođstva.

Najveća borba viđena je u drugom delu igre, kada je Branik čak i vodio 10:4, ali je sastav Marka Menkarelija u nastavku napravio preokret.

U trećem setu domaćin je vodio od početka do kraja i upisao ubedljiv trijumf.

Najefikasnije kod pobednika bile su Loneke Slutjes i Marina Lubijan sa po 11 poena, Jovana Stevanović za manje od dva seta upisala je osam poena, dok je Bojana Milenković za dva seta osvojila tri manje.

Kod Maribora, 16-godišnja Lorena Lorber-Fijok bila je najbolja sa 13 poena.

Naredno kolo na programu je u januaru, kada će Mariborčanke gostovati Vakifbanku, dok Skandići ide u Kalinjingrad.