Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

22.12.2019 | 18.57

Busto Arsicio u naletu, Kazalmađore čuva vrh

Odbojkašice Busto Arsicija ostvarile su osmu uzastopnu pobedu u domaćem terenu, pošto su na svom terenu savladale Filotrano sa 3:0 (27:25, 25:23, 25:20) u 12. kolu italijanske Serije A.

Koneljano

Koneljano

Meč je trajao sat i 24 minuta.

Filotrano je primorao rivala da igra na najvišem nivou, ali je na kraju izgubio maksimalnim rezultatom.

Busto Arsicio je sada drugi na tabeli sa skorom 10-2 i osvojenih 30 bodova.

Na liderskoj poziciji je Koneljano, koji je slavio protiv Firence sa 3:0 (25:21, 25:16, 25:23). Svetske šampionke na prvom mestu imaju 33 boda sa 11 pobeda od 12 utakmica.

Skandići je upisao treću pobedu zaaredom. Maksimalan trijumf ostvario je u nedelju nad Brešom 3:0 (25:19, 25:21, 25:16). Skandići je trenutno četvrti sa 22 boda, jednim manje od trećeplasirane Novare.

Monca je pobedila Peruđu sa 3:0 (25:18, 25:22, 25:20), Kjeri je savladao Bergamo sa 3:1 (25:23, 18:25, 25:15, 25:20), Kuneo je savladao Kazertu sa 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:18).

LŠ: Kovačević i Lisinac na Kovača

Obavljen je žreb četvrtfinala Lige šampiona u obe konkurencije, a prvaka Evrope i sveta Lube čeka susret sa belgijskim Ruselarom.

Koneljano ubedljiv u derbiju, Peruđa prekinula crni niz

Odbojkašice Koneljana zabeležile su devetu uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su u derbiju 19. kola savladale Novaru maksimalnim rezultatom.

Koneljano dominantno do drugog Kupa u klupskoj istoriji

Odbojkašice Imoko Volej Koneljana prema očekivanju osvojile su 42. Kup Italije, pošto su u velikom finalu deklasirale domaći Busto Arsicijo. Posle 75 minuta igre, bilo je 3:0, po setovima 25:20, 25:18, 25:16.

Koneljano i Busto Arsicio u borbi za trofej Kupa

U finalu Kupa Italije za odbojkašice sastaće se Koneljano i Busto Arsicio.

Kup: Monca iznenadila Novaru, pobeda Koneljana

Ekipe Koneljana, Skandićija, Busta Arsizija i Monce plasirale su se u polufinale Kupa Italije za odbojkašice.

Koneljano šampionski i protiv Kasalmađorea

U premijernom meču 16. kola Serije A za odbojkašice aktuelni šampion Koneljano slavio je maksimalnim rezultatom protiv Kasalmađorea.

Koneljano ponovo pobeđuje, favoriti sigurni

Odbojkašice Koneljana oporavile su se od poraza od Peruđe, pa su u 11. kolu savladale Kjeri sa 3:0.

Serija A (ž): Fenjeraš srušio prvaka sveta u pet setova

U poslednja dva meča 10. kola Serije A za odbojkašice viđena su dva veoma zanimljiva meča i neočekivana rezultata. Poslednjeplasirana Peruđa savladala je u maratonskom meču prvakinje Italije i sveta, odbojkašice Koneljana, dok je Novara nastavila da posrće, pošto je poražena i od Kjerija.

Egonu je nezaustavljiva, Koneljano je šampion sveta

Odbojkašice Koneljana osvojile su svetsku titulu, savladavši u finalu Ezačibaši, a junak titule bila je nezaustavljiva Paola Egonu.

Egonu u meču godine vodila Koneljano do pobede!

Odbojkašice Imoko Volej Koneljana savladale su aktuelne svetske šampionke, ekipu Vakifbanka rezultatom 3:2, po setovima 25:23, 20:25, 25:23, 21:25 i 23:21 u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva u Kini.

Tijana vodila Ezačibaši do prvenca na SP

Odbojkašice Ezačibašija došle su do prve pobede na Svetskom klupskom prvenstvu u Kini, pošto su savladale brazilski Itambe Minas 3:0.

Busto Arsicio u pet setova bolji od Skandićija

Pet mečeva je u nedelju odigrano u odbojkaškoj seriji A za žene.

LŠ(ž): Maribor nejak za Vakifbank

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona za odbojkašice. Turski Vakifbank došao je do prvog trijumfa u takmičenju, pošto je kao gost savladao Maribor u tri seta.

Busto Arsicio do šeste pobede i drugog mesta

Busto Arsicio savladao je Kuneo u meču osmog kola odbojkaške Serije A.

Egonu donela Koneljanu trofej Superkupa

Odbojkašice Koneljana osvojile su trofej Superkupa Italije, pošto su u Milanu savladale Novaru, rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:17, 25:21.

Antonijević i Popović vodile Kazalmađore do preokreta

U šestom kolu italijanske ženske odbojkaške lige u subotu Pomi Kazalmađore je kao gost savladao Brešu rezultatom 3:1 u meču koji je trajao 121 minut.