Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

06.01.2020 | 22.13

Bugari kroz tajbrejk do pobede nad Francuzima

Odbojkaši Bugarske savladali su selekciju Francuske sa 3:2 na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

odbojkaška reprezentacija Bugarske

CEV

Izabranici Silvana Prandija slavili su sa 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8).

Bio je to prvi meč koji su Bugari odigrali u grupi B u Berlinu.

Dva puta su vodili bugarski odbojkaši i dva puta su uspevali da se vraćaju Francuzi. Ipak, u tajbrejku su Sokolov i drugovi od početka nametnuli ritam, pa su došli do vrednog trijumfa.

Cvetan Sokolov bio je i najefikasniji igrač u pobedničkom timu sa 23 poena. Jedini još dvocifreni u timu Bugarske bio je Viktor Josifov.

U dresu Francuske Žan Patri je brojao do 20, dok je Ervin Ngapet osvojio 17.

'Galski petlovi' su ipak prvi na tabeli grupe B, pošto su u prethodnom kolu maksimalnim rezultatom savladali Srbiju. 'Orlovi' su na drugom mestu posle maksimalne pobede nad Holandijom. Bugari su treći.

Utorak će biti slobodan dan za Francusku i Srbiju, a Bugarska i Holandija će svoj meč odigrati od 14 časova. Od njega će u velikoj meri zavisiti i kome će šta trebati u poslednjem kolu za plasman u polufinale.

U poslednjem meču dana Nemačka je u grupi A savadala Belgiju sa 3:0 (25:18, 25;23, 26:24). Domaćini turnira zabeležili su drugu pobedu, pošto su prethodno slavili i protiv Češke.

Nemci su prvi na tabeli sa dve pobede, druga je sa jednom Slovenija, koja je odmarala u ponedeljak. Slede Češka, pa Belgija.

TNT

Neverovatno je da šampion Evrope ni ide direktno na Olimpijadu. Dakle, totalna glupost MOK-a ili koga već.

Odgovori 1 0

Francuzi deklasirali Nemce i idu u Tokio

U finalu kvalifikacionog evropskog turnira za Olimpijske igre Francuska je savladala Nemačku 3:0, po setovima 25:20, 25:20 i 25:23.

Nemci na Francuze u finalu olimpijskih kvalifikacija

Nemački odbojkaši drugi su finalisti kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Tokiju, čiji su domaćini u Berlinu, pošto su slavili protiv Bugarske 3:1.

Slovenci ispustili Francuze i ostali bez Tokija

Odbojkaška reprezentacija Slovenije nije uspela da dođe na korak od plasmana na Olimpijske igre u Tokiju, pošto je u polufinalu kvalifikacionog turnira u Berlinu poražena od Francuske posle preokreta.

Pirova pobeda Holanđana, Francuzi bod ispred 'Orlova'

Odbojkaška reprezentacija Holandije savladala je Francusku rezultatom 3:2 u poslednjoj utakmici kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Tokiju, a ‚Trikolori‘ su osvajanjem prva dva seta obezbedili plasman u polufinale.

Podraščanin: Nismo imali ni hrabrosti, ni sreće

Članovi odbojkaške reprezentacije Srbije Marko Podraščanin, Nemanja Petrić i Uroš Kovačević tuguju zbog poraza od Bugarske 3:2 i nemogućnosti da zaigraju na Olimpijskim igrama u Tokiju, ali ističu da ekipa u ovom trenutku jednostavno nije bila kadra da učini više.

Kovač: Kada neke stvari ne možeš da promeniš, ćutiš

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Slobodan Kovač istakao je posle poraza od Bugarske 3:2 da je pobeda izostala jer ekipa jednostavno nije bila dovoljno spremna.

Srbija bez Tokija, Bugari u polufinalu

Odbojkaši Srbije neće igrati na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su poraženi u meču 3. kola A grupe kvalifikacija u Berlinu od selekcije Bugarske, rezultatom 3:2.

'Orlove' samo pobeda 3:0 i 3:1 ostavlja u trci za Tokio

Odbojkaška reprezentacija Bugarske savladala je Holandiju 3:0 na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre, što znači da će izvesno u direktnom duelu sa Srbijom odlučiti ko će proći dalje i ostati u borbi za plasman u Tokio.

Orlovi porazom započeli put ka Tokiju

Odbojkaška reprezentacija Srbije maksimalnim porazom od Francuske započela je kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre 2020. u Tokiju.

Poznat put do Tokija: Francuzi, Bugari, Slovenci...

Odbojkaši Srbije osvojili su zlato na Evropskom prvenstvu, ali glavni cilj ostaje plasman na Olimpijske igre naredne godine u Tokiju. Put do glavnog grada Japana veoma je težak, a izabranici Slobodana Kovača dobili su rivale.

Poljskoj bronza za utehu, Francuzi praznih šaka

Odbojkaši Poljske osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. Aktuelni svetski šampioni su u borbi za odličje savladali selekciju Francuske sa 3:0 (26:24, 25:22, 25:21).

Atanasijević: Ostvarujemo snove, dobro znamo Slovence

Odbojkaš Srbije Aleksandar Atanasijević rekao je pred finale Evropskog prvenstva protiv Slovenije da srspki tim zna šta može da očekuje, kao i da može da se nada dobrom rezultatu.

Tili: Bili su bolji u napadu i bloku

Loran Tili, selektor odbojkaša Francuske, posle teškog poraza njegove selekcije od Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva, nije krio razočaranje.

Petrić: Ovo je veliki korak, ali ne smemo da stanemo

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je jednu od najvećih pobeda ove decenije pobedom nad Francuskom u Bersiju za plasman u finale Evropskog prvenstva. Veoma emotivno ovo su preživeli primač servisa Nemanja Petrić i tehničar Nikola Jovović.

Podraščanin: Izdržali smo sve, pokazali smo inat

Najiskusniji reprezentativac Marko Podraščanin bio je miran posle velike pobede nad Francuskom u polufinalu Evropskog prvenstva i istakao da ova ekipa može svakoga da savlada.

Poslednji poen, velika radost Srba i izjave (VIDEO)

Odbojkaši Srbije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva pobedom protiv Francuske u Parizu 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7). Pogledajte slavlje igrača i navijača, kao i izjave reprezentativaca Srbije. Finale je u nedelju u 17:30 časova protiv Slovenije.