Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

12.01.2020 | 17.35 > 17:36

Kolaković i Kobiljski odveli Iran na Olimpijske igre

Izabranici Igora Kolakovića, odbojkaši Irana, napravili su još jedan veliki uspeh. U finalu kvalifikacija za Olimpijske igre zona Azija, pobedili su Kinu sa 3:0 i obezbedili mesto u Tokiju.

Igor Kolaković

Piotr Hawalej, Bongarts/Getty Images

Odmah treba naglasiti da je prvi asistent Igoru Kolakoviću, Dragan Kobiljski, a da će jedan od najboljih trenera planete, što Igor Kolaković definitivno jeste, četvrti put učestvovati na Olimpijskim igrama. Dva puta je bio selektor Srbije 2008. i 2012. godine u Pekingu i Londonu, a jednom je bio asistent selektora Srbije i Crne Gore, Ljubomira Travice na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine.

Sa selekcijom Irana, Igor Kolaković je do sada osvojio titulu šampiona Azije, osvojio je zlatnu medalju i na Azijskim igrama, a sa Iranom je bio učesnik i finalnog turnira Svetske lige.

Tokom bogate i uspešne karijere, Kolaković je osvojio zlatnu medalju sa Srbijom na Evropskom prvenstvu 2011. godine, a u vitrini ima bronzu sa šampionata Evrope 2007. i bronzu sa Evropskog prvenstva 2013. godine. Što se Svetske lige tiče, Igor Kolaković je sa Srbijom osvojio dva srebra i jednu bronzanu medalju, dok je na Svetskom prvenstvu 2010. godine stigao do bronzanog odličja.

Na Olimpijskim igrama, Igor Kolaković je kao asistent Ljubomira Travice stigao do četvrtfinala 2004. godine, isti rezultat je ponovio i kao selektor Srbije 2008. godine, a na kraju je zauzeo peto mesto. Četiri godine kasnije u Londonu, Srbija nije uspela da stigne do četvrtfinala, zauzela je deveto mesto.

Zivan

To braco persijanci

Odgovori 13 0

Kolaković: Samo Srbija nedostaje u Tokiju

Gost Sport Kluba bio je Igor Kolaković, jedan od najboljih odbojkaških trenera današnjice, koji je predvodeći Iran na Azijskom kvalifikacionom turniru u Kini, došao do pobede i Olimpijskih igara u Tokiju.

Kolaković sa Iranom u polufinalu protiv Južne Koreje

Selekcija Irana, predvođena Igorom Kolakovićem, igraće u subotu, od 9 časova u polufinalu olimpijskih kvalifikacije Zone Azija protiv selekcije Južne Koreje.

Podraščanin za SK: Medalja u Tokiju, pa da se rastajemo

Petnaest godina je dug period u životu. Ako ga provedete u dresu reprezentacije, onda ste definitivno velikan tog sporta. A ukoliko je ta reprezentacija trofejna, kao što je srpska odbojkaška, onda ste i jedan od najuspešnijih sportista svoje zemlje.

Brazilci i Poljaci maksimalni pred međusobni duel

Na Svetskom kupu u odbojci Brazil i Poljska su ostvarili maksimalne pobede protiv Tunisa odnosno Australije u osmom kolu. SAD su slavile protiv Kanade 3:2, istim rezultatom je Japan bio bolji od Egipta.

Svetski kup: Brazilci čuvaju maksimalni skor

Odbojkaška reprezentacija Brazila ostvarila je i petu pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pošto je savladala Iran rezultatom 3:1.

Brazilci i Amerikanci maksimalni, Poljaci izgubili set

Reprezentativci Brazila, Sjedinjenih Država, Italije su slavili maksimalne pobede u četvrtom kolu Svetskog kupa. Poljska je bila bolja od Argentine 3:1, istim rezultatom je Iran savladao Australiju, a Kanađani su slavili protiv Egipćana u pet setova.

Otkaz odbojkaša Irana u jako lošem trenutku za CG

Odbojkaši Crne Gore intenzivno se pripremaju sa učešće na prvom velikom takmičenju u istoriji. Plan rada za predstojeće Evropsko prvenstvo, poremetila je selekcija Irana, koja je otkazala dolazak u Crnu Goru i kontrolne duele.

LN F6: SAD na Brazil u polufinalu

U polufinalu odbojkaške Lige nacija sastaće se selekcije Sjedinjenih Američkih Država i Brazila, odnosno Rusije i Poljske.

Kolaković za SK: Želimo do medalje u Čikagu

Izabranici Igor Kolakovića, odbojkaši Irana, napravili su ogroman uspeh. U paklenoj konkurenciji uspeli su da osvoje drugo mesto na kraju ligaškog dela i plasman na finalni turnir Lige nacija.

LN F6: Repriza finala, Kolaković na Selesao

Poznati su svi učesnici finalnog turnira Lige nacija, ali i sastavi grupa. U Čikagu se očekuju izuzetno zanimljivi mečevi i nekoliko velikih derbija.

LN: Poljska šesti učesnik finalnog turnira

Pred početak poslednjeg kola interkontinentalne faze Lige nacija poznato je kojih šest selekcija će učestvovati na finalnom turniru. Uz domaćina Sjedinjene Američke Države, za šampionsku titulu boriće se Brazil, Iran, Rusija, Francuska i Poljska.

Grbić posle poraza: Proste stvari su odličile

Selekija Srbije poražena je u Ligi nacija od reprezentacije Irana, koji vodi selektor Igor Kolaković, a nakon meča selektor srpskog tima Nikola Grbić govorio je o propuštenim prilikama koje su srpske odbojkaše koštale boljeg rezutlata.

Novi poraz Srbije - Iran putuje na F6

Odbojkaši Srbije poraženi su u prvom meču petog turnira Lige nacija. Bolji od selekcije Nikole Grbića u Plovdivu bili su Iranci, koji su slavili sa 3:1 (25:23, 26:28, 25:22, 25:19) i na taj način obezbedili plasman na finalni turnir.

LN: Kolaković čuva prvo mesto, Poljacima maraton

Reprezentacije Irana, Francuske, Poljske i Italije ostvarile su pobede u prvim mečevima četvrtog vikenda Lioge nacija u mušskoj konkurenciji.

LN: Bugari šokirali Francuze, Rusi sigurni u derbiju

U nedelju su na programu bili mečevi šestog kola Lige nacija – Brazilci su ostali neporaženi protiv Argentine, uprkos zaostatku, a Iran na čelu sa Igorom Kolakovićem i dalje igra odlično i nalazi se na drugom mestu zbirne tabele.

LN: Kolakovićev Iran siguran, Rusija bolja od SAD

U subotu su u Ligi nacija na programu bili mečevi petog kola, a do trijumfa su došle ekipe Kanade, Irana, Poljske, Brazila, Italije, Francuske i Rusije.