Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

15.01.2020 | 21.44 > 21:55

SL: Voša posle preokreta savladala Radnički

U derbiju 13. kola Superlige Srbije odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički 3:2 i tako se vratila na čelo tabele.

OK Vojvodina

CEV

Novosađani su dobili prvi set 25:20 i delovalo je da će rutinski rešiti meč. Međutim, Kragujevčani su bili mnogo bolji u drugom setu i potpuno deklasirali protivnika - 25:16. Veća borba vodila se u trećem setu, ali su gosti i taj deo igre rešili na razliku i došli na samo set od velikog iznenađenja.

Ipak, ono je izostalo, jer su Novosađani bez mnogo drame rešili i četvrti set 25:21, a u petom odlučujućem su demonstrirali silu i slavili 15:8. Kod pobednika Aleksandar Blagojević bio je najefikasniji sa 28 poena, dok je na drugoj strani veteran 36-godišnji Vladimir Jekić ponovo briljirao sa 32 poena.

Vojvodina se vratila na prvo mesto sa skorom 10-3, koliko ima i Niš, ali Novosađani imaju bod više. Radnički je četvrti sa skorom 8-5, koliko ima trećeplasirani Partizan, ali i tri boda više.

Vojvodina maksimalna, ostala prva pred mini-ligu

Odbojkaši Vojvodine zabeležili su maksimalnu pobedu nad Mladim radnikom, te su na prvom mestu završili prvi deo sezone.

Grbićeva Zaksa bolja od Vojvodine u tri seta

Odbojkaši Vojvodine poraženi su i u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Od njih je bolja bila ekipa Zakse u tri seta, a Vojvođani su još uvek bez trijumfa u elitnom takmičenju.

Gavrančić pred Zaksu: Da ostavimo što bolji utisak

Trener odbojkaša Vojvodine Siniša Gavrančić želi da njegova ekipa ostavi što bolji utisak u meču petog kola grupe E Lige šampiona protiv poljske Zakse.

Vojvodina slavila u Pazaru, Niš je prati

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Novi Pazar na gostovanju rezultatom 3:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Voša od ivice ponora do finala kupa

Poznat je protivnik Partizana u finalu odbojkaškog kupa. To je ekipa Vojvodine, koja je na svom terenu u revanšu polufinala savladala Niš 3:2, iako je gubila 2:0.

LŠ: Vojvodina ispustila Fridrihshafen

Odbojkaši Vojvodine izgubili su na gostovanju Fridrihshafenu rezultatom 3:2 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako doživeli četvrti poraz u elitnom takmičenju.

Vojvodina sigurna, Niš slavio protiv Zvezde u 5 setova

Tri duela 15. kola odigrana su u petak u odbojkaškom šampionatu Srbije. Pobede su upisali Spartak, Niš i Vojvodina.

Partizan u finalu Kupa, Niš bolji od Vojvodine

Odbojkaši Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije, uprkos tome što su u revanšu polufinala poraženi od Mladog radnika 3:1.

Partizan pobedio Vojvodinu, Požarevljani slavili u Nišu

Odbojkaši Partizana savladali su Vojvodinu rezultatom 3:0 u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

Kup: Radnički pobedio Vojvodinu u pet setova

Odbojkaši Radničkog pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala kupa Srbije.

SL: Niš posle preokreta srušio Vojvodinu

Odbojkaši Niša pobedili su Vojvodinu rezultatom 3:2 posle velikog preokreta u velikom derbiju 12. kola Superlige Srbije.

LŠ: Vojvodina stigla 0:2, ali nije izdržala

Odbojkaši Vojvodine doživeli su i treći poraz u isto toliko utakmica u Ligi šampiona.

Partizan maksimalan protiv Radničkog

Odbojkaši Partizana maksimalnim rezultatom savladali su kragujevaški Radnički u 11. kolu Superlige Srbije.

Voša ubedljiva, Niš ne da drugo mesto

Posle poraza u prethodnom kolu od večitih vodeći tandem Superlige Vojvodina i Niš vratili su se na pobednički kolosek. Aktuelni šampion Vojvodina slavila je tri seta kod kuće protiv Spartaka, dok je Niš u gostima, takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Ribnice.

LŠ: Vojvodina u Spensu doživela drugi poraz

Odbojkaši srpskog šampiona Vojvodine doživeli su i drugi poraz u grupi E odbojkaške Lige šampiona, pošto su na svom terenu poraženi od nemačkog Fridrihshafena sa 3:0 (20:25, 21:25, 20:25).