Odbojka

16.01.2020 | 23.38

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Lube

Lube

Prvi set posle velike borbe dobili su gosti 25:23. U naredna dva Lube ubedljiv. Slavio je 25:18 i 25:13 i delovalo je kao da je nova pobeda tu. Međutim, gosti su iznenadili, dobili još jedan set minimalno 25:23, a onda iskoristili momentum i slavili u petom setu 15:10 i tako šampionu Italije, Evrope i sveta naneli prvi poraz u ligi.

Kod pobednika briljirao je Nimir Abdel-Aziz sa čak 30 poena. Trevor Kleveno zabeležio je 14, Luka Bašić devet, dok Nemanja Petrić nije ni igrao. Na drugoj strani Joandi Leal je bio najefikasniji sa 21 poenom, Kamil Rihlicki je zabeležio 19, dok je Osmani Huantorena meč završio sa 12. Lube je i dalje prvi sa skorom 13-1, dok je Milano peti sa 10-4, koliko imaju i trećeplasirana Modena i četvrti Trentino.

Izuzetno zanimljivo bilo je i u Veroni, gde je gostovala Peruđa. Rezultatski, gotovo preslikano se meč razvijao kao i onaj u Ćivitanovi. Prvi set dobili su gosti 25:16, naredna dva Verona 27:25 i 25:18, a potom ponovo gosti dobijaju dva seta 25:18 i 15:10. Peruđa je druga sa skorom 12-2, dok je Verona sedma sa 6-8.

Ostali rezultati: Modena - Pjaćenca 3:0, Monca - Trentino 0:3.

Neverovatan set u finalu Kupa Italije, Lube propustio devet meč-lopti

Lube i Peruđa odigrali su lud četvrti set u finalu Kupa Italije, tim iz Ćivitanove je propustio devet meč-lopti, ali je u taj-brejku stigao do pobede.

Lube u spektakularnom finalu stigao do trofeja u Kupu!

Odbojkaši Lubea savladali su Peruđu rezultatomn 3:2 u veličanstvenom finalu 42. Kupa Italije u Bolonji pred 11.000 gledalaca i osvojili šesti trofej u ovom takmičenju.

Lube i Peruđa u finalu Kupa Italije

Odbojkaši Lubea pobedili su Trentino rezultatom 3:2 i plasirali se u finale završnog turnira Kupa Italije, koji se održava u Kazalekio di Renu, u kojem će se treću godinu zaredom sastati sa Peruđom, koja je sa 3:0 bolja bolja od Modene.

LŠ: Kovačević i Lisinac na Kovača

Obavljen je žreb četvrtfinala Lige šampiona u obe konkurencije, a prvaka Evrope i sveta Lube čeka susret sa belgijskim Ruselarom.

Milano i Petrić lako protiv Mladosti

Hrvatski predstavnik Mladost Kaštel Lukšić nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Čelindž kupa, pošto je i u revanšu poražen od Milana maksimalnim rezultatom.

LŠ: Lube 5/5, Trentino strepi pred poslednje kolo

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona i tako zadržali maksimalni skor.

Verona posle 136 minuta srušila Vibo

Odbojkaši Verone savladali su Vibo rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici odigranoj u italijanskom prvenstvu.

Serija A: Monci derbi za plej-of

U direktnom duelu dva najozbiljnija pretendenta za osmo mesto, poslednje koje vodi u plej-of Serije A, Monca je kod kuće savladala Pjaćenca 3:1.

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Peruđa nastavlja poteru za Lubeom

Odigrana su tri meča odbojkaške Serije A. Peruđa predvođena Aleksandrom Atanasijevićem zabeležila je maksimalnu pobedu u Milanu i tako nastavila poteru za vodećim Lubeom.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Trentino protutnjao Milanom

Odbojkaši Trentina igraće u polufinalu Kupa Italije pošto su u četvrtfinalu pregrmeli teško gostovanje u Milanu i slavili maksimalnu pobedu po setovima 25:23, 25:19, 25:19.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.