Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

18.01.2020 | 22.28 > 22:29

Jovana i Stefana vodile Novaru do nove pobede

U jedinom meču 15. kola odbojkaškog šampionata za žene odigranom u Italiji, Novara je slavila na gostovanju Breši u tri seta (25:19, 25:22, 25:21).

Stefana Veljkovic

Šampionke Evrope do pobede su predvodile Srpkinje Jovana Brakočević sa 17 osvojenih poena i Stefana Veljković sa deset. U poraženom timu 14 poena je upisala Kamila Mingardi.

Najzanimljivije je bilo u drugom setu. Posle vođstva Breše 19:15, ali i sjajne serije gošći koje su u završnici od 21:22 vezale četiri poena i povele 2:0 u setovima.

Novara će ostati na trećoj poziciji sa bodom manje u odnosu na Busto Arsicio i minus sedam u odnosu na vodeći Koneljano.

Na drugoj strani Breša je na desetom mestu i nastaviće borbu za opstanak.

Svi ostali mečevi 15. kola na programu su u nedelju.

LŠ: Italijanke i Turkinje maksimalno, sjajna Tijana

Poznati su svi četvrtfinalisti Lige šampiona u ženskoj konkurenciji. Borbu za evropsku titulu nastavljaju tri turska kluba - Ezečibaši, Vakif bank i Fenerbahče, tri italijanska - Koneljano, Novara i Skandići, moskovski Dinamo i najveće iznenađenje Štutgart.

Novaranke protiv Lođa moraju do pobede

U utorak je na programu svih deset mečeva poslednjeg, šestog kola grupne faze Lige šampiona za odbojkašice.

Koneljano ubedljiv u derbiju, Peruđa prekinula crni niz

Odbojkašice Koneljana zabeležile su devetu uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su u derbiju 19. kola savladale Novaru maksimalnim rezultatom.

Italija: Odlične Veljković, Brakočević i Popović

Odbojkašice Novare pobedile su Skandići na svom terenu u 18. kolu italijanske lige sa 3:1, uz sjajne partije Jovane Brakočević i Stefane Veljković.

Breša ponovo otpustila Korinija

Fudbalski klub Breša otpustio je glavnog trenera Eugenija Korinija, javljaju italijanski mediji.

LŠ: Novara pred vratima četvrtfinala

Odbojkašice Novare kao gošće su savladale Himik Južnji rezultatom 3:0, u meču 5. kola Lige šampiona.

Bolonja slomila Brešu posle preokreta

Fudbaleri Bolonje slavili su u meču 22. kola Serije A protiv Breše rezultatom 2:1.

Ante Rebić doneo Milanu nova tri boda

U prvom meču 21. kola Serije A, Milan je slavio na gostovanju Breši.

Baloteli: Nastavite da mi sudite, ja ću po svom

Napadač Breše Mario Baloteli istakao je da mu nije problem što ga ljudi osuđuju, pošto je na utakmici protiv Kaljarija isključen posle samo sedam minuta.

Iscrpljujući poen u kome je viđeno 15 napada (VIDEO)

Na utakmici odbojkašica Breše i Novare videli smo poen koji je trajao čitavu večnost, na kraju su igračice i jednog i drugog tima bile iscrpljene...

Lacio plaća 20.000 zbog vređanja Balotelija

Fudbalski klub Lacio moraće da plati 20.000 evra zbog ponašanja svojih navijača, koji su na rasnoj osnovu vređali napadača Breše Marija Balotelija.

Lacio osuđuje rasističke povike, Baloteli: Sramota

U utakmici Breše i Lacija u okviru italijanske Serije A navijači rimskog kluba su vređali Marija Balotelija na rasnoj osnovi. Bivši igrač Mančester Sitija i Liverpula je reagovao na Instagramu, a Lacio je osudio ponašanje svojih fanova.

Lacio gazi redom: Imobile u 90+1. za 10. trijumf u nizu

Fudbaleri Lacija pobedili su Brešu na gostovanju, u 18. kolu Serije A, golom Ćira Imobilea u 90+1. minutu - 2:1!

Novara ubedljiva, 13 poena Brakočevićeve

Odbojkašice Novare došle su do devete pobede u Seriji A, nakon trijumfa na gostovanju Zanetiju u Bergamu. Ekipa Masima Barbolinija upisala je pobedu maksimalnim rezultatom 3:0.

Baloteli: Odluka je na predsedniku kluba, ali...

Napadač Breše Mario Baloteli rekao je da mu je želja da i dalje nosi dres tog kluba, ali da konačna odluka ipak nije na njemu.

Breša ispustila pobedu u Parmi, trijumf Mihine Bolonje

Ekipa Breše ispustila je pobedu na gostovanju Parmi, a ceo plen na strani uzela je Bolonja Siniše Mihajlovića.