Odbojka

19.01.2020 | 20.27 > 20:28

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Lube

Domaća Latina došla je do startne prednosti posle napetog prvog seta i preokreta u završnici, na kraju su slavili 25:23. Bruno, Huantorena i ostali asovi vlasnika svih važnijih trofeja znatno su ozbiljnije zaigrali i samo u četvrtom setu dopustili su 20 poena. Bilo je 25:19, 25:17, 25:22.

Kod pobednika Joandi Leal bio je najefikasniji sa 19 poena, Osmani Huantorena dodao je 16, a Kamil Rihlički 15. U poraženom timu 13 poena osvojio je Argentinac Ezekijel Palasios, a po 11 su upisali Van Garderen i Karlicek. Lube je zadržao šest poena prednosti u odnosu na drugoplasiranu Peruđu, koja je bila bolja od Monce 3:0, dok je Latina ostala u zoni ispadanja sa devet bodova, koliko ima i Vibo Valentija, koji je poražen od Trentina 3:1.

Nekadašnji kapiten Srbije Dragan Stanković blistao je u pobedi Pjaćence protiv Verone 3:1, pošto je upisao 12 poena, od čega sedam iz bloka. Petar Krsmanović dodao je 10 poena. Nemanja Petrić učestvovao je sa sedam poena u pobedi Milana nad Ravenom 3:0. Modena je lako savladala fenjeraša Soru 3:1.

Virus se širi: U opasnosti i Svetski kup za skijašice

Hitne situacije povezane sa izbijanjem nove epidemije koronovirusa u severnoj Italiji, menjaju raspored sportskih događaja na Apeninskom poluostrvu iz časa u čas.

Neverovatan set u finalu Kupa Italije, Lube propustio devet meč-lopti

Lube i Peruđa odigrali su lud četvrti set u finalu Kupa Italije, tim iz Ćivitanove je propustio devet meč-lopti, ali je u taj-brejku stigao do pobede.

Lube u spektakularnom finalu stigao do trofeja u Kupu!

Odbojkaši Lubea savladali su Peruđu rezultatomn 3:2 u veličanstvenom finalu 42. Kupa Italije u Bolonji pred 11.000 gledalaca i osvojili šesti trofej u ovom takmičenju.

Lube i Peruđa u finalu Kupa Italije

Odbojkaši Lubea pobedili su Trentino rezultatom 3:2 i plasirali se u finale završnog turnira Kupa Italije, koji se održava u Kazalekio di Renu, u kojem će se treću godinu zaredom sastati sa Peruđom, koja je sa 3:0 bolja bolja od Modene.

LŠ: Kovačević i Lisinac na Kovača

Obavljen je žreb četvrtfinala Lige šampiona u obe konkurencije, a prvaka Evrope i sveta Lube čeka susret sa belgijskim Ruselarom.

LŠ: Lube 5/5, Trentino strepi pred poslednje kolo

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona i tako zadržali maksimalni skor.

Verona posle 136 minuta srušila Vibo

Odbojkaši Verone savladali su Vibo rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici odigranoj u italijanskom prvenstvu.

Serija A: Monci derbi za plej-of

U direktnom duelu dva najozbiljnija pretendenta za osmo mesto, poslednje koje vodi u plej-of Serije A, Monca je kod kuće savladala Pjaćenca 3:1.

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Peruđa nastavlja poteru za Lubeom

Odigrana su tri meča odbojkaške Serije A. Peruđa predvođena Aleksandrom Atanasijevićem zabeležila je maksimalnu pobedu u Milanu i tako nastavila poteru za vodećim Lubeom.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Lisinac vodio Trentino do devete pobede

Odbojkaši Trentina ostvarili su pobedu nad Ravenom, rezultatom 3:1 i na najlepši način ispratili kalendarsku 2019. godinu.