25.01.2020 | 22.11 > 22:13

Mladom radniku drama protiv Radničkog, slavio Partizan

Dva meča 15. kola odigrana su u subotu u odbojkaškom šampionatu Srbije, a pobede su upislai Partizan i Mladi radnik.

OK Partizan

Odbojkaši Partizana do desete pobede u sezoni došli su na gostovanju Novom Pazaru nakon četiri seta - 25:23, 25:16, 17:25, 25:22.

Probudili su se Pazarci nakon dva izgubljena seta i nagovestili da bi mogli da pruže bolji otpor gostima, ali ispostavilo se da za to nemaju snage.

Najbolji u Partizanu bili su Marko Nikolić sa 19 i Lazar Koprivica sa 16 poena. Alen Didović sa 20 i Benjamin Daca sa 13 poena.

U Novom Pazaru su se istakli Alen Didović sa 20 i Benjamin Daca sa 13 poena.

Mladi radnik je na svom parketu, nakon velike borbe u pet setova savladao Radnički - 25:17, 21:25, 21:25, 30:28, 19:17.

Domaćin je osvojio prvi set, ali je odgovor Radničkog bio odličan pa je došlo do preokreta. U četvrtom setu vođena je velika borba, a na kraju je ovaj deo meča Mladi radnik dobio rezultatom 30:28 i sebi ostavio mogućnost da se za pobedu bori u petom setu. Ništa manje nije bilo napeto ni u tom delu igre, ponovo se igralo na razliku a bolji i smireniji bili su domaći koji su na kraju slavili 19:17 u ovom delu utakmice.

Mladi radnik su predvodili Tomo Mićić sa 21 osvojenim poenom i Đererdo Joslaider sa 17.

U Radničkom su najbolji bili Vladimir Jekić sa 27, Nemanja Stevanović sa 14 i Dušan Lopar sa 13 poena.

Mladi radnik pao u Kragujevcu

Odbojkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu Mladi radnik sa 3-2, po setovima 22:25, 25:18, 25:21, 23:25, 15:11, u meču 18. kola Superlige Srbije.

SL: Voši derbi, Partizan poražen u Subotici

Odigrana su dva meča drugog kola mini lige za šampiona odbojkaške Superlige Srbije. Vojvodina je u duelu dve prvoplasirane ekipe u Novom Sadu savladala Niš u pet setova, dok je Partizan poražen u Subotici od Spartaka.

Finale Kupa: Praznik odbojke u nedelju u Ubu

U utorak su konferencijom u Beogradu najavljena finala Kupa Srbije za odbojkaše i odbojkašice, koja će se igrati 1. marta u Ubu.

Vojvodina sigurna, Požarevljanima triler

Odbojkaši Vojvodine savladali su Radnički rezultatom 3:0 u okviru prvog kola Mini lige od prvog do šestog mesta prvenstva Srbije, koje je obeležio trijumf Mladog radnika nad Partizanom 3:2.

Pobede Novog Pazara i Crvene zvezde u borbi za opstanak

U odbojkaškom šampionatu Srbije u petak su u doigravanju za opstanak odigrana dva meča, a pobede su upisali Novi Pazar i Crvena zvezda.

Jedinstvo bolje od Novog Pazara pred mini-ligu

Odbojkaši Jedinstva savladali su na svom terenu ekipu Novog Pazara u meču 18. kola Superlige Srbije.

Vojvodina maksimalna, ostala prva pred mini-ligu

Odbojkaši Vojvodine zabeležili su maksimalnu pobedu nad Mladim radnikom, te su na prvom mestu završili prvi deo sezone.

Vojvodina slavila u Pazaru, Niš je prati

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Novi Pazar na gostovanju rezultatom 3:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Spartak bolji od Radničkog na otvaranju 17. kola

U prvom meču 17. kolo odbojkaškog šampionata Srbije Spartak je nakon četiri odigrana seta bio bolji od Radničkog.

Ub domaćin finala Kupa u obe konkurencije

Dušan Keser, direktor takmičenja OSS, saopštio je da će se finala 54. Kupa Srbije 2019/20. u konkurenciji odbojkašica i 55. Kupa Srbije 2019/2020. u konkurenciji odbojkaša odigrati u dvorani Ub u Ubu u nedelju, 1. marta.

Zvezda prekinula Partizanov niz

Odbojkaši Crvene zvezde pobedili su u 'večitom derbiju' favorizovani Partizan sa maksimalnih 3:0 (25:21, 25:22, 25:19) u 17. kolu Superlige Srbije.

Vojvodina i Partizan nastavljaju šampionsku trku

Odbojkaši Vojvodine, šampioni Srbije, pobedili su Jedinstvo u Staroj Pazovi u 16. kolu Superlige sa 3:1 u setovima.

Ribnica bolja od Novog Pazara nakon pet setova

Odbojkaši Ribnice savladali su u meču 16. kola šampionata Srbije Novi Pazar nakon pet odigranih setova (25:15, 22:25, 25:12, 22:25, 15:8).

Radnički bolji od Zvezde na debiju Kobiljskog

U prvom meču 16. kola odbojkaškog šampionata Srbije Radnički je savldao Crvenu zvezdu nakon četiri odigrana seta - 25:17, 25:22, 24:26, 25:23.

SL: Mladi radnik u četiri seta slomio Spartak

Odbojkaši Mladog radnika savladali su subotički Spartak rezultatom 3:1 u poslednjoj utakmici 15. kola Superlige Srbije.

Partizan u finalu Kupa, Niš bolji od Vojvodine

Odbojkaši Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije, uprkos tome što su u revanšu polufinala poraženi od Mladog radnika 3:1.