Odbojka

26.01.2020 | 18.18 > 18:23

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Aleksandar Atanasijević i Nemanja Petrić

legavolley

Bez obzira na činjenicu što je meč završen posle samo tri seta, uzbuđenja nisu izostala.

Naročito u prvom periodu, u kojem je Milanovu prednost od 23:19 anulirao Vilfredo Leon sjajnim servisima, da bi posle tri neiskorišćene set lopte domaćih, gosti preuzeli inicijativu. Ponovo zahvaljujući Leonu dobili su set rezultatom 30:28, što je zapravo bio njihov prvi korak ka 14. ovosezonskoj pobedi.

U drugom periodu zablistao je Aleksandar Atanasijević, koji je sa osam poena bio najzaslužniji za dupliranje vođstva gostiju. Naročito je važna bila serija servisa srpskog asa, od rezultata 17:17, pa sve do 23:17.

Treći set doneo je konstantnu prednost Peruđe i izjednačenje Milana na 20:20, a onda su ponovo u neizvesnoj završnici gosti realizovali treću meč loptu, čime su se revanširali domaćinu za poslednja dva ligaška poraza.

U pobedničkom timu Vilfredo Leon je osvojio 19, a Aleksandar Atanasijević 18 poena. Kod domaćih, Abdelaziz Nimir se zaustavio na 20 poena, dok je Nemanja Petrić upisao 12. U igru je ulazio i Aleksandar Okolić.

Odbojkaši Peruđe su na kraju meča pobedu poklonili Marku Podraščaninu. Zato je libero Kolači dobio ulogu bebe, pošto je legendarni srpski as rano jutros drugi put postao otac, jer mu je supruga Milena na svet donela sina Matiju.